30

فروردین
1401

تور شب یلدا ❤️ |ویژه دی ۹۹ | تخفیف ویژه | ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 85 0

تور شب یلدا ، شب یلدا یکی از زیباترین شب ها ومحبوبترین شبهای سال نزد ایرانیان میباشد. برخی با تور شب یلدا به دور هم جمع میشوند برخی به صورت خانوادگی یا دوستانه این شب را باهم سپری میکنند.در شب یلدا مهم کناره هم بودن و لذت از این شب طولانی میباشد که بتوانیم یکی از زیباترین و خاص ترین شب های زندگی خود را رقم بزنیم.

تور شب یلدا

برای رزرو تور شب یلدا با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

اجرای تور شب یلدای ۹۹ ( سومین اجرای متفاوت از آرامش سفر در ایران)

تاریخ اجرا : ۳۰ آذر ۹۹

خدمات تور خانوادگی شب یلدا

پخش موسیقی زنده (پاپ و سنتی)

دی جی همراه با تیمپو و…

.حافظ خانی

پذیرایی شامل میوه+اجیل+هندوانه+شرینی+ شام بوفه.

برگزاری مسابقه های هیجان انگیز و شاد

.بیمه .تورلیدر.اتوبوس توریستی

پذیرایی اب میوه سرتاسر برنامه میباشد و شام ۴ تنوع به همراه دیس گیاهی برای گیاه خوارها با ۴ تنوع دسر و سالاد و نوشیدنی های مجاز

اجرا توسط مجری به نام و توانا همراه با سورپرایز از آژانس آرامش سفر

قیمت این تور شب یلدا:  ۳۵۰ هزارتومان

برای رزرو آنلاین تور اینجا کلیک کنید

بعد از رزرو شما عزیزان کارشناسان آرامش سفر با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما خواهند گذاشت.

شب یلدا یا همان شب چله ، طولانی ترین شب در یک سال خورشیدی میباشد.شبی که از آخرین لحظات روزهای زیبای پاییزی شروع شده و تا بامداد زمستان ادامه دارد.در ایران زیبای ما این شب را بسیار گرام میدارند و برگزاری مراسم شب یلدا یکی از اصلی ترین رسوم در نزد ایرانیان شده است.

تور شب یلدا

تاریخچه کوچکی از شب یلدا

شب یلدا ۵۰۲ سال قبل از میلاد و توسط داریوش در تقویم ایران باستان ثبت شد.دلیلی پیدایش شب یلدا میتواند جالب باشد که بدانید،در سالیان قبل ایران باستان که کشاورزی حرف اول را میزد و زندگی مردم از این راه سپری میشد باعث شد شب یلدا به وجود آید.در آن زمان که فصول سال را از روی تغییرات آب و هوایی متوجه میشدد بر این باور بودند که روزهایی از سال است که زمان مانندگاری آفتاب در زمین بیشتر مییشود و برخی روزها شبها طولانی تر بوده و کمتر میتوانند کار کنند.

بعد از برسی این امر که کدام روز کوتاه میباشد و کمتر کار میکنند متوجه شدند که یک روز از سال که میشود آخرین روز پاییز کمترین زمان کار برای آنها بوده و کمتر کار میکنند و شبها طولانی بوده.و بعد از این روز کم کم روزها بلند تر شده و هوا سردتر و شب ها کوتاه تر شده و این امر باعث شادی مردم آن زمان و پایانی بر تاریکی بود.که این شب بعدها به عنوان شب یلدا نامگذاری شد.

تور شب یلدا

نماد شب یلدا

شب یلدا که برای ما یکی از زیباترین شبهای سال میباشد نماد های گوناگونی دارد.یکی از اصلی ترین نماد های این شب هندوانه میباشد که به نوعی گفته میشود یک شب یلدا و یک هندوانه اش! نماد بعدی این شب انار بوده و دیوان حافظ.دیوان حافظ با فال گرفتن از آن به صورت نمادین طالعی از سال آینده شما را به شما بازگو خواهد کرد.

رسوم شب یلدا در ایران

شب یلدا یا شب چله رسم های زیبایی دارد رسومی ماننده دوره هم بودن آشتی کنان و بازدید از دوستان و غیره میباشد.زیبایی های شب یلدا بیشتر به دور هم بودن است که افراد یک خانواده در کنار یک دیگر جمع شده و به خوش گذرانی در این شب مشغول میشوند.در این شب صله رحم را هم به پا داشته و باعث محکم تر شدن روابط میشود.

در ایران ما بیشتر این رسم به این صورت برگزار میشود که فرزندان به به همراخ خانواده خود به منزل بزرگتر رفته و دوره هم هستند.و یا همه افراد یک فامیل در خانه یکی از اشخاص جمع شده و این شب را زیباتر در خاطرات ماندگار میکنند.در جمع های دوستانه هم بیشتر به بیرون و یا مکان های تفریحی رفته و تا پاسی از شب با یک دیگر میباشند.

یکی دیگر از دوره همی های شب یلدا برگزاری تور شب یلدا میباشد.تورهای ویژه این شب که توسط آژانس آرامش سفر هم برگزار میگردد.خوبی تور شب یلدا به این بوده که میتوانید با دوستان خود در یک جمع جدید که همگی حال هوایی شادی دارند یک شب رویایی را سپری کنید.

شب یلدا

تور شب یلدا ۱۳۹۸ یکی از تورهای یک شبه محبوب در ایران بوده که از روزهای قبل رزرو شده تا ترسی از بابت تکمیل شدن آن وجود نداشته باشد.شما نیز میتوانید برای رزرو تور شب یلدا ۹۸ با آرامش سفر ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس بگیرید و یکی از زیباترین شب های سال را برای خود رقم بزنید.

اصل شب یلدا سال ۹۸ به شاد بودن و دوری از کدورت ها میباشد،و دوره همی بهانه ای برای ایجاد این جمع بوده که برگزار میگردد.فکر کنید در یک شب رویایی به دور آتیش همراه با موسیقی های لذت بخش و آجیل و چایی گرم نشسته اید و بهترین دوست خود را هم در کنار خود دارید و به خوش و بش مشغول میشوید.

شاید برای برخی از مردم نام و رسم شب یلدا بد جا افتاده باشد که یک شبی را باهم باشیم و میوه و تنقلات بخوریم.بله درست است بودن مهم است اما همیشگی نه اینکه از فردای آن روز مجدد همان آدم سابق باشیم.باید کدورت ها را دور کرد و صمیمیت را بیشتر و پیمان همراهی و همدلی را بین یکدیگر قویتر نماییم.

یکی از بخش هیا جذاب این شب بازی میباشد.هرچه تعداد افراد در دورهمی های شب یلدا بیشتر باشد بازی کردن هم جذابتر میشود.برای مثال بازی هایی همانند پانتومیم و یا اسم و فامیلی که سابقه دیرینه در ایران دارد میتواند بسیار جذاب باشد.اما این نکته را به یاد داشته باشید یک شب را از گوشی های خود دوری نمایید و بیشتر به گفت و گوی بپردازید.شاید دلیلی که شمارا از جمع های شب یلدا دور میکند وجود گوشی در دست باشد.

شب یلدا

برای رزرو تور شب یلدا با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

برای مثال خانواده هایی هستند که برای این شب هنگام ورود مهمانان به منزل گوشی آنها را از آنان گرفته و حق دست زدن به آنرا نمیدهند به نوعی با این کار میخواهند یک شب زیباتر را رقم بزنند که کاملا درست هم میباشد،(چند ساعت دوری از گوشی موردی ندارد)

خوردنی های شب یلدا

یکی از محبوبترین بخش های شب یلدا و شب چله بخش هیجان انگیز خوردنی ها میباشد.شاید هیچ شبی در طی سال شما این همه خودنی را یکجا دوره هم مشاهده نکنید و برای خوردن آنها وسوسه نشوید.سخی کار بیشتر برای افرادی میباشد که دارای رژیم غذایی هستند ونباید از این خوراکی های خوشمزه استفاده کنند.

هندوانه مهمترین خوراکی و میوه شب یلدا و نماد این شب زیبا میباشد و نبود آن در راس تمامی خوراکی های این شب به نوعی باعث میشود که این شب کامل نباشد.انار و آجیل و سایر خوراکی های دیگر از دیگر خوردنی های این شب خوشمزه میباشد که میتوانید استفاده کنید.

شب یلدا

دیوان حافظ شب یلدا

اما دیوان حافظ و حافظ خوانی در این شب یکی از رسم های دیرینه میباشد.شما میتوانید در شب یلدا خود نیز دیوان و اشعاری از حافظ را بخوانید یا اینکه فردی را آورده تا برای شما این دیوان را بخواند و حس خاصی را به شما منتقل کند.و یکی از زیباترین بخش های آن هم فال حافظ میباشد که شما میتوانید فال خود را بگیرید و مشاهده کنید حافظ در طالع شما چه میبیند.

دانلود فایل صوتی دیوان حافظ

دانلود فایل PDF دیوان حافظ

اصولا بخش فال را در دوره همی ها بلند میخوانند تا همه مطلع شوند و یک شور و حال خاصی به جمع وارد شود.شما هم این بخش زیبا را انجام دهید و لذت ببرید.

تور شب یلدا

تولد در شب یلدا

قطعا توجه کرده اید که افراد خانواده یا یکی از دوستان تولدش در این شب زیبا میباشد.همین امر بهانه ای میبشود که دوستی ها محکم تر شود و دوره همی ها قوی تر.پس اگر در این شب متولد شده این بسیار خوشحال باشید که یکی از زیباترین شب های سال برای شماست و میتوانید نهایت استفاده را ببرید.

کرسی در شب یلدا

گرمای شب یلدا به نزدیک هم بودن میباشد.کرسی یکی از قدیمی ترین رسوم درایران میباشد که سابقه ای دیرینه دارد.دلیل کرسی گذاشتن این میباشد که همگی به دور یک میز و در جمعی نزدیک به هم باشیم.اگر شما نیز در منزل میخواهید شب یلدا بگیرید حتما از کرسی استفاده کنید و خود و افراد خانواده را به ایران باستان ببرید.

شب یلدا

تاریکی در شب یلدا

شاید جالب باشد بدانید این شب را به نوعی باید برگزار کنید باستانی باشد و تاریخی.به همین دلیل از میتوانید کرسی بگذارید به جای نور چراغ ها از شمع استفاده کنید و یا در بیرون از منزل هستید آتیش کنید و دوره آن بنشینید.سیب زمینی دودی میل بفرمایید.یا برای اینکه یک حس فوق العاده ای داشته باشید داستان هایی را از بزرگترها بخواهید برای شما بازگو کنند و یا خود از اینترنت داستان های گویا دانلود کنید و بشنوید.

شب یلدا یکی از قدیمی‌ترین جشن‌های کهن ایرانیست که هنوز در بین بسیاری از اقوام ایرانی و خانواده‌های اصیل در داخل و خارج از کشور جشن گرفته می‌شود. ما در تاریخچه شب یلدا حسابی دربارۀ این شب باستانی و سنت‌های زیبایش از جمله شاهنامه‌خوانی، حافظ‌خوانی و دورهم جمع شدن اشاره کردیم. حالا اما می‌خواهیم شما را با برنامه‌های آژانس آرامش سفر برای تور شب یلدا آشنا کنیم تا بتوانید در شب یلدا سال ۹۹ همراه با دوستان و یا خانواده ساعاتی خوش را سپری کنید. پس با ما همراه شوید.

برنامه تور شب یلدا

شب یلدا یا همان شب چله سر آغاز زمستان و البته نوید کوتاه شدن شب و تاریکی است، برای همین ایرانیان از دیرباز این شب را به بهانه استقبال از نور و روشنایی جشن می‌گرفتند تا نمادی از پایان ظلمت و تاریکی باشد.

شب چله بهترین بهانه خانواده‌های ایرانی برای جشن و سرور، دور هم جمع شدن و آواز خواندن بوده برای همین برنامه تور شب یلدای ما نیز همراه با اجرای موسیقی زنده است. بعد از اجرای موسیقی زنده و شروع برنامه دور هم تفالی به غزلیات حافظ می‌زنیم تا بهانه‌ای برای همکلام شدن با خواجه شیراز باشد. برنامه با نقالی ادامه پیدا کرده تا از شاهنامه و سخنان حکیم توس، فردوسی بزرگ نیز بهرمند شویم و تمام سنت‌های شب چله را به جا آوریم.

پذیرایی ویژه

سفرۀ زیبای شب یلدا با انواع میوه های پاییزی و زمستانی مانند خرمالو، پرتغال و نارنگی از مهمانان پذیرایی می‌کند. اما بنا به سنت شب چله انار یاقوتی قرمز رنگ و هندوانه اصلی‌ترین خوراکی سفرۀ شب یلداست.

هدف اصلی ما از این برنامه، گردهم جمع شدن با دوستان و آشنایان است. برای همین بهترین شرایط پذیرایی عصرانه و شام را برای شما و عزیزانتان فراهم کردیم تا حین لذت بردن از برنامه با بهترین نوشیدنی‌ها و مواد غذایی از شما پذیرایی شود.

شب یلدا

معرفی برنامه تورهای زمستان

زمستان شاید روزهای سردی داشته باشد، اما بهترین زمان برای تفریحاتی نظیر اسکی، سفر به جنوب کشور و جزیره گردی است. برای همین ما در تور شب یلدا بخشی از برنامه را به معرفی تورهای زمستانی اختصاص دادیم.

پیست اسکی توچال، پیست اسکی شمشک و پیست اسکی دیزین برای اسکی‌بازان بهترین زمان تفریح است و ما نیز تورهایی را در این قالب برای گردشگران فراهم کرده‌ایم.

از طرفی اگر می‌خواهید در روزهای شیرین زمستان سفری به جنوب کشور داشته باشید، بهترین انتخاب برای شما جزیره‌گردی است. جزیره زیبای هرمز، جزیره قشم، جزیره لوکس کیش و جزیره آرام هنگام بهترین انتخاب‌های گردشگران علاقمند به جزیره‌گردی و طبیعت ساحلی در سفرهای زمستانی است تا از هوایی مطبوع و جاذبه‌های خلیج فارس حسابی لذت ببرند. برای همین ما بهترین تورهای سفر به جنوب کشور را برای زمستان برنامه‌ریزی کرده و با قیمتی بسیار مناسب در تور شب یلدا به شما معرفی خواهیم کرد.

پکیج ویژه تورهای نوروزی

اما مهم‌ترین بخش از برنامه ما هنوز مانده و آن هم معرفی پکیج‌های ویژه تورهای نوروزی ۱۴۰۰ است. ما در این برنامه تورهای داخلی نوروز ۱۴۰۰ را به شما معرفی می‌کنیم و البته یادتان باشد که در صورت بهبود شرایط جهانی و بازگشایی مرزهای بین‌المللی برای تورهای خارجی نوروز ۱۴۰۰ نیز برنامه‌های خوبی برای سفرهای خاطره‌انگیز داریم.

در تور شب یلدا شما می‌توانید برنامه‌ها و پکیج‌های تورهای  نوروزی ما را با تخفیف‌های بسیار مناسب خریداری کنید، اما یک مژده هم به شما بدهیم. اگر هنوز برای برنامه نوروز پیش‌رو تصمیم نگرفتید و نمی‌دانید به کجا سفر کنید تورلیدرهای مجرب و کارشناسان تور داخلی ما در این زمینه به شما مشاوره خواهند داد. پس خیالتان بابت سفرهای نوروزی ۱۴۰۰ راحت باشد و با اطمینان از تجربه یک شب فوق‌العاده و البته یک برنامه‌ریزی خاص با ما در تور شب یلدا همراه شوید.

شبی که خاطره خواهد شد

تور شب یلدا آژانس آرامش سفر به صورت کاملا اختصاصی و vip برای گردشگران عزیز برگزار خواهد شد. برای همین اگر قصد همراهی با ما را در بلندترین شب سال دارید، همین حالا با تیم کارشناسان و مشاوران آرامش سفر تماس بگیرید و حضورتان را برای شرکت در این برنامه قطعی کنید.

در تور شب یلدا از موسیقی دلنواز ایرانی لذت خواهیم برد، غزلیات حافظ خواهیم خواند و پکیج‌های تور را معرفی می‌کنیم تا با هم برای سفرهای خوب زمستانی، سفرهای نوروزی و تعطیلات پیش‌رو برنامه‌ریزی کنیم. منتظر دیدارتان در تور شب یلدا هستیم.

زیبایی شب یلدا به همین کارها میباشد و در آخر هم یک مسابقه بسیار زیبا باهم برگزار کنید و لذت ببرید.تا یک شب بسیار خاطره انگیز و رویایی را با هم داشته باشید.

برای رزرو تور شب یلدا با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.برای شرکت در تور چهارشنبه سوری اینجا کلیک کنید.

منبع آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید