01

اردیبهشت
1401

معرفی پل طبیعت تهران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 53 0

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر تهران پل طبیعت میباشد.مسافران و گردشگران تور تهرانگردی نیز میتوانند در این بخش معرفی پل طبیعت تهران را مشاهده کنند.تهران پایتخت ایران بزرگترین شهر ایران میباشد.سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر میکنند تا با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوند.جاذبه های گوناگونی که هر کدام خود گویای فرهنگ ایرانی میباشد جاذبه هایی همانند برج میلاد و میدان آزادی که گوشه ای از تاریخ تهران بزرگ شده است.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی  پل طبیعت تهران بپردازیم ، همراه ما باشید.

برای رزرو تور تهرانگردی با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

چطور پل طبیعت ساخته شد؟

همه چیز از یک طرح و از یک مسابقه بزرگ شروع شد.مسابقه ای در تهران مطرح شد مبنی بر اینکه دو پارک دو طرف بزرگراه شهید مدرس را به یک دیگر وصل کند.بعداز اینکه این مسابقه شروع شد معماران و طراحان حرفه ای ایران طرح های خود را ارسال کرده و در نهایت در بین تمامی طرح های رسالی طرح خانم لیلا عراقیان مورد قبول واقع شد.طرحی بینظیر و پلی سه طبقه که در نوع خود در خاورمیانه نمونه ندارد.

شروع ساخت پل طبیعت در سال ۲۰۱۰ آغاز شد و در سال ۱۳۹۳ ساخت پل بعد از ۴ سال به پایان رسید.

پل طبیعت

معرفی پل طبیعت تهران

پل طبیعت یک پل سه طبقه میباشد که در عباس آباد تهران واقع است.پل طبیعت بر فراز بزرگراه مدرس در ارتفاع ۴۰ متری قرار دارد.این پل دو پارک مشهور شمال تهران یعنی پارک آب و آتش و پارک طالقانی را به یک دیگر متصل کرده است.شما میتوانید پارک طالقانی بر روی پل عبور کرده و تصاویر خاطره انگیزی را ثبت کنید و سپس به پارک آب و آتش بروید نهایت لذت را حس کنید.

یکی از ویژگی های خاص پل طبیعت زیبایی آن در شب میباشد.با توجه به نورپردازی منحصر به فرد این پل ، شبها بسیار شلوغ بوده و جلوه خاصی را به بزرگراه مدرس تهران میدهد.بر روی پل دو بخش دایره ای بزرگ وجود دارد که میتوانید بر روی آن تصاویر خود را ثبت کنید.این پل فقط برای عبور عابرین پیاده است.

پل طبیعت

معماری پل طبیعت

پل طبیعت در فضایی به مساحت ۷۹۵۰ متر مربع ساخته شده است.طول پل طبیعت ۲۷۰ متر میباشد و ارتفاع آن نسبت به زمین ۴۰ متر است.این پل بر روی سه پایه بسیار قدرتمند ساخته شده است.مسیرهای ورودی و خروجی متعددی بر روی پل قرار دارد و شما به راحتی میتوانید بر روی آن عبور کرده و به سایر بخش ها بروید.

این پل دارای سه طبقه میباشد و دو جایگاه مخصوص عکسبرداری و نشستن گردشگران مشخص شده است.پل طبیعت به نوعی ساخته شده است که شما به راحتی بتوانید با سایر سازه های مشهور تهران همچون برج میلاد تصویری خاطره انگیز را ثبت کنید.

پل طبیعت

محبوبیت پل طبیعت تهران

یکی از ویژگی های خاص پل طبیعت محبوبیتی است که پیدا کرده است.این پل در زمان های خاص از ماه و سال بسیار شلوغ بوده و گردشگران و ساکنین تهرانی زیادی به این پل زیبا می آیند.برای مثال اگر در روز عشق ( ولنتاین) به پل طبیعت مراجعه کنید زوجین و خانواده های زیادی با خواهید دید که مشغول گذراندن وقت خود و خاطره سازی میباشند.این پل هم اکنون در کنار برج میلاد  و میدان آزادی نمادی برای شهر تهران محسوب میشود.

پل طبیعت

اطراف پل طبیعت چه خبر است؟

یکی از مهمترین بخش های هر جاذبه گردشگری محوطه اطراف آن میباشد.در اطراف پل طبیعت بخش های بسیار متنوعی را شاهد خواهید بود.پارک جنگلی طالقانی یکی از بهترین بخش ها میباشد شما در این پارک جنگلی که آب و هوای خوبی هم دارد و شاهد پیاده روی بسیاری از مردم در این منطقه خواهید بود.رستوران و کافی شاپ های بسیار در این منطقه وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید با این تفاوت که قیمت غذا در این رستوران ها نسبت به بقیه جاها گرانتر میباشد.

پل طبیعت

راه دسترسی به پل طبیعت

مترو

ایستگاه مترو حقانی نزدیکترین ایستگاه مترو به این پل است. با پیاده شدن در این ایستگاه به پارک طالقانی بروید و راه پل را در پیش بگیرید.

اتوبوس

خودتان را به پل سید خندان یا میدان ونک یا میدان رسالت برسانید و سوار اتوبوس های خط ونک – رسالت شوید. اگر به سمت ونک راهی شدید باید در آخرین ایستگاه پیاده شوید و اگر هم به سمت رسالت می روید اولین ایستگاه را برای پیاده شدن انتخاب کنید. سپس پیاده به بوستان آب و آتش بروید و وارد پل شوید.

تاکسی

انتخاب های زیادی در پیش روی شماست. می توانید از تاکسی های خط میدان ونک – مترو حقانی استفاده کنید و پیش از رسیدن به مترو در کنار بوستان آب و آتش پیاده شوید. می توانید از رسالت یا سید خندان نیز سوار تاکسی های ونک شوید و پس از پیاده شدن در کنار پل هوایی مترو حقانی به سمت دیگر بزرگراه بروید و قدم به بوستان آب و آتش بگذارید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید