اقامت خود را رزرو کنید
28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

محبوبترین غذاهای ترکیه

محبوبترین غذاهای ترکیه

محبوبترین غذاهای ترکیه، غذاهای محلی ترکی و ترکیه یکی از مهمترین بخش های در تورهای ترکیه میباشد که مسافران به دنبال آنها هستند.تور ترکیه که یکی از محبوبترین و پر فروش ترین تورهای مسافرتی در ایران میباشد.در این مطلب ویژه قصد داریم برای مسافران و گردشگران تور ترکیه و غذاهای محلی ترکیه و محبوبترین و در عین حال معروفترین غذاهای این کشور را معرفی کنیم تا در صورت سفر به این کشور زیبا شما از به رستوران های ترکیه رفته و از غذاهای محبوب ترکی میل فرمایید.در این مطلب خوشمزه ترکی همراه آرامش سفر باشید تا غذاهای معروف ترکیه را بشناسید.

غذای محلی ترکیه، دونر

شاید یکی از غذاهای معروف ترکیه که در ایران خیلی با آن آشنا هستید دونر باشد این غذا در ایران با نام کباب ترکی یا ساندویچ ترک معروف است.دونر یکی از غذاهای محلی ترکیه میباشد و البته جزو غذاهای محلی آلمان هم است که بسیار در این کشور معروف و محبوب میباشد.

این غذای ترکی که ترکیبی از گوشت گوساله و مرغ و بره میباشد یکی از لذیذترین غذاهای کشور ترکیه محسوب میبشوداگر با تور ترکیه به این کشور سفر کردید حتما از این غذا استفاده نمایید.

غذای ترکی

غذای محلی ترکیه، دلمه یا سارما

یکی از محبوبترین غذاهای ایرانی جزو محبوبترین غذاهای محلی ترکیه میباشد.تنها غذای ترکی که در ایران بسیار محبوب و قدمتی دیرینه دارد دلمه میباشد.این غذا در ترکیه جزو غذاهای معروف و خوشمزه این کشور محسوب میشود.دلمه ترکی یا سارما

دلمه ترکی انواع متفاوتی دارد و در طعم های مختلفی سرو میشود.محتوای اصلی این غذا برنج بوده و در کنار آن از گوشت های بره یا گوساله استفاده میوشد و طعم خاصی به این غذا که در برگ انگور پیچیده شده است میدهد.یک غذای گیاهی گوشتی در ترکیه.دلمه در ترکیه به عنوان پیش غذا میل میشود.

غذای ترکی

غذاهی محلی ترکیه، بورک

بورک نیز یکی از غذاهای معروف و خوشمزه در ترکیه میباشد این غذا بیشتر در فست فودی ها رستوران های خیابانی پیدا میشود و خوشمزه بودن آنهم به دلیل همین امر میباشد که سریع آماده میشود.بورک از ترکیب خمیر تازه نازک و محتوای متفاوت گوشت ، سبزیجات و غیره تهیه میشود.

بورک در ترکیه انواع مختلفی دارد که میتوانیم به پاتاتس بورکی که دارای محتوای سیب زمینی میباشد، اسپاناک بورکی که دارای محتوای اسفنجاج میباشد و کیما بورکی که دارای محتوای گوشت بوده اشاره کنیم.این غذا در ترکیه به عنوان پیش غذا استفاده میشود و بسیار محبوب میباشد.

غذای ترکی

غذای محلی ترکیه، باقلوا

یکی از محبوبترین و معروفترین و البته خوشمزه ترین دسرهای ترکیه باقلوا میباشد.این دسر لذیذ که در قطعه های کوچک درست و تهیه میبوشد را میتوانید در تمامی رستوران های ترکیه پیدا کنید و میل فرمایید.باقلوای اصل را فقط باید در ترکیه یافت که مرکز این دسر میباشد.وقتی به تور ترکیه خود وارد این کشور شدید و در خیابان های ترکیه به خرید کردن اقدام کردین حتما از این باقلوایی که با با پسته تزیین شده است میل کنید و لذت ببرید.

غذای ترکی

غذای محلی ترکیه، لاهماجون

تا حالا پیتزای ترکی میل کرده اید؟! اگر پیتزای ترکی نخورده اید حتما پیشنهاد میشود در ترکیه از این پیتزای محلی کشور ترکیه میل فرمایید.لاهماجون یکی از معروفترین و محبوبترین پیتزاهای ترکیه میباشد که منحصر این کشور است و بسیار خوشمزه میباشد.این پیتزا در اکثر فست فودی های ترکیه یافت میشود.لاهماجون ترکیبی از خمیر و گوشت و سبزیجات بوده و با طعم دهنده هایی همانند لیمو به جای سس میل میشود.

غذای ترکی

غذای محلی ترکیه، ممن

غذاهای سریع السیر ایرانی که خورده اید چه نام دارد؟ بله درست است املت. ممن در ترکیه همان املت خودمان است اما به سبک و سیاق ترکی.این غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه که محبوب اکثر مردم ای کشور است املت نام دارد و از ترکیب تخم مرغ پیاز سیر سبزیجات نعنا فلفل و غیره تهیه میبوشد .این غذا در ترکیه صبح ها میل میشود به عنوان صبحانه ترکی.

 

منبع : آرامش سفر

برای رزرو تورهای ترکیه اینجا کلیک نمایید

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان