تور تهرانگردی | قیمت تور تهرانگردی | آرامش سفر

تور های پیشنهادی آرامش سفر

تور سیزده بدر 1400

سفر با هواپیما

تور سیزده بدر 1400 (0 شب)

مدت اقامت:1 روز

تاریخ رفت: 1400-1-13

از:650,000 تومان

تور چهارشنبه سوری

سفر با اتوبوس

تور چهارشنبه سوری (0 شب)

مدت اقامت:1 روز

تاریخ رفت: 1399-12-28

از:440,000 تومان

تور تهران گردی یک روزه

سفر با اتوبوس

تور تهران گردی یک روزه (0 شب)

مدت اقامت:1 روز

تاریخ رفت: 1399-10-5

از:135,000 تومان

تور یک روزه تهرانگردی

سفر با

تور یک روزه تهرانگردی (1 شب)

مدت اقامت:1 روز

تاریخ رفت:

از:91,000 تومان

مرتب سازی لیست تور بر اساس

نام تور مدت اقامت قیمت مشاهده

تور سیزده بدر 1400

: 1 : 0 650,000 مشاهده

تور چهارشنبه سوری

: 1 : 0 440,000 مشاهده

تور تهران گردی یک روزه

: 1 : 0 135,000 مشاهده

تور یک روزه تهرانگردی

: 1 : 1 91,000 مشاهده

تور چهارشنبه سوری

: 0 : 1 225,000 مشاهده

تور شب یلدا

: 0 : 1 215,000 مشاهده

تور تهرانگردی

: 0 : 0 90,000 مشاهده

برنامه تور تهران گردی

معمولا در برنامه تورهای تهرانگردی پیشنهادی، تور حدود ساعت 8:30 صبح از مقابل هتل هما تهران واقع در خیابان خدامی میدان ونک آغاز می‌گردد. اولین مقصد ما کاخ گلستان و بازدید از ایوان مرمر، خلوت کریم‌خانی، تالار سلام، عمارت بادگیر و کاخ مخصوص خواهد بود.

در ادامه تور تهران گردی با رفتن به سردر باغ ملی و گذر از میدان توپخانه به موزه ایران باستان می‌رویم تا آثار تاریخی این دیار را مشاهده کنیم. پس از صرف ناهار که به عهده مسافرین است، بازدید از موزه جواهرات سلطنتی در بانک ملی در برنامه تور قرار دارد. سپس با رفتن به برج میلاد و سکوی دید باز آن تور را در ساعت 7 عصر به پایان می‌رسانیم.

خدمات تور تهرانگردی

ازجمله خدمات تور تهران گردی ترانسفر به‌صورت رفت‌وبرگشت، همراهی تور لیدر مجرب، پذیرایی در میان وعده به همراه پرداخت ورودیه ها و بیمه مسافرتی است، تور تهرانگردی می‌تواند به صورت تور تهرانگردی یک روزه با تور تهرانگردی چند روزه برگذار شود.

قیمت تور تهرانگردی

قیمت تور با توجه به مقاصد بازدید و شرایط زمانی متفاوت است. از طریق تماس با آژانس مسافرتی آرامش سفر ماندگار از هزینه تور تهرانگردی برای زمان دلخواهتان را جویا شوید.

چرا تور تهرانگردی؟

در ایام تعطیلات بازار مسافرت و دیدن اماکن طبیعی و تاریخی رونق می‌گیرد. تا چند سال قبل تهران جزو مکان‌های انتخابی برای مسافرت نبود و مردم بیشتر تمایل نشان می‌دادند که به شهرهای دیگر سفر کنند؛ اما چند سال است که نه‌تنها تهران موفق به جذب گردشگر داخلی و خارجی بیشتری در تورهای تهران گردی شده است، بلکه خود شهروندان تهرانی نیز رغبت بیشتری به دیدار اماکن تاریخی باشکوه این شهر نشان می‌دهند،  با همراه شدن با تور تهرانگردی علاوه بر این که شما تجربه لذت بخش همراهی با تور گروهی رادارید، راهنمایی حرفه‌ای در کنار شماست تا بعد هایی از تاریخ تهران را برای شما بازگو کند که شاید هیچ وقت نمی دانستید!

کی به تور تهرانگردی برویم؟

از اسفند تا اواخر اردیبهشت بهترین زمان مسافرت به تهران است، زیرا هم آب‌وهوا مناسب‌تر است و هم خیابان‌ها به دلیل تعطیلات و مسافرت ساکنین تهران، خلوت‌تر هستند، البته فراموش نکنید در هر فصلی تهران جذابیت‌های منحصر به فرد خود را دارد.

تاریخچه کوتاهی از تهران

تهران قدیم

تهران مدرن

درواقع تهران روستای کوچک خوش آب و هوایی بود با درختان میوه و باغات فراوان که در زمان صفویه، به‌خصوص در زمان شاه‌طهماسب اول، کم‌کم شهرت پیدا کرد. دلیل این امر دفن شدن امامزاده حمزه (جد پادشاهان صفوی) کنار حضرت عبدالعظیم در شهرری بود که باعث می‌شد پادشاهان صفوی هرازگاهی برای زیارت قبر جدشان به تهران بیایند. شاه‌طهماسب اول تهران را به خاطر آب‌های گوارا و باغ‌های فراوان و شکارگاه‌های مناسب اطراف شهر دوست داشت و به دستور او در سال 961 هجری قمری دورتادور شهر حصار ساختند که چهار دروازه و 114 برج عظیم داشت (به تعداد سوره‌های قرآن) و در داخل شهر کاروانسراهایی ساخته شد. در سال 1200 هجری قمری و در زمان آقا محمدخان قاجار، تهران به‌عنوان پایتخت برگزیده شد و «دارالخلافه» نام گرفت. از آن روز به بعد، این ده کوچک رونق یافت تا به تهران کنونی بدل گردید.

تور تهرانگردی با موزه‌های تهران

تهران موزه‌های زیادی دارد که از بین آن‌ها به‌طور خلاصه به بررسی چند نمونه می‌پردازیم، شما معمولا در تور های متنوع تهرانگردی به نسبت زمان یک یا چند موزه را بازدید می‌کنید.

موزه هنرهای معاصر

تور تهران گردی- موزه هنرهای معاصر

این موزه در 22 مهر سال ۱۳۵۶ به پشتیبانی فرح پهلوی در گوشه غربی پارک لاله در کارگر شمالی تهران تأسیس شد و معماری آن به سبک معماری مدرن و تلفیق آن با معماری سنتی است و الهام گرفته‌شده از بادگیرهای حاشیه کویر ایران، توسط کامران دیبا انجام‌گرفته است. در این موزه با مساحت 5000 مترمربع، بیش از ۳۰۰۰ اثر ارزشمند از هنرهای تجسمی وجود دارد و حدود ۴۰۰ تا از آن‌ها ارزش استثنایی دارند. مجسمه‌های هنرمندان معاصری چون آلبرتو جیاکومتی، هنری مور و پرویز تناولی در محیط فضای باز این موزه قرار دارند که زیبایی بصری خاصی را به فضای سبز بخشیده است.

آثار هنری به نمایش گذاشته‌شده در این موزه مربوط به هنرمندان معاصر ایرانی اروپایی و آمریکایی است که از بین آن‌ها می‌توان به این افراد اشاره کرد: ماگریت، رنوار، گوگن‌، لوترک‌، پیکاسو، ماکس ارنست، هاکنی‌، جکسون پولاک‌، بیکن، ‌کلاین، سوییز، کیتاج‌، دو بوفه و جانسن. فعالیت‌های مهم هنری درزمینه هنرهای تجسمی در موزه هنرهای معاصر صورت می‌گیرد و در گالری آن نمایشگاه‌های مختلف هنری برگزار می‌شود.

موزه جواهرات سلطنتی

تور تهرانگردی- الماس دریای نور

اگر در تور تهرانگردی سری به خیابان فردوسی تهران و ساختمان بانک مرکزی بزنیم، ساختمانی را مشاهده می‌کنیم که در دل خود گنجی را پنهان کرده است. این موزه گران‌ترین موزه ایران است چون گران‌ترین جواهرات را در دل خود جای‌داده است. زیبایی و درخشش جواهرات موجود در این موزه چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد. به لحاظ امنیتی عکس‌برداری از این خزانه امکان‌پذیر نیست. این موزه در اصل خزانه جواهرات بانک مرکزی ایران است ولی بازدید عموم از آن آزاد است.

تور تهران گردی- تاج فرح پهلوی

در دل این موزه الماسی صورتی با درخششی خارق‌العاده قرار دارد که روی تاج ناصرالدین‌شاه قرار دارد. الماس دریای نور یکی از نادرترین الماس‌های دنیاست که به‌تنهایی می‌تواند برای یک موزه کافی باشد ولی در کنار آن تخت‌های جواهرنشان، شمشیرها و تاج‌های گوناگون، خودنمایی می‌کنند. یکی از این تخت‌ها، تخت طاووس است. تخت پادشاهان قاجار با جواهرات فراوان و پارچه مخمل ناب که زیبایی بی‌نظیری دارد. کره زمین جواهرنشان یکی دیگر از جواهرات موجود در این موزه است که در آن هر شهر یا کشوری با یک جواهر تزیین‌شده است و مورد بعدی تاج پهلوی است که در آن 3380 قطعه الماس، دو قطعه یاقوت کبود، پنج قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید به‌کاررفته است و این تنها بخشی از زیبایی‌های این موزه است.

موزه آبگینه و سفالینه‌ها

تور تهران گردی- موزه آبگینه و سفالینه‌ها

این موزه که در تورهای تهران گردی بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد جزو ده موزه برتر ایران است و قدمت آن به زمان قاجاریه برمی‌گردد. موزه آبگینه و سفالینه‌ها در باغی با مساحت 7000 متر در خیابان سی تیر تهران واقع‌شده است. ساختمان موزه که به‌صورت هشت‌ضلعی بناشده است دوطبقه دارد و در میان باغی بسیار زیبا قرار دارد. این بنا در سال 1307 به دستور احمد قوام، مشهور به قوام‌السلطنه، ساخته‌شده است و در سال 1377 به‌طور رسمی در فهرست آثار میراث ملی ایران قرار گرفت. بهتر است در بهار از این موزه دیدن کنید تا زیبایی بنای آن در کنار زیبایی طبیعت باغ اطراف آن جلوه دوچندان داشته باشد.

این موزه که در تورهای تهران گردی موردتوجه قرار می‌گیرد با تلفیق معماری ایرانی و اروپایی توسط معماران ایرانی و اروپایی ساخته‌شده است. این مجموعه 6 تالار دارد و طراحی آن توسط معمار مطرح اتریشی، هانس هولاین صورت گرفته است.

باغ‌موزه نگارستان

 باغ‌موزه نگارستان

این باغ تفریحگاه تابستانی فتحعلی شاه بود که به دستور او در سال 1222 به سبک کلاه‌فرنگی ساخته شد. او دستور داد که گلخانه‌ای به نام نارنجستان در ضلع شمالی باغ بسازند. باغ نگارستان با مساحت 600 متر بنا دارای 64 اتاق، دو عمارت به نام‌های دلگشا و تالار قلمدان، دو تالار بزرگ دیگر در اطراف با تزئینات آینه‌کاری و چلچراغ‌های آویخته باشکوه، کتابخانه با چهار سالن است. زمانی کمال‌الملک در آن ساکن بوده است. امروزه درون موزه باغ نگارستان مجموعه‌هایی از آثار شاگردان کمال‌الملک، نقاشی و معرق‌کاری‌های علی اسفرجانی، مجموعه مردم‌نگاری دکتر روح‌الامینی، مجموعه تندیس و دست‌نوشته‌ها و کتاب‌های ملک‌الشعرای بهار، مجموعه مجسمه مینیاتورهای جهانگیر ارجمند و تندیس فردوسی قرار دارد. اگر گذرتان به میدان بهارستان افتاد حتماً دیدن این موزه، دلپذیر خواهد بود.

موزه تماشاگه زمان

 موزه تماشاگه زمان

در سال 1378 موزه تماشاگه زمان با محوریت زمان در خیابان زعفرانیه تهران به‌عنوان اولین موزه ساعت ایران تأسیس شد. قدمت ساختمان موزه با ۷۰۰ متر زیربنا و محوطه‌ای زیبا به مساحت ۶۰۰ هزار مترمربع، به زمان قاجاریه برمی‌گردد و خانه شخصی حسین خداداد، بازرگان، صنعتگر و کارآفرین ایرانی بوده است. حسین خداداد از سال 1346 تا 1356 برای بازسازی این ساختمان زمان گذاشت و از بهترین معماران و گچ کاران برای تعمیر این بنا درخواست همکاری کرد. معماری داخلی بنا تلفیقی از سبک‌های ایرانی و خارجی است و سردرها نمایانگر معماری قاجاریه هستند.

اگر در تور تهرانگردی از این موزه دیدن کردید بدانید که درون موزه ساعت‌هایی از قرن هفدهم تا بیستم قرار دارند. در طبقه اول ساعت‌های مکانیکی وزنه‌ای، کوکی، شاهینی، آونگی، رومیزی، دیواری و ایستاده قرار دارند و در طبقه دوم انواع ساعت‌های مچی و جیبی به نمایش گذاشته‌شده است. انواع تقویم‌های مهم، اسطرلاب‌ها و ظروف سنجش زمان در این موزه به نمایش گذاشته‌شده‌اند.

تور تهران گردی و کاخ‌های تهران

کاخ گلستان

تور تهران گردی- کاخ گلستان نمای بیرونی

این کاخ که در یونسکو هم به ثبت جهانی رسیده است، تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی دارد و قدمت آن به زمان شاه‌طهماسب اول، از شاهان صفویه بازمی‌گردد و دارای چند کاخ و عمارت جداگانه است. بااینکه کاخ‌های متعددی درون آن قرار دارد ولی به دو بخش کلی اندرونی و بیرونی تقسیم‌بندی می‌شود. امروزه فقط بخش بیرونی کاخ برجای‌مانده است و قسمت درونی آن به وزارت دارایی تبدیل‌شده است. این قضیه به‌این‌علت است که رضاشاه پهلوی قسمت درونی کاخ گلستان را به خاطر تنفر شدیدش از پادشاهان قاجار خراب کرده بود. این کاخ از چندین عمارت و تالار تشکیل‌شده است که دیدن هرکدام از آن‌ها به‌خودی‌خود و حتی گشت‌وگذار در محوطه کاخ دل‌نشین خواهد بود. این عمارات و تالارها عبارت‌اند از:

تور تهران گردی- کاخ گلستان نمای درونی

  • ایوان تخت مرمر
  • عمارت حوض‌خانه
  • تالار عاج یا سفره‌خانه
  • تالار سلام
  • تالار آیینه
  • شمس‌العماره
  • خلوت کریم‌خانی یا جلوخان
  • موزه مخصوص
  • نگارخانه

این کاخ در خیابان پانزده خرداد، میدان ارگ تهران قرار دارد.

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران یکی از مقاصد تورهای تهران گردی با مساحت 9000مترمربع، در باغی 120 هزار مترمربعی، و در شمال شرق تهران در میدان شهید باهنر (نیاوران) واقع‌شده است. در زمان فتحعلی شاه این باغ با مساحت کمتر از وسعت کنونی برای تفریحات ییلاقی ایجاد شد و چون نیزارهای زیادی در آن وجود داشت، به نام نی آوران یا همان نیاوران معروف گردید. در زمان محمدرضا شاه پهلوی به‌عنوان محل سکونت برگزیده شد. مجموعه کاخ نیاوران تهران دارای قسمت‌های مختلفی است که شامل کاخ اختصاصی نیاوران، کوشک احمدشاهی، موزه کتابخانه سلطنتی، موزه جهان‌نما، حوض‌خانه، کاخ صاحبقرانیه و موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران است.

کاخ سعدآباد

تور تهرانگردی- کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد در شمال شهر تهران در غرب منطقه گلاب دره و شرق ولنجک قرار دارد. این کاخ باشکوه در زمان پادشاهان قاجار بنا گردید و بعدازآن نیز محل سکونت رضاشاه پهلوی شد. ساختمان‌های این کاخ در میان درختان سرو و صنوبر جلوه‌ای خاص دارند. مجموعه کاخ سعدآباد دارای 18 کاخ مجزا است که تعدادی از آن‌ها به موزه تبدیل‌شده‌اند. برخی از کاخ‌های این مجموعه شامل کاخ سبز (کاخ شهوند)، کاخ اشرف پهلوی (موزه ظروف)، کاخ کرباس (موزه استاد بهزاد)، کاخ شمس پهلوی (موزه مردم‌شناسی)، کاخ فرح پهلوی (موزه نگارستان)، کاخ سیاه (موزه هنرهای زیبا)، موزه برادران امیدوار، موزه خط و کتابت میرعماد، موزه چهره‌‌های ماندگار و موزه فرشچیان، کاخ لیلا پهلوی (موزه مینیاتور استاد آبکار)، کاخ شهرام (موزه نظامی)، موزه آب، کاخ بهمن، کاخ اختصاصی و ساختمان جمهور (کاخ ملکه مادر) است.

تور تهران گردی و برج‌های تهران

برج آزادی

 برج آزادی

این برج نماد تهران به‌حساب می‌آید و توسط معمار معروف، حسین امانت برای یادبود جشن‌های 2500 ساله ایرانی، بنا گردید و در 24 دی 1350آغاز به بهره‌برداری کرد. این برج با 45 متر ارتفاع، تا قبل از انقلاب، به نام "شهیاد" معروف بود و بعد از انقلاب اسلامی ایران، نام آن به آزادی تغییر کرد. در معماری این برج تلفیقی از طاق‌های معماری قبل از اسلام (دوران هخامنشی، ساسانی) و بعد از اسلام به ظرافت به‌کاررفته است. این برج دارای سه‌طبقه، دو راه‌پله، چهار آسانسور و 286 پلکان است و در فضای محوطه پایینی این برج مکان‌هایی برای کتابخانه، موزه، نگارخانه و غیره قرار دارد. از نمای بالا به‌صورت مستطیل است ولی از نمای بغل مانند یک سرباز هخامنشی دیده می‌شود. نمی‌توان در تهران گردی این نماد تهران و ایران را بازدید نکرد!

برج میلاد

 برج میلاد تهران

دیگر نماد تهران که در تورهای تهران گردی باید در نظر گرفت برج میلاد است. این برج که در سال 1387 به بهره‌برداری رسید، با مساحت 12 هزار مترمربع و ارتفاع 435 متر بلندترین برج مخابراتی در ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است و در قسمت غربی تهران واقع‌شده است. این برج هم مثل برج آزادی به‌عنوان نماد تهران شناخته‌شده است. برج میلاد دارای پنج قسمت است: شالوده، ساختمان پای برج (لابی)، بدنه اصلی برج، سازه رأس و دکل. این برج 12 طبقه دارد ولی فقط هشت طبقه از آن امکان بازدید دارد و بقیه طبقات برای کارهای مخابراتی استفاده می‌شود. برج میلاد قسمت‌های مختلفی دارد که از بین آن‌ها می‌توان به موزه شهرداری و سکوی دید بسته، سکوی دید باز، موزه مشاهیر، کاربازیا، گنبد آسمان، پارک دلفین‌ها، مرکز همایش‌های بین‌المللی، سالن‌های سینما، پینت بال، رستوران گردان، زیپ لاین، اتاق فرار انیگما و غیره اشاره کرد.

تور تهران گردی و پل‌ تهران

پل طبیعت

تور تهران گردی- پل طبیعت در روز

ازجمله جاذبه‌های نسبتاً جدید در تور تهران گردی پل طبیعت است. پل طبیعت یکی از قطب‌های گردشگری تهران بزرگ بوده و بااینکه از بین چندین اتوبان شلوغ می‌گذرد ولی مسیرهای پیاده‌روی و فضاهای سبز آن، حسی توأم با آرامش و با طبیعت بودن به انسان می‌دهد. در دو انتهای این پل، پارک طالقانی و پارک آب‌وآتش قرار دارند.

تور تهران گردی- پل طبیعت در شب

این پل با معماری خانم لیلا عراقی در سال 1393 به بهره‌برداری رسید و دارای سه‌طبقه، طول 300 متر، مساحت 7950 متر است و از سطح زمین 40 متر ارتفاع دارد.

مشخصات بنا مصلی تهران

طراح اصلی مصلی تهران جهت این بنا و همچنین ساختمان­های اطرافش را در جهت قبله قرار داد. 14 گلدسته، 12 صحن و 5 ورودی برای این بنا ساخته شد. همه طرح بر اساس هدف مشخصی برای این سازه در نظر گرفته شد که تعداد هر کدام از بن­مایه­های اصلی این ساختمان مصلی، بیانگر موضوعی می­شد. ارتفاع ایوان بزرگ این ساختمان 72 متر، به تعداد شهدای واقعه کربلا و ارتفاع گنبد مسجد جامع 63 متر طبق سال‌های عمر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) است.

مصلی تهران 7 گنبد دارد که به سبک معماری­های اسلامی ساخته شده است.گنبد اصلی مصلی، از بزرگترین گنبد‌های جهان اسلام است. 5 ورودی اصلی دارد که بر هر کدام از آن­ها اسم پنج تن را نهادند که باز جمله: باب رسول‌الله، باب امیرالمؤمنین، باب فاطمه الزهرا، باب امام حسن و باب امام حسین. برای هر ورودی دو گلدسته، یک ایوان و یک گنبد ساخته شده است.

تعداد گلدسته‌های مجموعه مصلی، 14 عدد است. ارتفاع دو تا از این گلدسته‌ها 140 متر و داخل این گلدسته‌ها، پله‌های مارپیچی قرار گرفته اند که به جز پله، برای سهولت رفتن به طبقات بالا آسانسور نیز تعبیه شده است.

در حیاط بزرگ این مصلی حوض­های زیادی تعبیه شده و تمام منطقه گل­کاری و درخت­کاری شده که فضای سبز این مجموعه برای سپردن اوقات فراغت خانواده­ها می­تواند لذت­بخش باشد.

آژانس مسافرتی آرامش سفر 54034000-021

به مشاوره رایگان نیاز دارید؟ برای دریافت خدمات مشاوره رایگان تورها با ما تماس بگیرید