31

فروردین
1401

مهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 53 0

شناخت بهترین جاذبه های گردشگری تفلیس ، تفلیس به عنوان بزرگترین و بهترین شهر کشور تفلیس و پایتخت این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد.این شهر محبوب که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند سالانه چندین میلیون گردشگر وارد این شهر میشود.این مقاله گردشگری آرامش سفر شما میتوانید بهترین و مهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس را بشناسید تا هنگام رفتن با تور تفلیس به این شهر بتوانید از تمامی جاذبه های آن دیدن نمایید.همراه ما در این مطلب باشید.

کلیسای سیونی

یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری تفلیس کلیسای سیونی در این شهر میباشد.این کلیسا که در نزدیکی رودخانه کورا قرار گرفتنه است.این کلیسای بارها مورد حمله بیگانگان قرار گرفت و تخریب شد اما بعدها به دستور شاه آن زمان یعنی جلال الدین خوارزمشاه کاملا تخریب شد و مجدد مورد ساخت قرار گرفت و هم اکنون جزو بهترین جاذبه های تفلیس میباشد.

تفلیس

کلیسای جامع تثلیث

یکی از نمادهای شهر تفلیس همین کلیسا میباشد.کلیسای جامع تثلیث چنان با ظرافت خاصی طراحی شده است که هم اکنون در جهان جزو مشهورترین جاذبه های گردشگری دنیا به حساب می آید.کلیسای تثلیث یکی از وسیع ترین مکان های مذهبی دنیا به شمار می آید.گنبد طلایی این کلیسا از هر قسمتی در شهر قابل روئت میباشد.اگر به تفلیس سفر میکنید به هیچ عنوان این جاذبه گردشگری را از دست ندهید.

تفلیس

پارک متاتسمیندا تفلیس

بخش هیجان انگیز تور تفلیس یک شهربازی فوق العاده میباشد. پارک متاتسمیندا تفلیس جزو محبوبترین جاذبه های گردشگری در این شهر میباشد.این پارک در بلندترین نقطه این شهر به ارتفاع ۷۰۰ متر قرار گرفته است.حال فرض کنید در این ارتفاع ترن سوار شوید و لذت ببرید.این شهربازی بخش های فوق العاده زیبا و هیجان انگیزی دارد که نباید از دست بدهید.

تفلیس

قلعه ناریکالا در تفلیس

قطعا یکی از مشهورترین و بهترین جاذبه های گردشگری در تفلیس قلعه ناریکالا در این شهر میباشد.این قلعه فوق العاده که در بالای پته ای در تفلیس قرار دارد کاملا دلبری میکند.این قلعه مربوط به دوران ساسانیان میباشد.یکی از بخش های که باعث میشود به این قلعه بریود تماشای شهر تفلیس از ارتفاع بالا میباشد.بازدید از این قلعه کاملا رایگان میباشد.

تفلیس

پارک ریکه تفلیس

یکی دیگر از جاذبه های مشهور تفلیس پارک ریکه میباشد.مکان تفریحی گرجستان دسترسی آسان از پل صلح کالاتراوا به محله قدیمی شهر را دارد. همچنین امکان بازدید از قلعه نارلیکا نیز به وسیله تله کابین از این پارک امکان پذیر است. این پارک در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شده و به بهره برداری رسیده است و ازمهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس به شمار می رود.

تفلیس

دریاچه لاک پشت تفلیس

مگر میشود به تفلیس رفت و از جاذبه های گردشگری طبیعی این شهر دیدن نکرد.اگر میخواهید محو تماشای طبیعتی زیبا شوید حتما از طبیعت دریاچه لاک پشت تفلیس دیدن نمایید.این دریاچه در ارتفاع ۶۸۶ متری از سطح دریا قرار گرفته است.شما در این بخش میتوانید از تله کابین ، شنا ، عکاسی و حمام آفتاب لذت ببرید.

تفلیس

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید