01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری آمل

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 56 0

عرفی و شناخت جاذبه های گردشگری آمل ، آمل یکی از زیباترین و بزرگترین شهرهای استان مازندران میباشد.این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد که بهترین جاذبه گردشگری آمل که بسیار مشهور هم بوده جنگل الیمستان میباشد.اگر قصد سفر به آمل را دارید و یا با تورهای گردشگری میخواهید به این شهر سفر کنید باید جاذبه های گردشگری آن را بشناسید.در این مطلب جدید آرامش سفر قصد داریم تا شمارا با جاذبه های گردشگری آمل آشنا کنیم.

شهری در استان مازندران که یکی از زیباترین شهرهای شمالی ایران میباشد.آمل دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی میباشد که شما در تور آمل میتوانید از آن دیدن نمایید.سفر به آمل برای اکثر گردشگران در اولویت میباشد که میتوانید به این شهر سفر کنید.

جنگل الیمستان آمل

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آمل جنگل زیبای الیمستان میباشد.این جنگل سالانه گردشگران بسیار زیادی را به سمت خود جذب میکند.روستای الیمستان که در دل این جنگل قرار دارد بسیار زیبا بوده و میتوانید از آن دیدن نمایید.کوهنوردان زیادی برای کوهنوردی وارد این جنگل میشود و ارتفاعی حدود ۲۵۰۰ متر را فتح میکنند.

جنگل الیمستان

جنگل میرزاکوچک خان آمل

با توجه به سرسبز بودن شهرستان آمل بیشتر جاذبه های گردشکری آن مربوط به فضای سبز زیبای آن میباشد.دیگر جاذبه گردشگری آمل پارک جنگلی میرزاکوچک خان میباشد.پارک میرزاکوچک خان یکی از بزرگترین پارک های ایران و خاورمیانه میباشد.در این جنگل آبشار ماهان ، هزارپله و چشمه آب سرد قرار دارد.

جنگل میرزاکوچک خان

روستای بلیران آمل

یکی از زیباترین مسیرهای جنگلی در مسیر روستای بلیران در جاده قدیم آمل به بابل قرار دارد.شما در این مسیر مخصوصا در فصل پاییز میتوانید نهایت زیبایی ها را ببنید و بهترین مکان برای عکاسی در جاده به شمار میرود.در جوار این جنگل مسیر رودخانه ای وجود دارد که زیبایی های آن را دو چندان کرده است.

جنگل بلیران

جنگل هلومسر آمل

باید یک تیر دو نشان بزیند! اگر قصد دارید هم تفریحی زیارتی داشته باشید هم گردشگری به سمت جنگل هلومسر حرکت کنید.شما در اپتدای مسیر امامزاده عبدالله را خواهید داشت که میتوانید به زیارت بپردازید و سپس به سمت جنگل هلومسر حرکت کنید جنگلی با ۶۷ هکتار وسعت.این پارک جنگلی مکان مناسبی برای خانواده ها میباشد.

جنگل هلومسر

پارک جنگلی کشپل آمل

در اپتدای مسیر جاده چمستان شما پارک جنگلی زیبایی را خواهید دید به نام کشپل که یکی از پارک های زیبای منطقه میباشد.این پارک جنگلی دارای رودخانه و چشمه های آب سردی میباشد که میتوانید از آنها استفاده کنید.اگر قصد دارید با خانواده جایی بروید این پارک انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

جنگل کشپل آمل

پارک دهکده طلایی آمل

یکی از زیباترین پارک های درون شهری ایران که در سال ۱۳۷۳ ساخته شده است پارک دهکده طلایی آمل میباشد.پارک دهکده طلایی بزرگترین پارک استان مازندران است.این پارک مکان و پاتوقی برای دورهمی های جوانان و افراد مسن و ورزش های صبحگاهی میباشد.جالب است بدانید که رودخانه هراز از جوار این پارک عبور میکند.

دهکده طلایی آمل

دریاچه ساهون آمل

دیگر جاذبه گردشگری آمل نیز یک جاذبه طبیعی میباشد.این جاذبه دریاچه ساهون نام دارداین دریاچه هزار هکتاری یکی از دنج ترین مکان ها برای آرامش و دور بودن از هیاهوی شهر میباشد.دور تا دور دریاچه ساهون را فضای سبز و کوه فرا گرفته است که شکوه خاصی به آن بخشیده است.

دریاچه ساهون

دریاچه دوخواهر آمل

دریاچه دوخواهر آمل یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در این شهر میباشد.این دریاچه در سمت روستای زیبای نمارستاق قرار دارد که بعد از طی مسیری شما به دشتی زیبای و فوق العاده خواهید رسید که در دل این دشت دریاچه دو خواهر قرار دارد.یکی از نکات جالب این منطقه وجود و دیده شدن کوه دماوند میباشد.

دریاچه دو خواهر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید