19

فروردین
1401

شرایط اخذ ویزای هلند

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 21 0

هلند یکی از کشورهای زیبا و البته گران قیمت و لوکس اروپاست که می­تواند به عنوان سفری فراموش­نشدنی و جذاب شناخته شود. اگر برای سفر به آمستردام مشتاق هستید و یا می­خواهید برای شرکت در فستیوال گل ­ها برنامه­ریزی کنید، اولین مرحله درخواست ویزای هلند است.

برای تمام مراحل اخذ ویزای هلند، جمع­آوری و ترجمه مدارک می ­وانید از تیم کارشناسان ویزای ما کمک بگیرید و در صورت نیاز به مشاوره­های بیشتر با ما در تماس باشید. در ادامه هم می­خواهیم نگاهی به انواع ویزای هلند داشته و با پروسه درخواست ویزاهای مختلف بیشتر آشنا شویم.

ویزای هلند

انواع ویزای هلند

دولت پادشاهی هلند با شرایط فوق­العاده ای که در اروپا دارد، به عنوان یکی از لوکس ترین مقاصد توریستی حوزه شینگن شناخته شده و سالانه تعداد زیادی ویزای توریستی برای گردشگران خارج از اتحادیه اروپا صادر می­کند. در عین حال شرایط این کشور موجب شده تا بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به دانشگاه­های هلند فکر کرده و بسیاری از تجار نیز برای افزایش سرمایه خود به سراغ بازار تجاری و بیزینسی هلند بروند. بر همین اساس، دولت هلند برای اتباع ایرانی با اهداف تجاری، تحصیلی، کاری، توریستی و پیوست به خانواده ویزا صادر می کند.

متقاضیان بر اساس هدف از سفر، تعداد روزهای اقامت و دفعالت ورود می توانند درخواست ویزا دهند، بر همین مبنا ویزای هلند نوع C برای اقامت کمتر از ۹۰ روز صادر شده و ویزای D نیز برای اقامت های بیش از ۹۰ روز است. همچنین ویزای هلند بر مبنای تعداد دفعات مجاز ورود شامل ویزای سینگل (یک بار ورود) و ویزای مولتی (چند بار ورود) می­شود.

ویزای توریستی هلند

برای گشت وگذار در شهرهای زیبای آمستردام، لایدن یا روتردام، لذت بردن از طبیعت سرسبز هلند، تماشای موزه­های قدیمی و معماری نفس گیر اروپای مرکزی شما می­توانید با ویزای توریستی هلند به این کشور زیبا سفر کنید.

ویزای توریستی هلند معمولا به صورت سینگل صادر شده و هزینه آن ۸۰ یورو به ازای هر نفر است. پروسه صدور ویزا تنها به ۱۴ روز کاری زمان نیاز دارد و برای برنامه ریزی بهتر لازم است تا دو ماه قبل از تاریخ سفر حتما برای امور کنسولی و اخذ ویزای توریستی هلند اقدام کنید.

بررسی مدارک ویزای توریستی بر عهده شرکت VFS است و همچون دیگر ویزاهای نوع C متقاضی نیازی به مراجعه به سفارت ندارد. برای رزرو وقت مراجعه و تحویل مدارک باید جدولی  شامل اطلاعات شخصی و اطلاعات پاسپورت، تاریخ سفر و هدف از سفر، تاریخ مورد نظر برای مراجعه را برای VFS ایمیل کنید. ظرف ۲ الی ۳ روز کاری ایمیل  تائیدیه برای شما ارسال می شود که حاوی کد رهگیری و تاریخ مراجعه است. به این ترتیب باید در روز مقرر به مرکز VFS مراجعه کرده، مدارک را تحویل داده و رسید بگیرید.

ویزای هلند

مدارک ویزای توریستی هلند

اخذ ویزای توریستی هلند با ارائه تمامی مدارک، دعوتنامه معتبر و تمکن مالی مناسب دور از دسترس نیست و برای این مهم شما می­توانید از تیم ما کمک گرفته و با خیال راحت برای سفر برنامه ریزی کنید. بر همین اساس و برای مرتب کردن مدارک ضروری ویزای توریستی هلند، علاوه بر پاسپورتی که بیش از ۶ ماه اعتبار دارد ارائه تمام مدارک زیر لازم است:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • عکس با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه، مدارک شناسایی و سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • گواهی اشتغال به تحصیل جدید (خطاب به سفارت نوشته شود)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان (خطاب به سفارت و در سربرگ با اشاره به حقوق دریافتی با امضای مدیر عامل)
 • تمامی مدارک شغلی لازم برای کارفرمایان یا کسانی که شغل آزاد دارند (این مدارک می تواند شامل جواز کسب، آگهی تاسیس شرکت و تغییرات، پروانه نظام مهندسی یا طبابت و هر مدرک دیگری می­شود که وضعیت شغلی متقاضی و لزوم بازگشت وی به کشور را نشان دهد)
 • اسناد ملکی
 • تمامی اسناد مالی از جمله گواهی های بورس، اوراق بهادار و برگه های سهام
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک که حتما به یورو یا دلار آمریکا باشد
 • گردش حساب ۶ ماهه و فیش حقوقی ۳ ماهه
 • دعوتنامه
 • بیمه سفر که برای تمام کشورهای اتحادیه اروپا معتبر باشد
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • تائیدیه رزرو هتل یا هاستل های محل اقامت در هلند
 • نامه هدف از سفر PURPOSE OF TRAVEL

بخاطر داشته باشید که تمامی مدارک فوق باید به زبان انگلیسی یا هلند حتما در دارالترجمه های مورد تائید سفارت ترجمه شود. با ارائه مدارک فوق می­توانید نسبت به دریافت ویزا مطمئن باشید، در عین حال برای مشاوره های بیشتر با تیم ما تماس گرفته و تمام سوالات خود را بپرسید. به این ترتیب می­توانید با پرونده­ای کامل به سفارت مراجعه کرده و بابت دریافت ویزا مطمئن باشید.

ویزای MMV هلند

ویزای MMV یکی از ویزاهای تایپ D هلند برای اقامت های بیش از ۹۰ روز است که به آن اقامت موقت هم می­گویند. ویزای MMV نیاز به اسپانسر در هلند داشته و لزوم اخذ این ویزا باید به سفارت اثبات شود. رکوئرمنت ها و ضرورت های اصلی دریافت ویزای MMV دعوتنامه از سوی اتباع هلندی، دعوتنامه از سوی موسسات آموزشی و یا اعضای خانواده است. با این دعوتنامه شما مجاز به دریافت ویزا هستید، می­توانید روز مصاحبه را از سفات رزرو کرده و برای ویزا درخواست دهید. از سوی دیگر میزبان شما هم باید حتما این درخواست را در اداره مهاجرت هلند ثبت کرده و از همان طریق ارسال کند.

هزینه این ویزا ۱۵۰ یورو به ازای هر نفر است و بررسی و تحویل گرفتن مدارک آن مستقیما توسط سفارت اتجام شده و ارتباطی به VFS ندارد.

ویزای هلند

ویزای تجاری هلند ORANGE CARPET

ویزای تجاری هلند یا فرش نارنجی ORANGE CARPET برای تجار و بازرگانانی صادر می­شود که نیاز به سفرهای مکرر به هلند دارند. این تجار معمولا سرمایه ای در بازار هلند داشته، با شرکت های هلندی کار کرده یا شریک هلندی دارند. این افراد به دلیل سفرهای چندین باره و همیشگی می­توانند برای ویزای معروف به فرش نارنجی درخواست داده و از خدمات VIP آن بهرمند شوند. بر همین اساس این ویزا مولتی و با اعتبار ۵ ساله صادر شده، مدارک بسیار کمتری از ویزای معمولی دارد و نیاز به ترجمه تمامی اسناد ملکی و مالی نیست. همچنین در روز مراجعه می­توانید از خدمات کانتر VIP سفارت استفاده کرده و نیازی به انتظار برای رزرو وقت ندارید

ویزای تحصیلی هلند

هلند با مراکز آموزشی فوق­العاده همچون دانشگاه لایدن، دانشگاه دلفت، دانشگاه آمستردام و اراسموس توانسته به عنوان یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی اروپا شناخته شود. دانشگاه­هایی با رنک بالا در جهان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، تبدیل ویزای دانشجویی به کار و در نهایت اخذ اقامت هلند بعد از فارغ التحصیلی همگی را باید فاکتورهای اصلی متقاضیان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه­های هلند دانست.

شما پیش از شروع هر ترم می­توانید برای فاندهایی که توسط دانشگاه اعلام شده، درخواست دهید و با قبول در مرحله اول وارد مکاتبه با استاد برای دریافت پذیرش شوید. البته در صورت داشتن تمکن مالی لازم برای تامین هزینه­های زندگی و شهریه دانشگاه هم می­توان بدون فاند برای دانشگاه ثبت نام کرد.

بعد از اخذ پذیرش دانشجو با توجه به زمان شروع ترم باید مدارکش را کامل کرده، وقت مراجعه به سفارت را رزرو کرده و برای ویزای دانشجویی هلند درخواست دهد. رسیدگی به امور ویزای تحصیلی هلند بر عهده سفارت است و معمولا طی بازه زمانی دو تا سه ماه نتیجه ویزا اعلام خواهد شد. این ویزا به صورت مولتی صادر شده و به دانشجو امکان سفر به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را می­دهد.

ویزای هلند

ریجکتی ویزای هلند

ریجکت شدن ویزای هلند معمولا به دلیل ناقص بودن مدارک اتفاق می افتد ولی گاه بخاطر شرایط اقتصادی هم ممکن است، آفیسر از تمکن مالی متقاضی رضایت نداشته باشد و با دلایل مالی ویزای او را رد کند. البته آفیسر با بند ۹ یعنی شک در بازگشت متقاضی به کشور هم ممکن است درخواست ویزا را رد کند، که برای این مهم باید حتما متقاضی وابستگی­هایش به کشور را نشان بدهد. این موارد باید حتما در نامه هدف از سفر به خوبی توضیح داده شود.

اگر درخواست ویزای شما رد شد، باید حتما از طریق ارسال نامه­ای قانونی به آمستردام برای تجدیدنظر اقدام کنید. این نامه باید به انگلیسی یا هلندی نوشته شده و تنها تا ۴ هفته بعد از اعلام نتیجه ریجکتی از طریق پست بین الملل ارسال شود.

بر همین اساس در انتها به شما پیشنهاد می­دهیم تا بر اساس چک لیست های سفارت مدارک خود را کامل کرده و برای تضمین صدور ویزا از تیم مشاوران مجرب ما استفاده کنید. به این ترتیب ما در تمامی مراحل تکمیل مدارک، رزرو هتل و پرواز، رزرو وقت سفارت، نگارش نامه ها و درخواست ویزا کنار شما هستیم تا با خیال راحت برای سفری فوق­العاده و فراموش نشدنی به هلند زیبا آماده شده و یکی از لوکس ترین سفرهای زندگی را تجربه کنید.

23 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید