تور کویر کاراکال | تور VIP کاراکال گروهی ← تخفیف ویژه

تور های پیشنهادی آرامش سفر

تور کویر کاراکال

سفر با

تور کویر کاراکال (1 شب)

مدت اقامت:2 روز

تاریخ رفت:

از:270,000 تومان

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

مرتب سازی لیست تور بر اساس

نام تور مدت اقامت قیمت مشاهده

تور کویر کاراکال

: 2 : 1 270,000 مشاهده

کویر کاراکال یکی از کویرهای زیبای مرکزی ایران در نزدیکی یزد است که از دوران قدیم به عنوان زیستگاه یکی از گربه­سانان بومی این ناحیه شناخته می­شود. این حیوان بومی که نام باستانی­اش کاراکل است، امروزه با نام سیاه گوش یا منگوله گوش هم شناخته می­شود و چشمانی گیرا و نگاهی جذاب دارد. این کویر زیبا با چشم اندازی زیبا و خوش رنگ که در نوع خودش در بین کویرهای ایران بی­نظیر است برای تجربه سفری یک روزه و کویرنوردی متفاوت، خاص و فراموش نشدنی میزبان شماست و گردشگران می­توانند برای تجربه­های به یادماندنی با تور کویر کاراکل یزد ما همراه شوند.

تور کویر کاراکال 

کویر کاراکل کجاست؟

کویر کاراکل یزد همانطور که پیشتر هم گفتیم یکی از کویرهای مرکزی ایران است. برای رسیدن به کویر زیبا و دیدنی باید به طرف یزد رانندگی کرده و به شهر بافق بروید. کویر کاراکل در 100 کیلومتری بافق واقع شده و بعد از پیچیدن به جاده کویری باید 15 کیلومتر تا روستای صادق آباد رفته و به کویر کاراکل برسید.

رانندگی در این مسیر با نخلستان زیبا و قلعه باستانی پیش رو مسیر چندان خسته­کننده­ای نیست و اگر در فصل مناسب کویر یعنی نیمه دوم سال به این ناحیه سفر کنید، از این مسیر و رانندگی در آن لذت خواهید برد. علاوه بر نخلستان های زیبا در این ناحیه نخلستان­های بند، درختان پرشمار انار و پسته هم در مسیر به چشم می­خورد.

جاذبه­ها و زیبایی­های کویر کاراکل یزد

کویر زیبای کاراکل نخلستان­های دیدنی و رمل­های شنی خوش رنگی دارد که در نزدیکی شهر بافق واقع شده ولی یکی از زیباترین جاذبه­های تاریخی نزدیکش خانه وحشی بافقی شاعر پرآوازه قرن دهم است. این خانه یکی از معدود بازمانده­های معماری قرن دهم است که در مسیر کویر کاراکل واقع شده و در لیست میراث فرهنگی ایران به ثبت رسیده است. اگر اهل هنر و معماری هستید و یا جاذبه های تاریخی را دوست دارید، در مسیر رسیدن به این کویر زیبا و دیدنی از خانه وحشی بافقی هم می توانید دیدن کنید.

آب انبار و حمام قدیمی کاکامیر نیز دیگر جاذبه تاریخی مسیر رسیدن به کویر کاراکل است که به عنوان یکی از بزرگ­ترین آب­انبارهای بافق ثبت شده و در حدود 250 متر مکعب گنجایش آب دارد. این آب انبار با آجر بنا شده و گندی زیبا و دیدنی دارد که بر روی سقف مجموعه واقع شده است. جالب است بدانید که این آب انبار قدیمی و عظیم در عمق چهار متری زمین قرار دارد.

قلعه باقر آباد هم یکی دیگر از جاذبه­های منطقه در 2 کیلومتری کویر کاراکل است که به عنوان دژی نظامی در مرکز ایران شناخته می­شود. از این قلعه زیبا، تمام کویر، رمل ها و تپه­های شن­های روان به خوبی دیده می­شود و این چشم انداز کامل به اطراف بدون شک موجب شده تا دژ باقرآباد در تاریخ از موقعیتی کلیدی برخوردار شود. این دژ قدمتی به عمر سلسله قاجار داشته و توسط عبدالرحیم خان فرزند محمد تقی خان بافقی ساخته شده تا علاوه بر انبار کردن آذوقه در زمان نیاز، مردم نیز بتوانند در این برج پناه بگیرند.

برح باقر آباد دو برج نگهبانی، 45 اتاق مجزا، 3 جایگاه برای نیروز نظامی سنگ انداز و 10 جایگاه برای کمانداران و تیراندازان دارد که همین موارد موجب موقعیت پدافندی و استراتژیکی ویژه قلعه شده است.

چرا به این کویر زیبا کاراکل می­گویند؟

اما شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا این کویر زیبای مرکز ایران به نام کاراکل شناخته می­شود؟ جالب است بدانید که این کویر زیبا حیوانی بومی از خانواده گربه سانان دارد که در فارسی باستان به آن کاراکال می­گفتند. این گربه جسور و مقتدر با نام سیاه گوش هم شناخته شده و از چشمانی نافذ و بی­باک برخوردار است و سرعتی بسیار بالا دارد. در علم جانورشناسی به اینگ گربه زیرک لینکس هم می­گویند که به لحاظ نژادی با گربه طلایی آفریقا و یوزگربه هم­خانواده است. کاراکال یکی از قدیمی­ترین گونه های جانوری کویرهای ایران است که به تنهایی زندگی کرده و شب گرد است. ذات این گربه به شدت قلمرو طلب است و تقریبا تا 1160 کیلومتر را در فرمان خودش می­داند، در نتیجه به دیگر کاراکل­ها اجازه قدرت نمایی نمی­دهد. در انتها خوب است این را هم بدانید که کاراکل بسیار زیبا است و چهره­ای جذاب دارد.

 

 تور کویر کاراکال

پوشش گیاهی کویر کاراکل

پیش از همراهی با تور کاراکل لازم است کمی درباره حیات وحش و پوشش گیاهی­اش نیز بدانید. از مهم­ترین پوشش گیاهی کویر علاوه بر نخلستان­های بلندش باید به بوته­های نسی و اسکنبیل اشاره داشت که در شن­زارها و نمک­زارهای کاراکل روییده است. با توجه به گرمسیر بودن منطقه و بارش کمی که دارد، نمیتوان انتظار پوشش گیاهی دیگری را از این کویر داشت.

تفریحات و امکانات کویر کاراکل یزد

اگر با تور کویر کاراکل همراه شوید، علاوه بر همه تفریحات کویری از جمله آفرودسواری، رصد ستارگان آسمان کویر در شب، پیاده­روی روی رمل­ها و تپه­ها تفریحات دیگری نیز در انتظار شماست. خوب است بدانید که این کویر میزبان وسیع ترین رمل­ها و تپه­های شنی ایران است و رنگ بندی جذاب این طبیعت با شن­های روان توانسته در سال­های اخیر حسابی توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کند. تورهای ریگ­نوردی، پاراسل و والیبال ساحلی، شترسواری و کمپینگ از تفریحات این کویر است که به تازگی برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

از تور کویر کاراکل چه سوغاتی­هایی بخریم؟

شاید تا به حال نمی­دانستید که از کویر هم می­توان بهترین سوغاتی­ها را تهیه کرد. همانطور که پیشتر هم گفتیم این مسیر سراسر نخلستان­هایی بلند و زیبا دارد که برای استراحت و عکاسی بهترین گزینه است و با این حساب سوغاتی اصلی تور کاراکل را باید خرما دانست. از سوی دیگر شهر بافق دشتی است که از تنوع زیستی بالایی برخوردار بوده و پسته­های معروفی دارد، با این احتساب از تور کویر کاراکل می­توانید دست پر برگشته و پسته­های درشت، خندان و البته گران قیمتی نیز بخرید.

 تور کویر کاراکال

همراهی با تور کویر کاراکل برای سفری متفاوت

با توصیفاتی که از این کویر زیبای مرکزی ایران در نزدیکی بافق و یزد برای شما داشتیم، بدون شک باید برای سفری دوستانه یا خانوادگی به این کویر زیبا تصمیم گرفته و در فصل مناسب کویرنوردی راهی شوید. با وجود امکانات رفاهی و انواع تفریحاتی که در کاراکل برای گردشگران فراهم آورده شده، این کویر را باید مقصدی مناسب برای دوری از هیاهوی شهری و استرس­های کاری دانست.

تور کویر کاراکل یزد تیم ما با حضور تورلیدر برگزار شده و بیمه سفر دارد. ما از ابتدای راه تا بازگشت به مبدا در کنار شما هستیم تا خاطراتی خوش را باهم تجربه کنیم. برنامه کویر کاراکل به صورت یک روزه، دو روزه و چند روزه برگزار می­شود و مجتمع رفاهی کویر برای گردشگرانی که تجهیزات شبمانی و کمپینگ ندارند، فضایی را فراهم کرده تا سفر چند روزه را نیز تجربه کنند. با این اوصاف در این سفر به یادماندی به کویر کاراکل یزد برای عکاسی، تفریح و استراحت و تماشای یکی از زیباترین چشم اندازهای کویری ایران در این تور منتظر حضورتان هستیم.

آژانس مسافرتی آرامش سفر 54034000-021

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ برای دریافت خدمات مشاوره رایگان تورها با ما تماس بگیرید