معرفی برج خلیفه دبی


معرفی برج خلیفه دبی


معرفی برج خلیفه دبی ، بلندترین برج دنیا،برخ خلیفه دبی رتبه اول بلندترین برج و سازه دنیا میباشد.برج خلیفه یکی از محبوبترین برج های دنیا میباشد که در حوزه خلیج فارس واقع شده است.این برج به تنهایی گردشگران بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا جذب میکند.در این مطلب قصد داریم برج خلیفه دبی را به شما معرفی کنیم تا بیشتر با این سازه عظیم در دنیا آشنا شوید همره با سایت آرامش سفر باشید.

برج خلیفه

برج خلیفه دبی جواهر دبی یکی از زیباترین ساختمان های دنیا که هر گردشگری را جذب شکوه و زیبایی خود میکند.گردشگرانی که به شهر دبی سفر میکنند قطعا یکی از هدف های انتخاب این شهر دیدن برج خلیفه میباشد.این برج به قدری زیبایی دارد که وقتی وارد شهر دبی میشوید و از نقطه ای این سازه با عظمت را مشاهده میکنید تا ساعت ها مقهور زیبایی آن خواهید بود و به این باور خواهید رسید که این برج فوق العاده را انسانها ساختند.

 

برای رزرو و خرید تور دبی اینجا کلیک کنید

برج خلیفه

معرفی برج خلیفه دبی

استارت ساخت و کار برج خلیفه دبی در سال 2006 زده شد و در سال 2009 نمای بیرونی این برج به پایان رسید و در سال 2010 رسما ساخت این برج به پایان رسید و افتتاح شد.معماری و طراحی این آسمان خراش را بهترین مهندسان دنیا برعهده گرفته اند.طراحی برج خلیفه دبی را شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز و مریل انجام داده است.

برج خلیفه

جزییات برج خلیفه

ساخت برج خلیفه که 5 سال طول کشید 830 متر ارتفاع دارد شامل 160  طبقه میباشد.این برج زیبا دارای بیش از 1000 واحد آپارتمانی است.49 طبقه از برج خلیفه مربوط به بخش اداری میباشد و دارای 4 استخر فوق امکانات است.همچنین یک هتل 5 ستاره 160 واحدی در طبقه اول این برج ساخته شده است.
یک رستوران بسیار زیبا و فوق العاده در طبقه 122 این برج واقع میباشد به نام رستوران اَتمُسفییِر که با ویویی بسیار زیبا میتوانید شهر دبی را ببینید و لذت ببرید.

برج خلیفه

در اطراف برج خلیفه دبی

در محوطه این برج آب نمای بسیار فوق العاده ای را شاهد هستید که در دنیا حرف اول را میزند.این آب نما و فواره های آن توسط شرکت آمریکایی WET با هزینه ای حدود 218 میلیون دلار ساخته شد.این فواره 275 متر طول دارد و آب را تا ارتفاع 150 متری پرتاب میکند.یکی از بهترین بخش های این آب نما که گردشگران زیادی را مخصوصا در هنگام کریسمس تعداد بیشماری توریست در این مکان جمع شده و رنگبندی این آب نما را مشاهده میکنند.این آب نما دارای 6600 لامپ در 25 رنگ مختلف میباشد.

پارک خلیفه ، پارک محوطه برج خلیفه با 12 هکتار یکی از زیباترین پارک های دبی میباشد که این پارک از گلهای صحرایی الهام گرفته و توسط گروه SWA  طراحی شده است.

برج خلیفه

اطلاعات کلی و جالب از برج خلیفه دبی

دبی مال ، بزرگترین مرکز خرید دنیا در مجموعه برج خلیفه دبی میباشد.اوایل قرار بود برج خلیفه در 73 طبقه و فقط به صورت مسکونی ساخته شود اما بعد ها طراح آن تغییر کرد و کاملا یک طرح جدید و با شکوه ایجاد کرد.

سیستم آبکشی برج خلیفه توسط 100 کیلومتر لوله روزانه 950هزار لیتر آب را در این سازه منتقل میکند و نیاز آبی این ساختمان را برطرف میکند.همچنین 218 کیلومتر لوله کشی مخصوص حوادث آتش نشانی برای این برج اختصاص یافته است.

برج خلیفه دارای 24383 پنجره میباشد.تمیزکردن شیشه ها توسط 35 نیرو متخصص این کار که از ارتفاع ترسی ندارند تمیز میشوند.تمیز کردن شیشه های نمای بیرونی برج خلیفه 3 تا 4 ماه زمان میبرد.

برج خلیفه

بر خلاف تصور مردم که فکر میکنند برای ساخت این سازه از فولاد استفاده اشده است اما برای ساخت برج خلیفه بیش از 4 هزار تن استیل مصرف شده است.

12 هزار کارمند در این برج مشغول به کار هستند که همه متخصص در کار خود بوده و تمامی مشکلات و عیب های این برج را به سرعت برطرف میکنند این کارکنان از ملیت های مختلف میباشند که در دبی سکونت دارند.

برج خلیفه حرکت میکند!طراحی و ساخت این برج به گونه ای میباشد که در مواقع وقوع حادثه کمی حرکت داشته باشد این امر باعث استقامت بیشتر این برج شده است و نوک این برج قابلیت این را دارد که 1.5 متر حرکت دار به هر جهتی داشته باشد.

هزینه یک شب اقامت برای دو نفر در بخش هتل برج خیلفه حدود 450 هزار دلار میباشد.که باعث شده است این هتل در لیست گران قیمت ترین هتل دنیا قرار بگیرد.

برج خلیفه

در آخر برخی از رکورد های برج خلیفه را خواهیم خواند : (ویکی پدیا)

دارای آسانسور با بیشترین مسافت طی شده

دارای بیشترین طبقه در یک برج

دارای بلندترین آسانسور باربری جهان

دارای بلندترین مسجد جهان در طبقه 158

دارای بلندترین رستوران جهان در طبقه 122

دارای بلندترین دیسکو شبانه در طبقه 144

دارای بلندترین استخر جهان در طبقه 76

دارای سریع ترین آسانسور جهان با سرعت 64 کیلومتر در ساعت

دارای رکورد بزرگترین و باشکوه ترین مراسم آتش بازی جهان برای کریسمس

logo-samandehi