خرید دوربین عکاسی خرید دوربین

دریاچه لیپار یا دریاچه گیبسون!

دریاچه لیپار چابهار یا گیبسون استرالیا کدام یک زیباتر میباشد؟همیشه در دنیا شباهت های طبیعی بسیاری وجود داشته است.برخی نیز به قدری بهم شبیه هستند شاید نتوان تشخیص داد کدام یک برای کدام کشور میباشد.یکی از این جاذبه های گردشگری که در ایران و استرالیا باهم شبیه هستند دریاچه لیپار چابهار با گیبسون استرالیا میباشد.در این مقاله گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی این دو دریاچه بپردازیم.

دریاچه لیپار چابهار

چابهار این شهر بندری زیبا که دارای جاذبه های گردشگری زیبایی میباشد یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری آن در تالاب لیپار این شهر است.این جاذبه در کرانه ای دریای عمان ایران واقع میباشد.یکی از مواردی که این دریاچه را بسیار خاص کرده است رنگ صورتی آن میباشد.از این نوع دریاچه ها با این رنگ در دنیا ۴ مشابه وجود دارد.

لیپار

این تالاب فقط یک جاذبه میباشد

شاید برایتان سوال باشد که بتوان از آب این دریاچه نوشید و یا برای شستن دست و صورت و غیره استفاده نمود.اما باید گفت آب این تالاب به شدت شور میباشد و به هیچ عنوان برای هیچ فعالیتی مناسب نیست.آب دریاچه هایی همانند تالاب لیپار جزو شورترین آبهای دنیا میباشد.

چرا این تالاب صورتی میباشد؟

حال سوالی پیش می‌آید که رنگ صورتی این دریاچه به چه دلیل است.دلیل رنگ صورتی این دریاچه به دلیل حضور پلانکتون هایی میباشد که در آب حضور دارند.بیشترین میزان حضور پلانکتون در این دریاچه قرار دارد.

تالاب لیپار یک منطقه توریستی نیز میباشد که دارای امکانات رفاهی مناسبی برای اردو دانش آموزان و اقامت گردشگران است.شما نیز میتوانید ساعات بسیار خوبی را در منطقه توریستی تالاب لیپار داشته باشید و حتی از جاذبه های اطراف آن دیدن نمایید و لذت ببرید.

لیپار چابهار

دریاچه گیپسون استرالیا

دریاچه گیبسون یا دریاچه هیتلر استرالیا یکی دیگر از دریاچه هایی میباشد که بسیار به دریاچه لیپار چابهار شبیه است.این دریاچه هم همانند لیپار دارای پلانگتون های بسیاری میباشد که وجود آنها باعث تغییر رنگ دریاچه شده است.این دریاچه در سال ۱۸۰۲ توسط نیرو دریایی انگلیسی کشف شد.شنا و آشامیدن آب دریاچه هیلتر هم همانند لیپار چابهار ممنوع میباشد زیرا آب این دریاچه هم بسیار شور است.

دریاچه هیتلر

به این نوشته امتیاز دهید!
[Total: ۲ Average: ۲]

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.