31

فروردین
1401

خوشمزه ترین غذاهای ترکی

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 28 0

خوشمزه‌ترین غذاهای ترکی را بشناسید! کشور ترکیه یکی از کشورهای توریستی در دنیا میباشد.این کشور با توجه به تاریخچه دیرینه خود و داشتن جاذبه های گردشگری فراوان سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب میکند.حال شما بعد از شناخت جاذبه های گردشگری این کشور نیاز هست با غذاهای لذیذ این کشور هم آشنا شوید و از این غذاها در سفر به کشورهای توریستی ترکیه همچون آنکارا ، استانبول ، آلانیا ، آنتالیا و غیره میل بفرمایید و لذت ببرید.

صدف سیاه

شاید برایتان جالب باشد بدانید که غذای صدف سیاه در کشور ترکیه یکی از غذاهای محبوب و لذیذ میباشد که شما باید از آن میل بفرمایید.با توجه به نزدیکی دریای مدیترانه به کشور ترکیه این غذا تبدیل به منوهای اصلی غذایی در این کشور شده است.این غذا به صورت های مختلف تهیه میشود که هر کدام طعم و مزه خاصی را دارد و همگی خوشمزه هستند.

صدف سیاه

بادمجان شکم پر

بادمجان غذایی که در ایران هم طرفداران خاص خودش را دارد و جزو بهترین غذاهای ایرانی میتوان از آن یاد کرد.این غذا در کشور ترکیه با نام ایمام بایلدی یا بادمجان شکم پر نامیده میشود.در این نوع غذا بادمجان را با مواد خوشمزه زیادی پر میکنند که خوردن آن بسیار لذیذ میباشد.

بادمجان ترکی

دونر کباب ترکی

کباب ترکی قطعا نام آن را در کشور ایران هم شنیده اید و حتی در فست فودی های ایرانی انواع آن را میل کرده اید.این غذا در کشور ترکیه جزو مهمترین غذاهای به شمار میرود.این غذای لایه لایه گوشتی را حتما باید در کشوری که در آنها جهانی شد را میل بفرمایید و لذت ببرید.

دونر کباب

کمپیر

کمپیر یا سیب زمینی شکم پر دیگر غذای محبوب و خوشمزه کشور ترکیه میباشد که میتوانید از آن میل بفرمایید.در این نوع غذا درون سیب زمینی را با روش های خاص خود با مواد خوشمزه ای همچون گوشت چرخ کرده ، سبزیجات و غیره پر کرده بعداز پخته شدن برای مهمان میاورند.

کمپیر

دلمه

قطعا دلمه یکی از غذاهای سنتی در ایران میباشد که طرفداران بسیار زیادی را دارد.این غذا نیز در کشور ترکیه نیز از غذاهای محبوب و مشهور میباشد.فرق دلمه ترکی با ایرانی این میباشد که این دلمه در شکل های باریک درست میشود و درون آن از ادویه های منحصر به فرد کشور ترکیه استفاده میشود که مزه آن را بسیار خوش طعم میکند.

دلمه

پیتزای ترکی

پیتزای ترکی یا لاهماجون دیگر غذای محبوب و مشهور کشور ترکیه و شهرهای توریستی این کشور میباشد.این پیتزا که بر روی خمیر یوفکا با مواد منحصر به فرد خود تهیه میشود طرفداران بسیاری را دارد.مواد موجود بر روی پیتزای ترکی گوشت ، سبزی جات ، قارچ فلفل و آویشن همراه با سایر افزودنی های تهیه میشود.

پیتزای ترکی

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید