01

اردیبهشت
1401

تور هفت روزه ترکیه

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 32 0

تور هفت روزه ترکیه ، در تور ۷ روزه ترکیه شما در کشوری شگفت انگیز با ثروت جاذبه های گردشگری جذاب خواهید بود، ترکیه یک رویا است که در آن سفر می کنید رویایی در تور هفت روزه ترکیه ، هر چشم انداز باور نکردنی بیشتر از گذشته به نظر می رسد. در طول هفت روز، شما درک بیشتری از فرهنگ و مردم وغذای ترکیه خواهید داشت.

در حالی که ترکیه دارای مناظر و جاذبه های گردشگری طبیعی فوق العاده ای میباشد اما شما در این تور از جاذبه هایی مانند شهر باستانی افسس، چشمه های گرم پاموککلای و شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا دیدن خواهید کرد. در این تور ۷ روزه ترکیه ما بهترین چیزهایی را که در مورد ترکیه باید بدانید و برای دیدن آن بروید به شما خواهیم گفت.در این مقاله گردشگری همراه آرامش سفر باشید.

تور هفت روزه ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای توریستی در دنیا میباشد که سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر میکنند.این کشور با توجه به جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان و مراکز خرید عالی یکی از محبوبترین کشور های نزد ایرانیان نیز تبدیل شده است.تور ترکیه از جمله تورهایی میباشد که برای رزرو آن باید چندین روز قبل اقدام کرد زیرا زودتر از موعد تکمیل میشود.

برای رزرو تور ترکیه اینجا کلیک کنید.

برای رزرو تور ترکیه میتوانید با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس بگیرید.

روز اول : گالیپولی ترکیه

تور ترکیه را از شهر استانبول آغاز میکنیم .گالیپولی ترکیه ، ماشینی کرایه کرده و خود ره به شبه جزیره گالیپولی برسانید.سفری که به صورت تاریخی شروع شده.پالیپولی یا به نوعی گالیپلی در بخش اروپایی ترکیه قرار دارد.این منطقه یادگار جنگ جهانی اول میباشد که بیش از ۸ ماه به طول انجامید.

گالیپولی ترکیه

بخش عمده ای از روز اول برای گشت و گذار در این میدان زیبا اختصاص میباشد.میدانی که تنها به اینجا ختم نمیشود و شما بیاد تمامی بخش های آنرا برسی کرده و دیدن نمایید.این بخش برای شما بسیار جذاب خواهد بود چون در نزدیکی آن رستوران هایی وج.د دارد که دارای غذای محلی میباشد و ختما میل بفرمایید.

پس از ناهار،گردش شما با قدم زدن در اطراف گورستان جولیا جانستون و دیدن این بخش ، وحرکت به سمت آنزاک و بازدید از آن ادامه میباشد.شما نیز در نزدیکی شب به سمت هتل خود رفته و شام دلچسبی را در آنجا میل فرمایید و آماده روز دوم تور ترکیه خود باشید.

گالیپولی

روز دوم : تروآ، آکروپلیس پرگاموم

قطعا نام تروآ را شنیده اید.تاریخچه تروی در سرتاسر جهان بسیار مشهور میباشد.تروآ نام شهری باستانی در ترکیه میباشد.تروآ شخصی میباشد که با اسب خود به صورت حیرت انگیز از شهر دفاع میکرد.در طول قرن ها گمانه زنی های زیادی مبنی بر موقعیت اصلی تورا وجود دارد.هم اکنون این منطقه یکی از مهمترین سایت های باستان شناسی دنیا میباشد.

پرگاموم

شما بعد از بازدید از این منطقه بسیار زیبا به سمت پرگاموم بروید.منطقه ای که کاملا به آکروپلیس مشرف است.این منطقه در جهان باستان سابق یکی از مهمترین بخش ها بوده است.این خرابه ها هم اکنون گویای دنیایی قدیم میباشد و شمارا به حالو هوایی دیگر خواهد برد.این خرابه ها در استان ازمیر ترکیه واقع میباشد.

بعد از دیدن تمامی این بخش ها در روز دوم شما توانسته اید در این دو روز چند جای تاریخی ترکیه که کمتر نام آنرا شاید شنیده باشید را دیدن کنید.مکان هایی که خود گویای تاریخ میباشد و بسیار مهم بوده است.حال آماده باشید برای روز سوم رفتن به سمت شهر کوش آداسی.

پرگاموم ترکیه

روز سوم ، افسوس – کوش آداسی

یکی از تاریخی ترین و فوق العاده ترین شهرهای دنیا در اینجاست.غرب کشور ترکیه در نزدیکی شهر زیبای کوش آداسی یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه یکی از تاریخی ترین شهرهای باستانی قرار دارد.وقتی به این مکان فوق العاده رسیدید کاملا خود را آماده کنید چون باید حسابی در این مکان به کاوش بپردازید.

افسوس ترکیه

شهر افسوس خود به تنهایی یک جاذبه گردشگری محسوب میشود اما در دل این شهر چندین جاذبه گردشگری فوق العاده وجود دارد که باید تمامی بخش ها راببینید.ازجمله جاذبه های گردشگری شهر افسوس ترکیه ورزشگاه ودیوس ، میدان ورلانوس ، کلیسای مریم مقدس ، آرکادیان ، تئاتر بزرگ و خیابان مرمر دیدن نمایید.

دیدن هر کدام از این جاذبه های نیازمند ساعتها زمان میباشد.پس هیچ عجله ای نکنید چون امروز فقط باید در شهر افسوس باشید.حال شما میتوانید به سمت روستای Sirince بروید و در این روستا غذای خود را میل کنید یک غذای تمام محلی در دل یک روستای زیبا.سپس به هتل خود رفته و آماده روز چهارم و یک روز جذاب باشید.

شهر افسوس ترکیه

روز چهارم ، پاموک کاله ترکیه

صبحانه دلچسب خود را میل کنید و آماده باشید به مقصد چهارم یعمی پاموک کاله یا مشهور به قصر پنبه ای ترکیه برویم.قطعا وقتی تور ترکیه با به دقت برسی کنیم میفهمیم چرا محبوب است.این کشور واقعا زیباست.مکان های فوق العاده که در هیچ کجای دنیا نمیتوانید آنها را مشاهده کنید.

در جنوب ترکیه در استان دنیزلی یکی از فوق العاده ترین جاذبه های گردشگری ترکیه قرار دارد.پاموک کاله چشمه های آب گرم که از دل کوه بیرون میزند یک چشم انداز سفید رنگ و پنبه ای فوق خیره کننده را برای شما رقم میزند.این منطقه در نزدیکی دریای اژه قرار دارد و سالانه میلیون ها گردشگر از آن بازدید میکنند.

پاموک کاله

یکی از بخش های جذاب در Pamukkale ترکیه بخش بالن سواری آن میباشد که شاید نتوانید هیچ وقت همانند این این لحظه زیبا را در زندگی خود تجربه کنید.پانورمای بینظیر از این منطقه باشکو چیزی نیست که به راحتی بتوانید از آن بگذرید.بعد از بازدید از این منطقه و ثبت تصاویر زیبا به هتل خود بروید و برای ادامه تور ۷ روزه ترکیه آماده شوید.

پاموک کاله ترکیه

روز پنجم : شهر قونیه

در تور هفت روزه ترکیه میرسیم به شهر قونیه ، قونیه یکی از شهرهای توریستی و بسیار زیبای کشور ترکیه میباشد.این شهر شاید برای ما ایرانی ها وقتی جذابیتش بیشتر شود که بدانیم آرامگاه مولوی شاعر ایرانی در قونیه واقع میباشد.قونیه یکی از شهرهای مذهبی ترکیه میباشد و تعداد مسلمانان این شهر زیاد است.

قونیه با توجه به اینکه شهری مذهبی است بیشتر جاذبه های گردشگری آن مربوط به مساجد منحصر به فرد آنجاست.و یکی از دلالی اصلی اینکه ایرانیان این شهر را هدف گردشگری خود قرار میدهد وجود مقبره مولوی در این شهر باشد.شهر قونیه یکی از شهرهای ترکیه میباشد که معماری های آن بیشتر به چشم می آید.

شهر قونیه ترکیه

از جمله جاذبه های گردشگری در قونیه میتوانیم به مدرسه کاراتای ، مدرسه مناره باریک ، تپه علاءالدین ، موزه باستان شناسی ، مسجد سلیمیه و جشنواره های زیادی که در این شهر برگزار میشود دیدن نمایید.بعد از بازدید از این جاذبه های زیبا در روز پنجم خود به یک رستوران محلی در شهر قونیه بروید آماده شوید برای روز ششم از تور هفت روزه ترکیه.

شهر قونیه ترکیه

روز ششم : کاپادوکیه

در روز ششم از تور هفت روزه ترکیه میرسیم به یکی از زیباترین مناطق گردشگری ترکیه یعنی کاپادوکیه ، کاپادوکیه یا سرزمین دودکش ها یکی از توریستی ترین مکان ها در کشور ترکیه میباشد.قطعا یکی از هدف های گردشگری مردم برای سفر به ترکیه رفتن به کاپادوکیه میباشد.

شاید بیشتر این مکان گردشگری را با بخش زیبای بالن سواری آن شناخته شده باشد.این مکان یکی از رمانتیک ترین مکانهای ترکیه میباشد که حتما باید از آن دیدن نمایید.اما کاپادوکیه جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و تنها به این منتهی نمیشود.شما باید از سایر جاذبه های گردشگری این مکان دیدنی دیدن نمایید.

کاپادوکیه

جاذبه های گردشگری کاپادوکیه شامل شهر زیرزمینی کای ماکلی و درین کویو میباشد یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری در ترکیه ، موزه روباز گورمه یا کلیسای غاری شکل که خیلی زیباست ، اوچیسار و غیره میباشد.کاپادوکیه را حتما در شب هم بازدید کنید که واقعا فوق العاده است.سپس به هتل خود در این مکان رفته و آماده روز آخر از تور هفت روزه ترکیه شوید.

کاپادوکیه

روز هفتم : آنکارا

در روز آخر از تور هفت روزه ترکیه از خواب که بیدار شدید صبحانه ای فوق العاده را در یکی از بهترین مکان های ترکیه یعنی کاپادوکیه میل بفرمایید و سپس به سمت پایتخت ترکیه آنکارا حرکت کنید.در آنکارا شاید شما کاره زیادی نداشته باشید اما قطعا دیدن جاذبه های گردشگری آنکارا را نباید از دست بدهید.

در آنکارا یکی از جاذبه های گردشگری که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید آرامگاه زیبای آتاترک بنیانگذار این کشور میباشد.سالانه گردشگران زیادی از این جاذبه گردشگری دیدن میکنند که باید شما این مکان را هم در برنامه های خود قرار دهید.سپس آماده رفتن به سایر بخش ها شوید.

از دیگر جاذبه های آنکارا میتوانیم به قلعه آنکارا که نمادی از این شهر است و از هر نقطه از آنکارا میتوانید شکوه این قلعه را که بر روز تپه ای قرار دارد را مشاهده کنید.آکواریوم آنکارا و برج آتاکوله از دیگر جاذبه های گردشگری آنکارا میباشد که باید از آن دیدن نماید.

سپس سوار بر ماشینی شده به سمت پایتخت گردشگری ترکیه یعنی استانبول حرکت کنید.حال ترو هفت روزه شما در ترکیه به پایان رسید شما باید از امروز به بعد را فقط در استانبول باشید زیرا برای این شهر تنها هفت روز زمان لازم است تا تمامی جاذبه های گردشگری آنرا بتوانید ببینید.

شما در تور هفت روزه ترکیه از ۷ شهر زیبا در این کشور دیدن کردید و سپس به اصلی ترین شهر ترکیه یعنی استانبول رسیدید.امیدواریم از این مقاله گردشگری نهایت لذت را برده باشید.

منبع : touropia

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید