01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری ایروان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 36 0

شناخت و معرفی جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان ، شهر ایروان بزرگترین شهر کشور ارمنستان میباشد. این شهر یکی از مقصدهای گردشگری مورد علاقه ایرانیان است و سالانه گردشگران زیادی با تور ارمنستان به صورت زمینی و هوایی خود را به این شهر زیبا میرسانند.ایروان یک شهری کاملا توریستی میباشد که در کنار صنعت گردشگری فعالیت تجاری در این شهر رواج دارد.این شهر دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیاری بوده که امروز قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری ایروان بپردازیم.همراه آرامش سفر در این مقاله گردشگری ایروانگردی باشید.

برای رزرو تور ارمنستان با قیمت مناسب با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

ایروان یکی از توریستی ترین شهرها در اطراف کشور ایران میباشد.سالانه گردشگران زیادی از ایران به سمت ایروان و کشور ارمنستان سفر میکنند.این شهر با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و قیمت ارزان سفر به ارمنستان گزینه مناسبی برای سفر میباشد.

میدان جمهوری ایروان

یکی از مشهورترین میدان های ایروان میدان جمهوری این شهر میباشد.همانند میدان آزادی تهران که نماد شهر تهران است ، این میدان هم نماد شهر ایروان میباشد.میدان بزرگ جمهوری یکی از جاذبه های گردشگری ایروان میباشد که گردشگران زیادی برای دیدن این میدان وارد ایروان میشوند.دور تا دور این میدان را ساختمان هایی تاریخی با معماری زیبا فرا گرفته است.در این میدان هم برج ساعت و همچنین فواره ای رنگی با موزیک قرار دارد که جلوه خاصی به میدان جمهوری ایروان بخشیده است.

میدان جمهوری ارمنستان

کلیسای کاتولیک ایروان

کلیسایی قدیمی مربوط به دوران باستان که در قرن ۱۳ ساخته شده است.این کلیسا یکی از محبوبترین کلیساهای شهر ایروان میباشد که میتوانید از آن دیدن نمایید.این جاذبه گردشگری ایروان مربوط دوران شوروی میباشد و هم اکنون در قلب شهر ایروان واقع است.

کلیسای کاتولیک

موزه ماتناداران ایروان

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایروان موزه ماتناداران میباشد.این موزه که تاریخ شهر ایروان و کشور ارمنستان را به نمایش گذاشته است از محبوبترین جاذبه های گردشگری این شهر است.این موزه با ارزش دارای بخش های بسیاری از تاریخ کهن ایروان میباشد.بخش هایی شامل دستنوشته های قدیمی در مورد فرهنگ و تاریخ این کشور.

موزه ماتناداران

سالن اپرا ایروان

یکی از زیباترین و با شکوه ترین ساختمان های ایروان ، ساختمان سالن اپرا این شهر میباشد.این سالن که مکانی برای علاقمندان به هنر میباشد ظرفیتی ۱۴۰۰ نفره دارد و دارای معماری بسیار زیبایی میباشد.در این سالن نمایش ها و اجراهای مشهوری و محبوبی برگزار میگردد که میتوانید در مدت زمان تور ارمنستان خود از آنها دیدن نمایید.

سالن اپرا

کلیسای سنت گریگور روشنگر ایروان

دیگر کلیسای مشهور شهر ایروان کلیسای سنت گریگور روشنگر میباشد.جالب است بدانید کلیسای سنت گریگور روشنگر بزگترین کلیسای کشور ارمنستان میباشد.ساختمان اصلی کلیسای سنت گریگور روشنگر بسیار وسیع میباشد و ظرفیتی ۱۷۰۰ نفره را داراست.این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان میباشد که بسیار مشهور است و ختما از آن دیدن نمایید.

کلیسای سنت گریگور

موزه تاریخ ارمنستان

با توجه به اینکه ارمنستان دارای قدیمی دیرینه و تاریخی کهن میباشد در شهر ارمنستان تعداد زیادی موزه در همین امر قرار دارد.یکی دیگر از موزه های مشهور ایروان موزه تاریخ ارمنستان میباشد.این موزه دارای بیش از ۴۰۰ هزار شی تاریخ میباشد که هر کدام گوایی تاریخ دیرینه این کشور است که میتوانید از آنها بازدید نمایید.

موزه تاریخ ارمنستان

پارک عشاق ایروان

اگر عاشق طبیعت گردی هستید حتما از پارک عشاق ایروان دیدن نمایید.یکی از جاذبه های گردشگری ایروان که جاذبه ای طبیعی میباشد و بسیار در نزد مردم بومی این شهر محبوب است پارک عشاق میباشد.این پارک قدیمی چندین بار تغییر نام داده است تا این نام برایش انتخاب شد.پارک عشاق مکانی بسیار مناسب برای عاشقان و زوج های جوان و قرارهای دوستی میباشد.

پارک عشاق ایروان

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید