Top Cover

ویزا

لیست ویزاهای آرامش سفر

روادید یا ویزا یک سند رسمی هست که از سمت کنسولگری هر سفارت کشوری که قرار است به آن سفر کنید به شما داده می‌شود. در اصل صادر کننده ویزا کشور مقصد است.
برای اخذ ویزا باید به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد مراجعه کنید و اگر کشور مقصد در کشور شما کنسولگری نداشته باشد، به نزدیک‌ترین کشوری که سفارتخانه کشور مقصد را دارد، مراجعه می‌کنید.
به عنوان مثال سفارتخانه کشور کانادا در ایران تعطیل است و ایرانی ها باید به ترکیه، ارمنستان و سایر کشورهای مجاور بروند.
توجه داشته باشید که برای اخذ ویزا لازم نیست از همان ابتدا به سفارتخانه بروید. برخی از مقدمات کار در ابتدا به صورت اینترنتی انجام می‌شود. اما از آنجایی که اخذ ویزا شرایط و قوانین خاص خود را دارد برخی ترجیح می‌دهند آن را بر عهده تیم‌های مهاجرتی معتبر و آژانس های هواپیمایی و وکلا بگذارند. در این صورت تنها برای انجام انگشت نگاری و مصاحبه (در صورت لازم) به سفارت مراجعه خواهید کرد.
لازم به ذکر است بحث انگشت نگاری شامل‌برخی کشور ها بوده.

انواع ویزا با توجه به هدف شما از انجام سفر متفاوت است.
ویزا ب ۳ دسته تقسیم میشود:
یکبار ورود که معنای آن این است که تا پایان اعتبار ویزا یک بار میتواند خارج شود و برای بار دوم اعتباری ندارد. اما نوع دوم ویزای دوبار ورود است که یعنی تا قبل از پایان اعتبار آن میتوانین ۲ دفعه خارج و وارد شوید و نوع سوم ویزای چند بار ورود که به تعداد نامحدود میتوانید ورود و خروج انجام دهید.
نوع ویزا بر حسب هدف سفر به چند دست تقسیم میشود. از جمله توریستی . تجاری .تحصیلی . کاری . درمانی. ورزشی . بازدید و ...

پرسش و پاسخ

۲۶ کشور‌اروپایی ک عضو کشور های شنگن هستند اجازه ورود به یک کشور به معنای اجازه ورود دوم و سفر به کل ان کشور ها است.

مدت زمان ویزا بستگی به سفارت کشور مربوطه دارد. اما حدود تقریبی پاسخگویی به درخواست در حالت عادی بین ۱۰ تا ۱۴ روز و در حالت شلوغی سفارت ۱۴ الی ۲۱ روز است.

در کل مدارک لازم شامل مدارک هویتی ،مدارک شغلی ، مدارک ملی و مالی میباشد.

بله در صورت رد شدن در خواست امکان ارائه درخواست مجدد وجود خواهد داشت و متقاضی میتواند دوباره اقدام به اخذ نوبت کرده و مدارک خود را دوباره تهیه کند و به سفارت ارائه نماید.

اگر مدت زمان ویزای شما تمام شود و آن کشور را ترک نکرده باشید باید هنگام خروج جریمه خود را پرداخت کنید؛ همچنین تا مدت زمان مشخصی از ورود به کشور مورد نظر ممنوع هستید اما این در صورتی است که اگر ورود غیرقانونی به کشوری را داشته باشید علاوه بر پرداخت جریمه شما برای همیشه ممنوع‌الورود به آن کشور خواهید شد.

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS