01

اردیبهشت
1401

شناخت سوغاتی کربلا

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 178 0

راهنمای خرید سواغاتی از کربلا ، تور کربلا یکی از تورهای محبوب در ایران میباشد.زائران بسیاری در طول سال به مناسبت های مختلف با تور کربلا به این شهر و کشور عراق سفر میکنند ، اما جدا بحث زیارت و اقامت بخش جذاب خرید برای زائران پیش می آید که سوغاتی کربلا چیست؟ و چه چیزی را برای اقوام خود به عنوان یادگار از کربلا بیاورند.در این مقاله گردشگری سایت آرامش سفر ماندگار قصد داریم تا سوغاتی های کربلا را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین و خاص ترین سوغات را از کشور عراق به ایران بیاورید ، همراه ما باشید.

کربلا یکی از زیارتی ترین شهرهای خاورمیانه میباشد که سالانه گردشگران بسیار زیادی وارد این شهر زیارتی میشوند.شما میتوانید در سفر به کربلا بهترین سوغاتی این شهر را خرید نمایید.

برای رزرو تور کربلا با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

دستگاه بخور عود

شاید انتظار این را نداشتید که دستگاه بخور در لیست سوغاتی های کربلا قرار داشته باشد ، دستگاه بخور عود و پور بخور یکی از سوغاتی های کشور عراق و شهر کربلا میباشد که شما میتوانید آنهارا خریداری کنید.این دستگاه هوای محیط را بسیار گرم و خوشبو میکند و حس خوبی را به شما میدهید و همچنین برای سلامتی مفید میباشد.

دستگاه بخور عود

صنایع دستی کربلا

کربلا در بخش صنایع دستی فعال میباشد و کالاهای با ارزشی را میسازند.شما میتوانید از صنایع دستی کربلا رو میزی و روتختی و یا رومبلی بخرید این لوازم در طرح ها و رنگ های مختلفی ساخته میشود که خریدار بهترین انتخاب را داشته باشد.همچنین میتوانید گلدان هایی زیبای منحصر به کربلا را خریداری کنید.

صنایع دستی کربلا

چرم کربلا

خرید کالاهای چرم از کربلا میتواند یک سوغاتی خاص برای اقوام باشد.کیف های چرمی که جنس بسیار خوبی را دارد را میتوانید در کربلا خریداری کنید.این کیف ها در انواع مختلف کیف های دوشی و دستی و یا کیف کار نیز ساخته شده است.

چرم کربلا

لباس دشداشه

دشداشه سوغاتی کربلا میباشد که یکی از لباس های سنتی کربلا و کشور عراق میباشد.این لباس بلند که تا روی پا میباشد دارای نقش های زیبا و رنگبندی های خاصی میباشد.شما نیز میتوانید این لباس های زیبا را برای بانوان اقوام خود خریداری کنید و به آنها هدیه دهید.

لباس محلی کربلا

شیرینی ، میوه و آجیل

دیگر سوغاتی کربلا شیرینی های خاص این کشور میباشد.عراق که مهد شیرینی جات میباشد و دارای انواع و اقسام شیرینی های متنوع است که تاریخ انقضای طولانی را دارد و به راحتی میتوانید با خود با ایران بیاورید را خریداری کنید.همچنین میوه ها و آجیل های زیادی در این کشور یافت میشود که قیمت مناسبی را هم داراست و گزینه مناسبی برای سوغاتی میباشد.

خوردنی های کربلا

رطب کربلا

قطعا خرما و  رطب کربلا  جزو مهمترین سوغات این کشور میباشد که شما میتوانید خریداری کنید.رطب کربلا بسیار مشهور بوده و مزه خاصی را داراست.رطب کربلا دارای انواع متنوعی میباشد رطب خشک ، تا رطب های چسبیده بهم که مزه خاصی را دارد.پیشنهاد میشود حتما خرمای کربلا را خریدای کنید.

خرمای کربلا

مهر و خاک کربلا

مگر میشود به کربالا سفر کرد و مهر کربلا و خاک کربلا را خریداری نکرد.یکی از مهمترین و مشهورترین سوغاتی های کربلا مهر این شهر میباشد.جدا از بحث ثواب نماز خواندن بر روی مهر کربلا این مهر و خاک جزو خاص ترین سوغاتی های کربلا میباشد که هر زائری باید از آنها خریداری کرده و به اقوام خود هدیه دهید.

مهر کربلا

انگشتر برای مردان

انگشترهای نقره با نگین های خاص و زیبا برای مردان؛ مردانی که عاشق حلقه های نقره با سنگ های تزیینی بزرگ هستند دست خالی از این بازار باز نمی گردند. هر سلیقه ای که داشته باشید می توانید حلقه های مورد نظر خود را در این بازار پیدا کنید.

انگشتر کربلا

زیورآلایت و بدلی جات برای بانوان

همه ما میدانیم که بانوان علاقه خاصی به زیور آلات دارند و کشور های عربی هم بسیار به این موضوع اهمیت میدهید.یکی از سوغات خاص کربلا بدلی جات میباشد.شما میتوانید در این شهر زیباترین زیورآلات را مطابق با هر سلیقه ای که مدنظر داشته باشید را خریداری کنید و از این سوغات برای دختران کودک فامیل و سایرین بیاورید.

زیورآلات کربلا

ظروف تزئینی

مغازه های فروش ظروف و تزئینی در کربلا کم نخواهید دید ، شما میتوانید ظروف خاص و زیبای این شهر خریداری کنید به عنوان سوغاتی کربلا هدیه دهید.هرچند این ظروف اینقدر زیبا هستند که شما از آنها به عنوان لوازم تزئیتی در منزل خود میتوانید استفاده کنید.

ظروف کربلا

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید