19

فروردین
1401

راهنمای اخذ ویزای اسپانیا

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 29 0

اسپانیا یکی از کشورهای جنوب اروپا، عضو  پیمان شینگن، اتحادیه اروپا و واحد پولی یورو است که با شهرهای زیبا، جاذبه ها و موزه های کهن و دیدنی، سواحل گرم و آفتابی به عنوان پر بازدید ترین و معروف ترین کشور در صنعت گردشگری شناخته می شود. سالانه گردشگران زیادی برای سفر به این کشور زیبا و رویایی درخواست ویزا می دهند. اگر می خواهید برای سفری آماده شوید که علاوه بر طبیعت زیبا مملو از شهرها و سایت های فوق العاده است بدون شک باید سراغ اسپانیا بروید. برای برنامه ریزی این سفر و شروع پروسه اخذ ویزا با ما همراه باشید تا درباره انواع ویزای اسپانیا، قیمت ها و مدت زمان صدور آن صحبت کنیم.

ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا

همانطور که پیشتر هم گفتیم، اسپانیا یکی از کشورهای حوزه شینگن است و شما با ویزای اسپانیا می توانید به تمام کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

بخاطر داشته باشید که نوع ویزای شما بر اساس هدف از سفری که دارید مشخص می شود. بر همین اساس اگر برای گردش به سفر می روید ویزای شما توریستی است، اما برای بازدید نمایشگاه، مذاکره با شرکت ها، شرکت در کنفرانس یا ارائه سخنرانی در کنگره ها و دیگر موارد می توانید برای ویزای بیزینس درخواست دهید. تمامی این ویزاها به عنوان ویزای نوع C شناخته می شود زیرا برای مدت زمان کمتر از ۹۰ روز صادر شده و معمولا سینگل (یک بار ورود) است.

ویزای دانشجویی، کار در اسپانیا، شروع بیزینس و سرمایه گذاری که برای اقامت های بیشتر از ۹۰ روز است با نام ویزای نوع D شناخته می شود. ویزای D یا بلند مدت به صورت مولتی صادر شده و به شما اجازه اقامت طولانی مدت در اسپانیا و اروپا را می دهد.

در نتیجه بخاطر داشته باشید که بر اساس ویزای درخواستی باید به سفارت یا شرکت واسطه BLS مراجعه کنید. بررسی مدارک برای ویزای C بر عهده شرکت BLS بوده و ویزاهای مولتی و بلند مدت، ویزای ازدواج، اقامت های کاری و تحصیلی مستقیما توسط سفارت بررسی شده و ارتباطی با BLS ندارد.

ویزای توریستی اسپانیا

بیشترین درخواست های گردشگران سالانه برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا است که بررسی آن بر عهده شرکت  BLS بوده ولی صدور ویزا را سفارت بر عهده دارد. برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا شما اول باید وقت مصاحبه و تحویل مدارک گرفته و با مراجعه در محل شرکت BLS تمامی مدارک خود را تحویل بدهید.

برای رزرو وقت مراجعه باید ابتدا به سایت BLS رفته و با وارد کردن اطلاعات شخصی و اطلاعات پاسپورت به مرحله بعد رفته و در جدولی که برای شما نمایش داده می شود روز مد نظر برای مراجعه را انتخاب کنید. در مراجعه سفارت باید تمام مدارک را همراه داشته و تحویل دهید. بخاطر داشته باشید که BLS مسئول صدور ویزا نیست و تنها مدارک را دریافت کرده و به سفارت تحویل می دهد.

مدارک لازم ویزای توریستی اسپانیا

مدارک ویزای توریستی اسپانیا علاوه بر پاسپورتی با بیش از ۶ ماه اعتبار شامل تمام موارد زیر می شود. بخاطر داشته باشید که مدارک باید در دارالترجمه های مورد تائید سفارت ترجمه و سپس توسط دادگستری و وزارت امور خارجه تائید شود:

 • تکمیل دستی فرم درخواست ویزا
 • عکس با زمینه سفید، دقت داشته باشید که این عکس نباید از ۳ ماه قدیمی تر باشد
 • تمکن مالی ۱۰۰ میلیونی به ازای هر نفر، دقت داشته باید که تمکن مالی و تعداد تراکنش ها باید به یورو یا دلار آمریکا باشد و حتما توسط سفارت مهر و امضا شود
 • فیش حقوقی ۳ ماهه و گردش حساب ۶ ماهه اخیر. همچنین بهتر است تمامی مدارک نشان دهنده وضعیت مالی مانند گواهی های بورس و اوراق بهادار نیز به سفارت ارائه شود
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای محصلان و گواهی اشتغال به کار برای کارمندان که نشان دهنده لزوم بازگشت متقاضی به کشور است
 • مدارک کاری کارفرمایان که می تواند شامل تمام مدارک اعم از جواز کسب و بهره برداری، رسید پرداخت مالیات، آگهی تاسیس، روزنامه رسمی شرکت و موارد مشابه باشد
 • بیمه نامه سفر که باید علاوه بر اسپانیا برای تمام کشورهای حوزه شینگن معتبر باشد. این بیمه نامه بر اساس سن و مدت زمان درخواست ویزا قیمت متفاوتی داشته و تا سقف ۳۰ هزار یورو را پوشش می دهد.
 • تائیدیه رزرو هتل که نشان دهنده محل اقامت فرد است (اگر محل اقامت مشخص نباشد درخواست ویزا با بند ۸ رد می شود)
 • تائیدیه بلیط رفت و برگشت (بدون رزرو بلیط برگشت آفیسر در مورد خروج شما از حوزه شینگن مطمئن نبوده و ممکن است با بند ۹ درخواست ویزا را رد کند)
 • اسناد ملکی
 • نامه هدف از سفر (این نامه باید شامل تاریخ ورود و خروح و دلیل سفر به اروپا باشد، فرمت استاندارد این نامه را می توانید در سایت اتحادیه اروپا مطالعه کنید)
 • دعوت نامه (اگر دوستان و خانواده برای شما دعوتنامه بدهند، شانس صدور ویزا بیشتر خواهد شد. این دعوتنامه باید خطاب به سفارت نوشته شده و حاوی اطلاعات شخصی و اقامتی دعوت کننه باشد)
 • پرداخت ۸۰ یورو هزینه بررسی مدارک و صدور ویزای به ازای هر نفر

معمولا نتیجه ویزای اسپانیا ظرف ۱۴ روز کاری اعلام می شود، ولی اگر آفیسر نیاز به مطالعه و بررسی مدارک بیشتری داشته باشید این زمان ممکن است تا یک ماه هم طول بکشد.

ریجکتی ویزای اسپانیا

در صورتی که پرونده شما در هر کدام از موارد فوق نقص داشته باشید، ممکن است درخواست شما رد شود. ریجکتی ویزا در نامه ای که ده بند دارد به اطلاع گردشگر رسیده و برای تجدید نظر یک ماه به او فرصت می دهند.

اگر مدارک شما کامل بوده ولی همچنان نسبت به ریجکتی ویزا اعتراض دارید باید فرم اعتراض را از سفارت دریافت کرده و بندهای مختلف آن را به زبان اسپانیایی کامل کنید. بر اساس بندی که درخواست ویزای شما رد شده می توان مدارک اصلاحی ارائه کرد ولی معمولا تنها به فرم رسیدگی می شود. زمان تحویل دادن فرم اعتراض به ریجکتی ویزا یک شنبه ها است و شما تنها ۴ هفته برای اعتراض و درخواست تجدید نظر فرصت دارید. در این مدات آفیسر در صورتی که نیاز به مطالعه مدارک بیشتر داشته باشد با شما تماس خواهد گرفت.

ویزای اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا با فراهم کردن شرایط تحصیل به زبان انگلیسی و اجازه کار برای دانشجویان شرایطی مناسب را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند برای مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه های معتبر این کشور به تحصیل ادامه دهند. برای تحصیل در اسپانیا باید تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های سفر و شهریه دانشگاه را ارائه دهید، در غیر این صورت لازم است که فاند، بورسیه و یا اسکولارشیپ داشته باشید.

مسئولیت صدور ویزای دانشجویی اسپانیا بر عهده سفارت است و تنها برای مدت زمان تحصیل متقاضی صادر می شود. ویزای دانشجویی به صورت مولتی صادر شده و امکان سفر در سراسر اروپا را برای محصل فراهم می کند. شما بعد از پایان تحصیل با استخدام و شروع کار می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و برای اخذ اقامت اسپانیا آماده شوید.

ویزای کاری اسپانیا

با دریافت دعوتنامه کاری job offer می توانید نسبت به اخذ ویزای کاری اسپانیا اقدام کنید. ویزای کاری تنها برای مدت زمان قرارداد صادر شده و در صورت نیاز و موافقت کارفرما تمدید هم می شود. البته بخاطر داشته باشید که اتباع خارج از اتحادیه اروپا تنها برای شغل هایی می توانند درخواست دهند که تا سه ماه در حوزه شینگن آگهی شده و نیروی کار مناسبی برای آن پیدا نشده، بر همین اساس آگهی ها بین المللی شده و کارجویان می توانند برای آن درخواست دهند.

در نظر داشته باشید که برای ویزای کاری در اسپانیا متقاضی باید تمکن مالی دو ماه اول زندگی را همراه با تائیدیه محل مناسب زندگی اعم از پانسوین یا آپارتمان را به سفارت ارائه دهد. ویزای کاری اسپانیا مولتی است و صدور آن تنها بر عهده سفارت و زیر نظر اداره مهاجرت اسپانیا است.

اقامت اسپانیا و خرید ملک

اگر درباره اقامت اسپانیا فکر می کنید و بودجه مناسب را هم در اختیار دارید با خرید خانه و ملکی با حداقل ۵۰۰ هزار یورو می توانید وارد پروسه سرمایه گذاری شده و به اسپانیا مهاجرت کنید. البته بخاطر داشته باشید که ملک خریداری شده باید حتما  در تناسب با تعداد اعضای خانواده باشد، زیرا متراژ بنا در این نوع سرمایه گذاری اهمییت ویژه ای دارد. به این ترتیب با حضور در سفارت می توانید مدارک خود را تحویل داده و تحت نظر اداره مهاجرت اسپانیا کارت اقامت خود را دریافت کنید.

ویزای اسپانیا

آدرس دفتر BLS و سفارت اسپانیا

دفتر BLS مسئول دریافت مدارک برای تمام ویزاهای نوع C است. در نتیجه شما بعد از رزرو آنلاین وقت با در دست داشتن تمام مدارک می توانید به آدرس پاسدارن شمالی، برج آرتمیس،طبقه ۱۲، واحد یک مراجعه کنید.

لطفا حتما تا یک ربع پیش از زمان مقرر برای مراجعه در محل حضور داشته باشید. همانطور که پیشتر هم گفته شد، شرکت BLS مسئول دریافت مدارک و تحویل دادن آنها به سفارت است.

سفارت اسپانیا نیز در خیابان دروس، بلوار شهرزاد واقع شده است. تمامی ویزاهای نوع D اعم از تحصیلی و کاری باید توسط سفارت بررسی شود و هر کدام بین ۹۰ تا ۱۲۰ روز کاری زمان نیاز دارد.

در انتها بخاطر داشته باشید که تکمیل دقیق مدارک بر اساس چک لیست سفارت، نگارش مرتب نامه های ضروری و موارد مشابه نیاز به مشاوره و متخصص دارد تا شما با خیال راحت برای سفر به اسپانیا آماده شده و خیالتان بابت اخذ ویزای اسپانیا راحت باشد. در نتیجه اگر تمامی مدارک ضروری برای اخذ ویزای شینگن اسپانیا را دارید، در این مسیر ما راهنمایی های لازم را به شما می دهیم و تا روز دریافت ویزا کنارتان خواهیم بود تا سفری تکرارنشدنی به شهرهای فوق العاده اسپانیا تجربه کنید. برای مشاوره های بیشتر و شروع برنامه ریزی اخذ ویزا و سفر می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

24 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید