01

اردیبهشت
1401

کاهش هزینه در سفر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 86 0

چطور میتوانیم هزینه های سفر را کاهش دهیم؟ برخی از افراد هستند که به خاطر هزینه های موجود در سفر از رفتن به مسافرت منصرف میشود و این لذت را از خود دور میکنند.اما در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم تا با راه کارهایی به شما آموزش دهیم چطور میتوانید هزینه های سفر را کم کنید و یک سفر خاطره انگیز و شاد و زیبا داشته باشید.پس همراه ما در ادامه این مطلب جذاب باشید.

۱ – حمل و نقل عمومی

یکی از مهمترین بخش هایی که باعث ایجاد هزینه های اضافه میشود استفاده نکردن از وسایل حمل و نقل عمومی میباشد.شما اگر در هر شهری که قرار دارید از وسایل عمومی همانند اتوبوس های شهری یا مترو ها برای جابجایی در شهر و یا تاکسی هایی که در آن مسیر فعالیت دارند و هزنیه کمتری را دریافت میکنند استفاده کنید به صورت قابل توجه ای در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید.

کاهش هزینه سفر

۲ – زمان سفر

انتخاب زمان سفر شما با هزینه های سفر شما رابطه مستقیم دارد.قطعا میدانید اگر در تعطیلات به مسافرت بروید باید هزینه بیشتری را بپردازید حالا چه هزینه خواب چه هزینه خوراک، اگر در زمانی که مناسبت خاصی وجود ندارد مسافرت بروید و مقصد خود را انتخاب کنید یکی از کم هزینه ترین سفرهارا خواهید داشت چون شما از معدود افرادی هستید که در آن مقصد قرار دارند و نیازمند هزینه های دوچندان برای پیدا کردن برای مثال جای خواب نیستید.

۳ – جای خواب

داشتن جای خواب برای هر فردی یکی از واجبات در سفر میباشد.اگر شما شب را خود استراحت نکنید قطعا در روز بعد انرژی کافی را نخواهید داشت و نمیتوانید به اندازه کافی لذت ببرید.پس در انتخاب جای خواب دقت کنید و برای کاهش هزینه های جای خواب خود به مهمانسرا ها بروید و یا اگر مجردی هستید به مهمانپذیرهایی بروید که در کنار چند فرد دیگر بر روی تخت های دو طبقه بتوانید استراحت کنید و این امر در کاهش هزینه های شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

جای خواب

۴ – بلیط ارزان

اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید سعی کنید به صورت اینترنتی خریداری نکنید و یا یک الی دو روز قبل برای خرید بلیط اقدام نکنید.برای این کار حضورا دو الی سه ساعت قبل از حرکت تشریف ببرید پایانه مورد نظر در این لحظه شما بلیط لحظه آخری را با حداقل ۲۰ الی ۳۰ درصد زیر قیمت خریداری خواهید کرد.

یا اگر قصد دارید با هواپیما به سفر کنید حتما از بلیط های لحظه آخری استفاده کنید.برای رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری میتوانید با آژانس هواپیمایی آرامش سفر تماس بگیرید ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰

۵ – خوراک

قطعا مهمترین بخش هر سفری خوراک میباشد.اگر با ماشین شخصی خود سفر میکنید تا جایی که امکان دارد تمامی وسیله های لازم برای خوراک و تهیه غذا را همراه خود بیاورید و خودتان در سفر مشغول درست کردن غذا شوید این کار هزینه های شمارا کاهش میدهد.اما اگر ماشین شخصی ندارید و باید از بیرون غذا تهیه کنید در صورت امکان وسایل غذارا تهیه کنید و خود درهتل محل اقامت خود مشغول تهیه غذا شوید.

۶ – چونه بزنید

اگر قصد دارید خریدی را انجام دهید حتما در خرید خود چونه بزنید.شاید خیلی از افراد این کار را منزله کاهش فرهنگ بدانند اما باید بدانید چونه زدن در تمامی دنیا رواج دارد و حتما در خرید اجناس خود چونه بزنید و در مجموع شما شاهد این خواهید بود که هزینه بسیار خوبی را تخفیف گرفته این و مبلغ قابل توجهی را پس انداز کرده اید.

۷ – معاشرت با افراد محلی

در سفر خود سعی کنید با افراد محلی که در مقصد معاشرت کنید و با آنان صحبت کنید و از آنها بخواهید به شما مکانی مناسب و ارزان برای خواب یا رستورانی مناسب برای غذا را به شما معرفی کنند.قطعا هر فردی شهر خود را به خوبی میشناسد و این کار باعث میشود که شما بتوانید بهترین گزینه ها را انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید