تور زنجان | قیمت تور زنجان | آرامش سفر ماندگار

تور های پیشنهادی آرامش سفر

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

سفر با

( شب)

مدت اقامت: روز

تاریخ رفت:

از:0 تومان

مرتب سازی لیست تور بر اساس

نام تور مدت اقامت قیمت مشاهده

برنامه سفر به زنجان

در تور زنجان شما به دیدن شهری  زیبا و تاریخی می‌روید که به خاطر قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، پر از بازار های سنتی و کاروانسراهای عصر صفوی است. شاید نام زنجان، چاقو یا گنبد سلطانیه این شهر را به یاد شما بیاورد؛ اما در تور زنجان شما با جلوه هایی شگرف از این شهر آشنا خواهید شد.

 فاصله 333 کیلومتری این شهر با تهران سبب شده است تا تورهای یک روزه زنجان از تهران موردتوجه قرار گیرد. دیدن جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری کشور در تور زنجان مانند موزه رختشوی خانه، گنبد سلطانیه و غار کتله خور به همراه سوغاتی های معروف این شهر نظیر چاقوی زنجان ، سفری جذاب را برای شما رقم خواهد زد.

زمان حرکت تور زمینی زنجان از تهران ساعت معمولا 4 صبح خواهد بود. در این تور بازدید از گنبد سلطانیه و غار کتله خور زنجان به همراه گشت‌وگذار در بازار سنتی زنجان و خرید سوغاتی برنامه‌ریزی‌شده است.

خدمات تور زنجان

در این سفر تور لیدر حرفه‌ای باکارت شمارا همراهی خواهد کرد؛ برای صبحانه به‌صورت بوفه با انواع مدل‌ها پذیرایی می‌شوید. تور زمینی زنجان معمولا با پذیرایی عصرانه، بیمه و پرداخت ورودیه ها و به‌وسیله اتوبوس توریستی برگزار می‌شود.

تورهای زنجان گردی از تهران به‌صورت های تور یک روزه زنجان، تور دو روزه زنجان و یا تور چند روزه زنجان برگزار می‌شود که هرکدام با توجه به هتل محل اقامت، مکان های دیدنی مورد بازدید و شرایط مختلف دارای تعرفه‌های متفاوتی هستند. لذا لازم است برای اطلاع از قیمت تور زنجان با آژانس مسافرتی آرامش سفر تماس بگیرید.

تور زنجان

درباره زنجان

اینجا زنگان است به معنای اهل کتاب زندارستا که بعدها از تسلط زبان عرب، زنجان نامیده شد. بنیاد شهر زنجان را از اردشیر بابکان، سردودمان ساسانیان می‌دانند و نام نخستین آن را حمدالله مستوفی تاریخ‌نگار نامدار، شین یادکرده است. شین نام شهر زنگان است و معرب آن زنجان هست. گفته‌شده است که این شهر را اردشیر بابکان بناکرده است. در دوره هخامنشیان منطقه زنجان جزء سرزمین آکروپاتین یا آذربایجان کنونی بوده است.

بهترین زمان سفر به زنجان

فصول بهار و تابستان بهترین زمان شرکت در تورهای زنجان گردی هست و با توجه به شرایط جوی می‌توان در اوایل فصل پاییز نیز برنامه سفر به زنجان داشت، اما هوای برفی و سرد این شهر در زمستان مانع از حضور گردشگران در این شهر پرجاذبه می‌شود.

زبان مردم زنجان

مورخین و جغرافیدانانی نظیر ابن خردادبه، حمدالله مستوفی شمس قیس رازی زبان مردم زنجان را تا قرن ششم هجری پهلوی می‌دانستند اما با ورود ترکان از قرن پنجم هجری رفته‌رفته ترکان در منطقه زیاد شدند به‌طوری‌که اقوام ترک و زبان ترکی جای زبان پهلوی را گرفت.

تور زنجان

جاذبه‌های گردشگری زنجان

چمنزاران دشت زنجان

اینجا این اقلیم زیبا، این طبیعت دل‌نشین، چمنزار دشت زنجان است. دشت چمن‌زار زنجان برای قوم خونین مغول بهشت موعود بوده است.

تور زنجان

گنبد سلطانیه زنجان

ازجمله مقاصد هدف گردشگران در تورهای زنجان گردی بازدید از گنبد سلطانیه زنجان است. محوطۀ وسیع 6 هزارسالۀ زنجان با ویژگی‌های خود عامل اصلی شکل گیری شهر تاریخی سلطانیه است و نگین فیروزه‌ای این دشت گنبد سلطانیه، بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان هست. گنبد سلطانیه شاهکاری با ارتفاع گنبد سلطانیه 48 متر است که معماری کلیسای سانتا ماریا دل فیورۀ فلورانس از همین گنبد تأثیر پذیرفته است. سلطانی گنبد سلطانیه را ساخت که از صحراگردان فلات‌های دور باخشم و خشونت بود و در ابتدا مردمانی را به بند کشید و آن‌ها را بندۀ خود کرد و طولی نکشید که خدابنده شده و او به مدت 13 سال ایلخان مغولان بود.

گنبد سلطانیه به دستور سلطان محمد خدابنده الجایتو به مدت 10 سال از 703 - 713 قمری توسط سه هزار نفر ساخته شد. سلطان محمد خدابنده که خود را مرید امیر مؤمنان (ع) می‌دانست در آرزوی انتقال آرامگاه حضرت علی (ع) به سلطانیه بود، آرزویی که حسرت آن تا پایان عمر در خان مغول ماندگار شد زیرا علمای نجف او را از چنین کاری منع کردند. گنبد سلطانیه مجموعه‌ای از اصیل‌ترین هنرهای زینتی ساختمانی ایران‌زمین است. بر روی دیوارهای داخلی بنا طرح‌هایی با ترکیب کاشی آبی‌رنگ و آجرهایی که کلمات الله، محمد، علی روی آن نوشته‌شده ساخته‌شده است. گنبد سلطانیه از شکوه و سبک معماری منحصربه‌فردی برخوردار است.

تور زنجان

غار کتله خور زنجان

غار کتله خور از غارهای خشکی، آبی، آهکی است که در شمال غرب کشور و جنوب غربی زنجان در شهرستان خدابنده از جاذبه‌های چشم‌نواز طبیعی و گردشگری است. غارها نخستین رسانه‌های بشری هستند. نقاشی‌های نخستین در دیوارهای غار توسط انسان‌های اولیه نشان می‌دهد که آن‌ها با ترسیم اشکالی پر از رمز و راز و تصاویری از جانوران، نقوش و حیوانات، پیام از دشواری‌های زیستی خود را به فرداهای دور منتقل کرده‌اند. آژانس مسافرتی آرامش سفر در تور زنجان شمارا با این غار آشنا خواهد کرد.

تور زنجان

مسجد جامع زنجان

مسجد جامع زنجان معروف به مسجد سید از بناهای ارزشمند قدیمی و زیبای زنجان در بافت تاریخی و قدیمی شهر قرار دارد. در شهرهای کهن همواره مسجد را در کنار بازار می‌توان دید. مسجد جامع زنجان نیز این‌گونه بوده و بازار قیصریه در ضلع غربی آن قرار دارد. کوچه مسجد سید که در شرق مسجد واقع‌شده است به همراه خیابان امام و سبزه‌میدان در ضلع شمالی، این مسجد را احاطه کرده‌اند.

این مسجد چهار ایوانی از ایوان روبروی شاه‌نشین برخوردار است. مجموعه مسجد و مدرسه سید توسط فرزند یازدهم فتحعلی شاه، میرزا دارا در سال 1242 هجری قمر بنا شد.

تور زنجان

بازار زنجان

بازار زنجان در قلب بافت قدیمی، در امتداد راه‌های ورودی به شهر و از دو قسمت بازار بالا و بازار پایین تشکیل می‌شود. سبک معماری و شواهد تاریخی گواهی می‌دهد که در سال 1205 هجری قمری در دوران محمدخان قاجار آغاز و در سال 1231 در زمان فتحعلی شاه قاجار تکمیل‌شده است. بازدید از این بازار و خرید سوغاتی ازجمله برنامه‌های تور زنجان هست.

تور زنجان

موزۀ رختشوی خانه زنجان

زنجان گنجینه‌ای گران بهایی از موزه‌ها است. موزۀ رختشوی خانه، موزه‌ای منحصربه‌فرد که به موزه مردم شناسی هم شهرت دارد تنها در زنجان امکان احداث یافته است. در سرمای یخبندان زنان زنجان می‌توانستند بدون آنکه دیناری پرداخت کنند رخت‌های خود را در آنجا بشویند و از سرما و یخبندان در امان باشند.

مجموعاً در استان زنجان 8 هزار شی تاریخی در موزه‌ها نگهداری می‌شوند و 1700 اثر تاریخی چشم را خیره می‌کند که 711 اثر تاریخی تاکنون ثبت‌شده است.

تور زنجان

موزۀ مردان نمکی زنجان

شگفت‌انگیزترین کشفیات در سال 1372 در روستای چهرآباد توسط معدن کاران نمک به‌طور اتفاقی صورت گرفت که از همان سال کاوش‌ها شروع‌شده و تاکنون شش مرد نمکی در آن کشف‌شده است که کامل‌ترین آن نوجوان 16 ساله‌ای است که متعلق به 2400 سال پیش است که در موزۀ مردان نمکی زنجان نگه‌داری می‌شود.

تور زنجان

بقعۀ چلبی اوغلی زنجان

بقعۀ چلبی اوغلی به مرید محبوب مولانا جلال‌الدین محمد بلخی منسوب می‌شود. سلطان محمد خدابنده به سلطان چلبی دل‌بسته بود و از او خواست که بیاید و با مریدان اینجا اقامت کند تا جان و روح و روان او معطر شود.

تور زنجان

حسینیۀ اعظم زنجان

حسینیه اعظم زنجان بعد از منا در مکه بزرگ‌ترین قربانگاه جهان اسلام است. همه‌ساله در ایام ماه محرم 12 هزار تن کمر به خدمت می‌بندند.

تور زنجان

مسجد خانم محلّه فخیم الدوله زنجان

در محله فخیم الدوله زنجان مسجدی قرار دارد که نمادی از ایمان و اعتقاد درونی و باطنی زنان بزرگی است که در این خاک خدایی، مردان بزرگی را در دامان پرمهر و باتقوای خود پرورده‌اند و به ایشان ، شیر ایمان از چشمه‌ی جان نوشانده‌اند. مسجدی فاقد گنبد با دو مناره بسیار زیبا که ساخت آن در سال 1322 هجری قمری آغاز گردید و بانی آن بانوی بزرگواری به نام خانم جمیله ذوالفقاری  دختر  حسین قلی خان نظام العداله است که با عنوان مسجد خانم شهره است.

مشخصه بنای مسجد خانم، دو مناره کوتاه آن و سر در ورودی است. وجود شبستان زمستانی و تابستانی و همچنین حجره‌های متعدد طلاب این مکان را تبدیل به محلی برای عبادت و علم‌آموزی کرده است.

تزئین‌های روی ایوان‌ها و مناره‌ها به سبک معماری دوران قاجار و بیشتر با استفاده از رنگ‌های سفید و سیاه و فیروزه‌ای و زرد صورت گرفته است. در این مسجد گچ‌بری‌ها و کاشی‌کاری‌های زیبایی مشاهده می‌شود.

تور زنجان

بنای مسجد خانم با این سبک و معماری زیبا با حوض و حیاط و سبزه و گل و درخت، انگار باغ دلگشای محلّه فخیم الدوله است. به‌گونه‌ای که جدای از اوقات شرعی برای برپایی نماز اهل محل، میعادگاه زیبا و مصفّا و با معنویت سرشار ، برای ساکنان این محلّه بوده است. پسران و دختران جوان طی سالیان طولانی در همین مسجد سواد قرآنی می‌آموختند و اهل محل درآمد و شد مدام مشکلات، مسائل و پرسش‌های خود را با اهل فضل و دانایی در میان می‌گذاشتند.

پل میر بهاءالدین و سردار، زنجان

بزرگی سرزمین ایران و قرارگیری آن در مسیر شاه‌راه‌های بازرگانی از یک‌سو و نیاز انسان به سفر، چه به‌قصد تجارت و زیارت و چه برای سیاحت لزوم احداث راه‌ها و پل‌های طولانی را از دیرینه‌ترین زمان موردتوجه قرار داده است و پل‌سازی یکی از نشانه‌های شکوفایی تمدن‌ها بوده است.

تور زنجان

پل میر بهاءالدین، در محور جنوبی حومه‌ی شهر زنجان بر روی زنجان رود و در مسیر کردستان زیباست. طول پل صد متر و عرض آن با احتساب جان‌پناه‌ها به حدود هفت متر می‌رسد و ارتفاع آن در بلندترین نقطه از سطح رودخانه یازده متر و دارای سه‌دهنه طاق جناقی است. جنس پل میر بهاءالدین از خشت بوده و با خطی بنایی و به صورت قرینه تاریخ ساخت آن و متن یاعلی در فضای داخلی بام بزرگ آن حک شده است. سازنده‌ی این پل بی‌بدیل، حاج میرزا بهاءالدین زنجانی، از ثروتمندان شهر و از تجار و بازرگانان معروف ناحیه‌ی خمسه، آن را در سال 1312 هجری قمری بنا کرد.

تور زنجان

پل باستانی سردار، در مدار جنوب غربی حوالی زنجان بر روی رودخانه‌ی زنجان رود در سال 1333 هجری قمری توسط ذوالفقار خان اسعد الدوله، پسر حسین قلی خان نظام العداله ساخته شد. وی یکی از سرداران این ناحیه بود که با ثروت و نفوذ فراوان خود در دوره قاجار، در زمره‌ی بزرگان زنجان جای داشت. بیشترین فاصله این پل از رودخانه حدود 12 متر و عرضش حدود 6 متر است. پل دارای سه دهانه با طاق‌های جناقی است که دهانه‌ی میانی از دهانه‌های دیگر بزرگ‌تر است.

بهترین هتل های زنجان

ازجمله هتل های مطرح زنجان می‌توان به هتل 3 ستاره پیام بادید به دریاچه مصنوعی اشاره کرد. همچنین هتل 4 ستاره بزرگ زنجان، هتل آپارتمان سپهر، هتل پارک زنجان و هتل جهانگردی زنجان ازجمله هتل‌هایی هستند که بسیار مورد استقبال گردشگران می‌باشند.

سوغات زنجان

صنایع دستی زنجان ازجمله سوغاتی های مطرح این شهر است.

ملیله کاری : هنرمندان و صنعت گران زنجان از دیرباز به خلق آثار ارزشمند ملیله کاری که از صنایع دستی بومی زنجان است، می‌پرداختند. ساخت وسایل نقره‌ای و به‌ندرت طلایی به‌صورت ملیله کاری، فقط در زنجان وجود داشته است و بعدها هنرمندانی از زنجان به تهران و اصفهان و ... کوچ کرده‌اند تا این هنر ظریف را در شهرهای دیگر گسترش دهند.

 چارق دوزی : ازجمله هنرهای دستی رایج در میان هنرمندان زنجانی چارق دوزی است. این کفش‌های سنتی که در دوخت آن‌ها از چرم گاو و نخ گلابتون استفاده می‌شود، درگدشته جهت طی نمودن مناطق صعب‌العبور به کار می‌رفت.

چاقو سازی : زنجان به چاقویش معروف است، هنری که صنعتگران آن با تناسبات و فرم و تیزی تیغ، به آن جلوه می‌دهند.

تور زنجان

جهت اطلاع از تورهای زنجان و بازدید از جاذبه های گردشگری آن می توانید از طریق تماس با آژانس مسافرتی آرامش سفر ماندگار به شماره 02154034000 از جزئیات آن آگاه شوید.

 

آژانس مسافرتی آرامش سفر 54034000-021

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ برای دریافت خدمات مشاوره رایگان تورها با ما تماس بگیرید