30

فروردین
1401

مناطق گردشگری در جنوب ایران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 73 0

مناطق گردشگری در جنوب ایران آنقدر زیاد میباشد که نتوان در یک پست به آن پرداخت. جنوب ایران یکی از محبوب ترین ناحیه ها میباشد و گردشگران زیادی به این منطقه سفر میکنند. اگر قصد دارید به جنوب سفر کنید باید از بهترین مناطق جنوب را بشناسید و بدانید کلا به کدام ناحیه ها جنوب میگویند.در این مطلب آرامش سفر قصد دارید به معرفی مناطق گردشگری در جنوب ایران بپردازیم همراه ما باشید.

جنوب ایران شامل چه شهرهای میباشد؟

جنوب ایران یعنی شهرهای حوزه خلیج فارس که شامل ۱۸ شهر میباشد.این شهرها جزو مهمترین مناطق و بنادر ایران میباشد.از جمله مشهورترین آنها میتوانیم به چابهار، بندرعباس، بوشهر میباشند.سفرهای زیادی به سمت این شهرهای بنا به دلایل زیادی انجام میشود. گاهی اوقات برخی از مسافران قصد دارند به صورت زمینی به قشم سفر کنند به سمت بنادر ایران رفته و از آنجا به صورت زمینی با لنج با به قشم سفر میکنند.

چابهار

سفر به بندر چابهار

چابهار یکی از زیباترین بنادر مهم در ایران میباشد.این شهر تنها بندر اقیانوسی ایران است. لقب این منطقه بهشت گمشده ایران بوده و گردشگران بسیار زیادی در ایام سرد سال به این ناحیه سفر میکنند. این منطقه دارای جاذبه های گردشگری زیادی بوده از جمله مهمترین جاذبه های چابهار میتوانیم به کوه‌ های مینیاتوری، تالاب لیپار، موزه محلی چابهار، مسجد جامع دزک، غارهای بان مسیتی، درخت مکرزن، گل افشان، منطقه حفاظت شده گاندو، مسجد جامع تیس، بندر گواتر و قلعه پیروز گت اشاره کنیم. شما برای حضور در این شهر نیاز هست حداقل سفری دو الی سه روزه به چابهار داشته باشید تا بتوانید به خوبی از حضور در این بندر همیشه بهار لذت ببرید.

سفر به بوشهر

بوشهر بزرگترین شهر استان بوشهر بوده و بندی زیبا در ایران است. این بندر زیبا دارای بافتی قدیمی بوده که همین امر سبب شده است تا جاذبه های تاریخی این شهر بیش از هر جاذبه دیگری باشد. بوشهر دارای جاذبه های گردشگری زیبایی میباشد که از جمله مهمترین جاذبه های بوشهر میتوانیم به کرانه‌های فارس، نخلستان های سرسبز، عمارت ملک، موزه رئیس علی دلواری، گورستان و منطقه باستانی سیراف، عمارت کازرونی، بازار بوشهر، قلعه خورموج دشتی و ریشهر اشاره کنیم. جالب است بدانید که این شهر دارای تپه های باستانی زیادیست که برای باستان شناسان و زمین شناسان بسیار مورد توجه است.

بوشهر

سفر به بندر عباس

با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان بازار مسافرت و درخواست تورهای جنوبی ایران بسیار زیاد میباشد. یکی از شهرهای مورد توجه تمامی گردشگران علاقمند به جنوب ایران بندرعباس میباشد. شهری بندری از استان هرمزگان که در گذشته مشهور به بندر گمبرون  بود. این شهر دارای جاذبه های تاریخی و تفریحی خوبی میباشد که باید پیش از شرکت در تور بندرعباس آنهارا بشناسید.همچنین مسافرین زیادی برای سفر به قشم به صورت زمینی اول به بندرعباس رفته و از این شهر به سمت قشم رهسپار میشوند.از جمله مشهورترین جاذبه های بندرعباس میتوانیم به حمام گله داری، مسجد گله داری، پل لاتیدان، برکه های باران، عمارت کلاه فرنگی، صید مشتا، قلعه فین و مسجد جامع دلگشا اشاره کنیم.

سفر به یاسوج

شهری بسیار زیبا با طبیعتی بکر در استان کهگلویه و بویر احمد که گردشگران زیادی در هر چهار فصل سال به خود جذب میکند. یاسوج شهری مشهور به آبشارهای زیبا میباشد و این شهر دارای آبشار های زیادی میباشد که میتوایند از آنها دیدن نمایید. یکی از مشهورترین جاذبه های این شهر آبشار یاسوج میباشد که در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است و شما با طی مسیری چند کیلومتری به این آبشار خواهید رسید. همچنین از دیگر جاذبه های تاریخی و تفریحی این شهر میتواینم به پیست اسکی کاکان، تنگ تامرادی، دریاچه کوه گل، دره المون و پارک کوهستان اشاره کنیم.

یاسوجقلعه قشم

سفر به مرودشت

مرودشت شهری باستانی در استان فارس بوده که جاذبه های تاریخی بسیار زیادی در این شهر قرار دارد. مرودشت در ۴۰ کیلومتری و در نزدیکی شیراز قرار دارد. شما با شرکت در تور شیراز میتوانید به این شهر هم سفر کنید و از جاذبه های این شهر همانند آرامگاه اردشیر یکم مرودشت، پل بید گل، نقش رجب، غار پلنگان، پل سیوند، پل خان، روستای دشتک و تنگ بستانک که یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این منطقه میباشد دیدن نمایید.

بهترین زمان سفر به جنوب ایران

با توجه به اینکه جنوب ایران دارای هوای گرمی بوده بهترین زمان برای سفر به این منطقه فصل پاییز و زمستان میباشد. البته برخی از مناطق همانند یاسوج که شهری چهار فصل میباشد را میتوانید در هر زمانی که مایل بودید سفر کنید. همچنین میتوانید در نیمه اول سال به ویژه نوروز به این مناطق سفر کنید زیرا در تعطیلات نوروز مراسمات و جشن های جالبی در این محدوده برگزار میشود که خالی از لطف نیست در آنها شرکت نمایید و از آنها را مشاهده کنید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید