سوغات شیراز ، شهر شیراز یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای ایران میباشد که سالانه میزبان تعداد بیشماری گردشگر داخلی و خارجی میباشد.اگر قصد سفر به شهر شیراز را دارید حتما نیاز دارید که سوغاتی خریداری کنید.پس در این مقاله جدید سایت آرامش سفر قصد داریم تا به معرفی سوغات شیراز بپردازیم تا در سفر خود خریداری کنید.

بادام سوخته شیراز

بادام سوخته یکی از سوغات خوشمزه استان فارس میباشد.بادام سوخته از موادی همچون شیر ، بادام ، عسل و آب تهیه میشود.شما میتوانید از سوغات را به عنوان میان وعده میل بفرمایید.

بادام سوخته

مسقطی لاری

مسقطی یکی از خوشمزه ترین سوغاتی های میباشد که در همه جای ایران میتوان انواع مختلف آن را بیابید.یکی از خوشمزه ترین مسقطی های به نام مسقطی لاری در شهر شیراز میباشد.این نوع مسقطی دارای نشاسته، شکر، آب، گلاب، خلال بادام و پسته، روغن مایع، هل و زعفران میباشد که طعم آن را به شدت خوب میکند.

کلوچه مسقطی

کلوچه سوغاتی میباشد که همیشه میتوان از آن برای دوستان و آشنایان آورد.از کلوچه های لاهیجان و شامل گرفته تا کلوچه جنوب یعنی کلوچه مسقطی شیراز.مواد تشکیل دهنده کلوچه مسقطی از آرد سفید، آرد برنج، پودر قند، تخم مرغ، گلاب و روغن جامد میباشد.

کلوجه مسقطی

مینیاتور

نقاشی های مینیاتور یکی از زیباترین نقاشی های میباشد که با هنری بسیار سخت و ظریف انجام و کشیده میشود.این مینیاتور ها به عنوان دکوری و تزئینی هم میتوان استفاده کرد.اگر به شیراز سفر کردید از این مینیاتورها خریداری کنید.

مینیاتور

گیوه

شاید جالب باشد بدانید که گیوه یکی از محبوبترین سوغات صنایع دستی در شهر شیراز میباشد.این کفش و پاپوش زیبا از سوغات استان فارس میباشد که شما میتوانید آنهارا خریداری کنید.گیوه های سفید یکی از محبوبترین گیوه های در این شهر است که بسیار خنگ بوده و برای فصل تابستان مناسب است.

گیوه

نقره کاری شیراز

یکی از سوغات شیراز که تزئینی هم میباشد و محبوبیت بالایی را دارد ظروف نقره کاری میباشد.این ظروف که با دقت و هنری بالا ساخته  میشود نسبت به سایر سوغات شیراز گرانتر میباشد.شما میتوانید این ظروف زیبا را از مغازه های قدیمی و زیبایی که در مرکز شهر قرار دارد خریداری کنید.

خاتم کاری

یکی از بهترین هنرهایی که در شهر شیراز و شهرهای توریستی ایران همچون اصفهان میتوانید مشاهده کنید هنر خاتم کاری است.این هنر جزو سخت ترین و ریزه کار ترین هنرهای ایرانی میباشد.شما میتوانید از این ظروف زیبا به عنوان دکوری استفاده کنید.هر چه کار انجام شده بر روی این ظروف بیشتر باشد قیمت آن بالاتر و ارزش آن هم بیشتر است.

سوغات شیراز

گبه شیراز

گبه دیگر سوغات شهر شیراز است که میتوانید از آن خریداری کنید .این سوغات از اندازه های کوچک نیر ساخته شده است که برای زیر انداز هایی در خانه های خود میتوانید استفاده کنید.طرح خشتی گبه جزو محبوبترین گبه های در شیراز میباشد.

آبغوره شیرازی

آبغوره های شیرازی در فصل تابستان بسیار محبوب و مشهور میباشد.شما میتوانید از این آبغوره شیراز خوشمزه در این شهر میل بفرمایید و لذت ببرید.

آبغوره شیرازی

سالاد شیرازی

سالاد شیرازی یکی از مشهورترین و معروف ترین سالادهایی میباشد که در ایران قرار دارد.این سالاد که از شهر شیراز رواج پیدا کرده است جزو خوشمزه ترین سالادهای ایران میباشد.اگر به رستورانی رفتید حتما سالاد شیرازی را هم سفارش دهید تا سالاد شیرازی اصل را میل بفرمایید.

آبلیموی شیراز

آبلیموی شیراز جزو بهترین آبلیموها در ایران میباشد.با توجه به این که این آبلیمو از لیموهای تازه در این شهر تهیه میشود طعم بسیار خوبی را داراست.اگر در فصل تابستان به این شهر سفر کردید از آبلیموی شیراز به عنوان سوغات استفاده کنید.

منبع : کارناوال