31

فروردین
1401

نکاتی برای جلوگیری از مریضی در سفر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 30 0

چگونه در سفر مریض نشویم؟! نکاتی برای جلوگیری از مریضی در سفر را به شما آموزش خواهیم داد تا امکان مریض شدن خود در سفر را به حداقل برسانید و با خیال راحت به تفریح خود بپردازید.قطعا برای هر فرد و گردشگری در هر سفری پیش خواهد آمد که ممکن است به دلایلی مریض شود و بیماری های خاصی را بگیرد.اما مهمترین کار این است که نکات اولیه را قبل از هر مریضی رعایت کنید تا دچار هیچ گونه بیماری خاصی نشوید.همراه آرامش سفر باشید تا در تورهای مسافرتی خود بدون مریضی به گردش بپردازید.

مریضی های شهر مقصد

قبل از هر سفری شما باید از وجود بیماری های شایع در شهری که قصد سفر به آنجا را دارید اطلاعات کسب کنید.برای مثال اگر قصد دارید به ترکیه سفر کنید ممکن  است در این کشور سرماخوردگی زیاد باشد پس شما باید قرص هایی که برای درمان سرماخوردگی مناسب است را همراه خود داشته باشید.پس یک لیست از بیماری های احتمالی در شهر مقصد و داروهای برای درمان آنها را تهیه نمایید تا در سفر به مشکل نخورید.

مریضی در سفر

جملات مهم را یاد بگیرید

نکته ای وجود دارد که کمتر کسی ممکن است به آن توجه کند.آنهم این میباشد که شما باید در هر مسافرت برخی از جملات مردم محلی و زبان مردم آنجا را یاد بگیرید که در هنگام بروز مشکل و بیماری خاصی با به راحتی با زبان محلی آنان به آنها مشکل خود را بازگو کنید.این کار کمک بسیار شایانی به شما خواهد کرد تا از بیماری شما جلوگیری شود این از نکاتی برای جلوگیری از مریضی در سفر میباشد که باید به آن دقت کنید.

لباس مناسب بپوشید

هر شهری نیازمند پوشش خاص خود میباشد.مثلا اگر در تابستان با تور کیش وارد این جزیره میشود قطعا نمیتوانید لباس گرم بپوشید در این صورت شما گرمازده خواهید شد.ویا اگر در زمستان لباس خنک بپوشید سرما خواهید خورد.پس پیش بینی وضع آب و هوای منطقه مورد نظر را بکنید و متناسب با شرایط جوی لباس خود را انتخاب کنید.

مسمومیت در سفر

داروهای مورد نیاز را بردارید

هر سفری نیازمند این است که شما داروهای اولیه برای جلوگیری از بیماری را همراه خود داشته باشید.برخی از داروها برای ورود به هواپیما ممنوع میباشد.به همین خاطر لیستی از داروهای مورد نظر خود تهیه کنید تا در شهر مقصد سریعا آنهارا خریداری کنید.و اگر در هواپیما و یا طی مسیر مریض شدید از مهمانداران هواپیما بخواهید به شما کمک کنند.

هر غذایی نخورید

قطعا یکی از دلایل مریضی در هر سفری مسمومیت غذایی میباشد.برخی از رستوران ها و فست فودی ها بهداشت را رعایت نمیکنند و یا موادی را در غذا استفاده میکنند که ممکن است با شما سازگار نباشد به همین خاطر هر غذایی را نخورید و یا تست نکنید که در این صورت احتمال مسموم شدن شما بسیار زیاد است.

تغذیه در سفر

از افراد مریض دوری کنید

در فرودگاه و طی مسیر در شهر مقصد و یا هرجایی که هستید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا از افرادی که مریض هستند و ویروسی همراه خود دارند دوری کنید.یکی از شایع ترین نوع بیماری ها انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر است که کمتر کسی به آن توجه میکند.

خوب بخوابید

کم خوابی خود به تنهایی میتواند باعث بروز بیماری های خاصی شود.شما اگر کمتر بخواید بدن شما رو به تحلیل خواهد رفت و ایمنی آن کاهش خواهد یافت.و این مشکل باعث خواهد شد که به سرعت مریض شوید و در مقابل سایر بیماری ها بدن شما واکنش نشان دهد.پس در مسافرت خوب استراحت کنید و بخوابید.

استراحت در سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید