01

اردیبهشت
1401

گردشگری های اطراف تهران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 39 0

تهران شهری توریستی در ایران میباشد که سالانه گردشگران زیادی برای گشت و گذار به سمت تهران سفر میکنند. برخلاف نظرات اکثر افراد که تهران را تنها شهری سیاسی و کاری میدانند باید گفت بخشی از صنعت تهران مروبط به گردشگری میباشد و عمده ای از مسافران و گردشگران خارجی که وارد تهران میشوند برای تفریح و دیدن جاذبه های گردشگری پایتخت ایران میباشد. اگر قصد دارید از تهران و طبیعت گردی های اطراف تهران دیدن نمایید باید آنها را بشناسید تا در سفر خود به تهران طبق برنامه ای منظم بتوانید از آنها دیدن نمایید. در این پست به شما طبیعت گردی های اطراف تهران را معرفی خواهیم کرد، طبیعت گردی هایی که شاید اگر ساکن تهران هم باشید کمتر اسمی از آن شنیده باشید و یا حتی ندانید چنین طبیعت گردی اطراف تهران وجود دارد.

جنگل و آبشار لفور

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و خوش آب و هوایی که در اطراف و نزدیکی های تهران وجود دارد جنگل لفور میباشد. این جنگل زیبا در مسیر جاده ای تهران به سمت آمل واقع است. جنگل زیبای لفور در روسنای تیرکن یکی از روستاهای کوهستانی این منطقه قرار دارد و آبشار زیبایی نیز در آن وجود دارد که همین امر باعث شده است گردشگران زیادی چه از تهران و چه از مازندران به سمت این منطقه سفر کنند. در این منطقه هفت آبشار وجود دارد که مشهور است به هفت آبشار تیرکن که حتما باید از آنها دیدن نمایید. شما برای رسیدن و رفتن به این منطقه دو راه پیش رو دارید یکی جاده هزار و دیگری جاده فیروزکوه میباشد میباشد که هر دو جاده بسیار زیبا بوده و میتوانید از جاذبه های زیبای بین راهی دیدن نمایید.

لفور

منطقه زیبای فیلبند

منطقه ای بسیار بکر و شگفت انگیز که در فاصله نسبتا نزدیک به تهران قرار دارد. عمدتا تورهای یکروزه فیلبند از تهران برگزار میشود. این منطقه مشهور است سفر به بالای ابرها و شما شاهد طبیعت فوق العاده ای خواهید بود. اواخر هفته مخصوصا در نیمه اول سال گردشگران زیادی از تمامی مناطق شمالی ایران برای دیدن طبیعت فیلبند به سمت آمل سفر میکنند. فیلبند در فاصله ۲۵ کیلومتری آمل واقع شده است و جاده ای جنگلی و زیبارا داراست که لذت بسیاری برای کسانی که عاشق مسیرهای جنگلی هستند دارد. سعی کنید هنگام طلوع و غروب آفتاب در منطقه فیلبند حضور داشته باشید زیرا در این ساعات منظره ای شگفت انگیز را مشاهده خواهید کرد که میتوانید تصاویر زیبایی را به ثبت برسانید.

فیلبند

جنگل الیمستان

یکی از گردشگری های اطراف تهران که بسیار بکر و مشهور میباشد جنگل زیبای الیمستان است. این جنگل فوق العاده در کیلومتر بیست جاده زیبای هراز قرار دارد. عمدتا تورهای زیادی به سمت این جنگل زیبا در قالب تور طبیعت گردی برگزار میشود. اگر قصد دارید به سمت فیلبند بروید پیشنهاد میشود در بین را حتما از الیمستان دیدن نمایید و لذت ببرید. روستای الیمستان مسیر خوبی برای کوهنوردان میباشد و اواخر هفته گروه های کوهنوردی زیادی به این منطقه میروند. الیمستان منطقه ای ۴ فصل میباشد که هر فصل آن زیبایی خاص خودش را دارد و اگر میتوانید هر سه ماه به این منطقه سفر کنید و از زیبایی های این گردشگری اطراف تهران لذت ببرید.

الیمستان

لواسان

جاذبه گردشگری مشهور برای تهرانی ها که در نزدیکی پایتخت قرار دارد باغهای زیبای لواسان نام دارد. عمدتا ساکنین تهرانی در روزهای تعطیل به این منطقه سفر میکنند و از آب و هوای خوبی آنجا لذت برده و ساعاتی از دود و سر و صدای شهر تهران به دور باشند. این منطقه در شهرستان شمیرانات تهران واقع است. جالب است بدانید که رودخانه جاجرود از این منطقه عبور میکند که زیبایی خاصی به لواسان بخشیده است. یکی از جاذبه های گردشگری که در لواسان قرار دارد سد لتیان میباشد که بسیار مورد توجه گردشگران تهرانی است. یکی از نکات جذاب برای شما این میباشد که لواسان یکی از مناطق بسیار گران در تهران میباشد که دارای ویلاهای بسیاری است و مشهور میباشد که سوئیس تهران!

لواسان

فشم

بخشی از شهر زیبای اوشان فشم که بیشتر از جاذبه های گردشگری و طبیعتش نام این منطقه میباشد که مورد توجه گردشگران و مردم است. فشم به تنهایی دارای جاذبه های گردشگری و طبیعتگردی بسیار زیادی میباشد که جزو بهترین مناطق گردشگری اطراف تهران است. این منطقه دارای باغ ها و ویلاهای بسیاریست که میتوانید آخر هفته های هیجان انگیزی را در فشم سپری کنید. در فشم یکی از جاذبه های مشهور پیست اسکی آن است که مشهور شمشک مشهورترین پیست این منطقه است. پیشنهاد میشود در فصل زمستان و بهار حتما از فشم دیدن نمایید زیرا شاهد طبیعت شگفت انگیزی خواهید بود. جالب است بدانید که یکی از شلوغترین مناطق تهران در سیزده بدر همین منطقه فشم میباشد که گردشگران و تهرانی های بسیار زیادی در روز طبیعت گرید به این منطقه سفر میکنند.

فشم

دربند تهران

شاید به نوعی باید دربند را به عنوان مشهورترین جاذبه گردشگری اطراف تهران معرفی کرد. این منطقه همیشه مورد توجه ساکنین تهران میباشد و به ویژه اواخر هفته جوانان تهرانی زیادی به سمت دربند حرکت میکنند و لحظات خوشی را سپری میکنند. دربند دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی میباشد که میتوانید از آنها دیدن نمایید. یکی از جاذبه های این منطقه تله کابین آن میباشد که در بالای آن منظره ای بینظیر از تهران و دربند را مشاهده خواهید کرد. جاذبه دیگر دربند شکم گردی آن است زیرا رستوران های بسیاری در این منطقه وجود دارد که میتوانید غذاهای خوبی را میل کنید. همچنین مسیر کوهنوردی در این منطقه قرار دارد و در جمعه ها گروه های کوهنوردی در زیادی را در دربند تهران خواهید دید.

روستای آهار

روستای زیبا با طبیعت بسیار بکر در منطقه رودبار قصران شهرستان شمیران تهران که بسیار مورد توجه گردشگران میباشد. یکی از بهترین زمان های سفر به آهار فصل پاییز میباشد زیرا با خشک شدن برگ درختان گروه های عکاسی زیادی به این مطنقه سفر خواهند کرد و تصاویر زیبایی را به ثبت میرسانند. این روستا دارای کوچه باغ های بسیار خاصی میباشد که حتما باید از آنها دیدن نمایید. روستای آهار دارای امامزاده طاهر شکراب است. پیشنهاد میشود اگر به سمت فشم حرکت میکنید حتما از روستای زیبای آهار که جزو مناطق زیبای گردشگری اطراف تهران میباشد دیدن نمایید.

آهار

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید