31

فروردین
1401

سفر به مناطق شمالی ایران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 28 0

سفر به شمال یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین سفرها برای هر گردشگر ایرانی به شمار می رود. سالانه افراد بسیار زیادی به هدف سفر به شمال به شهرهای این منطقه سرسبز دوارد می‌شوند و از جاذبه‌های آن دیدن می‌کنند. شمال ایران منطقه ای می باشد که دارای جنگل ها و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است. همچنین تور شمال یکی از تور های پرفروش و محبوب در ایران است که توسط آژانس هواپیمایی آرامش سفر نیز برگزار می‌شود. اگر قصد دارید به شمال ایران سفر کنید و از جاذبه های گردشگری شهرهای شمالی ایران دیدن نمایید باید شهرهای شمال ایران را بشناسید و بدانید به کدام شهر می توانید سفری جذاب تر را برای شما داشته باشد. در این مقاله جدید به شما شهرهای شمالی ایران را معرفی خواهیم کرد تا در سفر خود مشکلی نداشته باشید.

میل گنبد

شهرهای استان گلستان

منطقه شمال ایران  شامل سه استان می باشد.  یعنی استان گلستان  مازندران و گیلان.  هر کدام از آنها دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است و گردشگران زیادی برای سفر به این مناطق سفر کنند. از شهرهای مشهور استان گلستان می توانیم به گرگان آن که مرکز استان گلستان نیز می باشد اشاره کنیم. همچنین شهرهای توریستی این منطقه شامل گنبد کاووس گالیکش کردکوی و کلاله میباشند. گلستان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری نیز می باشد از مشهورترین جاذبه های گردشگری استان گلستان می‌توانیم به برج قابوس بلندترین و بزرگترین برج آجری دنیا که در شهرستان گنبدکاووس قرار دارد اشاره نماییم. جنگلهای فارسیان که جنگل های بسیار خاص و زیبا می باشد در شهرستان گالیکش اشاره نماییم. جاذبه های توریستی همانند روستای زیارت و ناهارخوران در شهر گرگان که جز مشهورترین جاذبه های این استان هم می باشند. اگر قصد دارید در استان گلستان از دریا هم دیدن نمایید به شهر بندرگز سفر کنید شهری که دارای ساحل زیبا است و گوشه ای از دریای خزر را به خود اختصاص داده است.

روستای زیارت

شهرهای استان مازندران

استان دیگر در شمال ایران مازندران می باشد که یکی از استان های توریستی در ایران به شمار می‌آید.  این استان به مرکزیت شهر ساری دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. استان مازندران شامل شهرهایی همانند آمل بابل بابلسر به شهر چالوس کلاردشت رامسر سوادکوه تنکابن عباس آباد فریدونکنار  نکا نوشهر و نور و البته محمودآباد و گلوگاه و قائمشهر می باشد. به جراعت می توان گفت تمام شهرای این استان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است و برای سفر به استان مازندران باید حداقل برنامه‌ریزی یک هفته را داشته باشید تا بتوانید به خوبی از جاذبه‌های گردشگری آن دیدن نمایی.

اکثر شهر های استان مازندران به دریا نزدیک است و شما برای دیدن دریا مشکلی نخواهید داشت. یکی از توریستی ترین شهرهای استان مازندران شهر رامسر و محمود آباد می باشد. این استان به دلیل این که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است گردشگران زیادی را جذب می کند. همچنین جالب است بدانید عباس آباد که به نام متل قو مشهور است دیگر شهر  گردشگری و توریستی استان مازندران می باشد. یکی از بهترین زمان برای سفر به استان مازندران فصل تابستان  و بهار است هوا در این ایام مناسب بوده و شما به خوبی می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این استان دیدن نمایید.

متل قو

شهرهای استان گیلان

دیگر استان شمالی ایران استان گیلان می‌باشد که به مرکزیت شهر رشت دارای شهرهایی همچون بندر انزلی لاهیجان لنگرود تالش آستارا صومعه‌سرا آستانه اشرفیه رودهن ماسال تالش لنگرود رود و شهرهای زیبای دیگری می باشد.این استان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبا و منحصر به فردی است که سالانه گردشگران بسیار زیادی به هدف دیدن جاذبه های گردشگری این منطقه وارد استان گیلان می شود. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری استان گیلان شهر ماسال می باشد که جزو جاذبه های گردشگری خاص این استان بوده و گردشگران زیادی هم برای سفر به این منطقه زودتر اقدام می کنند.

از جاذبه های گردشگری استان گیلان میتوانیم‌به ماسوله داماش تالش ییلاق اولسبلنگاه جنگل گیسوم  جاده خلخال  گردنه حیران آبشار لاتون این پارک جنگلی ماسوله قلعه رودخان پارک جنگلی سراوان تالاب انزلی آبشار زمرد تالاب چاف جواهردشت آبشار ویسادار تالاب سوستان غار آویشو سوباتان اشاره کنیم.

ماسال

بهترین زمان برای سفر به شمال

بهترین زمان برای سفر به شمال ایران فصل بهار و فصل تابستان می باشد. با توجه به بارندگی که در استانهای شمالی ایران در اکثر مواقع رخ می‌دهد بهتر است در ایام زمستان و اواخر پاییز به این منطقه سفر نکنند و البته لازم است بدانید طبیعت بسیار زیبای در فصل زمستان هم در این منطقه وجود دارد و شما می توانید با برنامه ریزی درست در فصل زمستان هم به این منطقه سفر نمایید. یکی از شلوغ ترین زمان های شمال ایران ایام تعطیلات نوروز میباشد که میلیون‌ها گردشگر از سراسر ایران به این منطقه سفر می کنند. اگر قصد دارید در ایام نوروز به شمال سفر کنید باید طوری برنامه‌ریزی داشته باشید که در مسیر رفت و برگشت در ترافیک گیر نکنید و مشکلی برای بازگشت شما به شهر مبدا پیش نیاید. از شهر تهران اگر قصد سفر به استان مازندران را دارید میتوانید از دو مسیر جاده هزار و جاده فیروزکوه استفاده نمایید. که جاده هزار بسیار زیبا بوده و خود این جاده به تنهایی یک جاذبه توریستی به شمار میرود.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید