30

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری وارنا

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 23 0

وارنا در بلغارستان یکی از مشهورترین و توریستی ترین شهرهای این کشور میباشد.وارنا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد که هر کدام دلیلی مبنی بر حضور گردشگران به این شهر میباشند.وارنا سومین شهر بزرگ در کشور بلغارستان میباشد و پایتخت کشور بلغارستان شهر صوفیه است.اگر قصد سفر با تور بلغارستان را دارید میتوانید در این مطلب جدید سایت آرامش سفر جاذبه های گردشگری وارنا را بشناسید ، همراه ما در ادامه این مطلب باشید.

کلیسای معظم وارنا

یکی از مشهورترین ساختمان های وارنا و کشور بلغارستان کلیسای معظم وارنا میباشد.این ساختمان قدیمی که در سال ۱۸۸۰ ساخته شد دارای معماری بسیار خاصی میباشد.یکی از نکات جالب این کلسیا این میباشد که شما برای بالا رفتن به سمت ناقوس باید مسیری مارپیچ و پلکانی که ۱۳۳ پله دارد را طی نمایید.

کلیسای وارنا

ساحل  وارنا

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری وارنا ساحل این شهر میباشد.ساحلی بسیار زیبا و مشهور که سالانه گردشگران زیادی به این بخش جذب میشوند.این ساحل طولانی و لاکچری که دارای تمامی امکانات رفاهی میباشد میتواند ساعتها شمارا مشغول خود کند.اگر به وارنا سفر کردید قطعا یک روز را به ساحلگردی در این شهر اختصاص دهید.

ساحل وارنا

موزه باستان شناسی وارنا

موزه باستان شناسی وارنا یکی از جاذبه های گردشگری مهم در این شهر میباشد.این موزه که دارای بیش از ۵۵ هزار قطعه تاریخی و مهم میباشد که هر کدام گویایی تاریخ دیریه و کهن این شهر میباشد.بیشتر قطعات این موزه مربوط به دوران قرون وسطی میباشد.یکی از قدیمی ترین بخش های این موزه تابلو نقاشی هایی میباشد که مربط به سده شانزده میلادی میباشد.

موزه باستان شناسی وارنا

پارک آبی آکواپولیس وارنا

یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین پارک های آبی در اروپای شرقی در وارنا واقع میباشد.پارک آبی آکواپولیس یکی از جاذبه های گردشگری جذاب شهر وارنا میباشد که حتما باید در برنامه های تفریحی خود قرار دهید.این پارک به نوعی ویژه خانواده ها میباشد و بخش های منحصر به فردی را برای خانواده ها و کودکان دارد که باید از آن دیدن نمایید.

پارک آبی وارنا

حمام های رومی وارنا

یکی از قدیمی ترین مکان های تاریخی شهر وارنا حمام های رومی این شهر میباشد.نکته جالب در مورد حمام های رومی وارنا این میباشد که این مکان در زمان امپراطوری های قدیمی به عنوان نمادی برای ثروت و قدرت نامیده میشد.گنبد دیواره های این حمام با ضخامتی بسیار ساخته شده است که حتما باید از این جاذبه گردشگری وارنا که در سمت شرقی این شهر قرار دارد دیدن کنید.

حمام رومی های وارنا

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید