31

فروردین
1401

جاذبه های گردشگری ساری

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 21 0

ساری یکی از مهمترین و توریستی ترین شهرهای شمالی ایران در استان مازندران میباشد. این شهر مرکز استان مازندران بوده و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این استان هم به شمار میرد. ساری به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاریست. این شهر تاریخی که قدیمی چند هزارساله دارد باعث شده است جاذبه های تاریخی زیادی هم در این شهر وجود داشته باشد. اگر قصد دارید به ساری سفر کنید باید جاذبه های گردشگری ساری را بشناسید تا در سفر خود از این جاذبه ها دیدن نمایید و لذت ببرید. همراه آرامش سفر ماندگار باشید تا این جاذبه ها را بشناسید.

خانه کلبادی ساری

یکی از اماکن تاریخی شهر ساری که مشهور به عمارت کلبادی. این بنا مربوط به دوران قاجار میباشد  و در ۱۳۰ سال پیش بنا شده است. معماری بنا به قدری زیبا ساخته شده است که شما میتوانید چندین ساعت فقط بنای این عمارت را مشاهده کنید. عمارت کلبادی با آجر و سفال ساخته شده است. این بنا دو بخش اندرونی و بیرونی را داراست که میتوانید از آنها دیدن نمایید.

خانه کلبادی ساری

عمارت فاضلی ساری

یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه های تاریخی ساری عمارت فاضلی این شهر میباشد. این بنای زیبا مربوط به دوران قاجاریه بوده و در منطقه آب انبار-نو واقع شده است. بنای عمارت فاضلی شامل ۴ طبقه بوده که سه طبقه در بالا و یک طبقه در زیر زمین است. معماری این بنا سفالی بوده و به رنگ قرمز میباشد که میتوانید از آن دیدن نمایید و تصاویر زیبایی را به ثبت برسانید.

مسجد شاه عباس ساری

این مسجد تاریخی در ۲۵ کیلومتری روستای زیبای فرح آباد واقع شده است. این بنا مربوط به دوران صفویان بوده و جزو جاذبه های گردشگری زیبای ساری میباشد. مسجد شاه عباس ساری از موادی همانند آجر و ملات ساروج ساخته شده است. این مسجد دارای ۴ ایوان زیبا میباشد که در آن زمان از آن استفاده میشد.

شاه عباس ساری

میدان ساعت ساری

قطعا یکی از مشهورترین و به نام ترین جاذبه های گردشگری ساری میدان ساعت این شهر است. اکثر مسافران ساری یا مسافرانی که از شهر ساری عبور میکنند این میدان را مشاهد خواهند کرد. این میدان در قلب شهر ساری واقع شده است. ساخت این بنا در این میدان در سال ۱۳۵۷ به پیایان رسید. دلیل نام گذاری این میدان به نام میدان ساعت آن میباشد که در این میدان برجی زیبا و آجری وجود دارد که در بالای آن ساعتی قرار گرفته است به همین خاطر به میدان ساعت مشهور شده است. یکی از نکات منحصر به فرد این میدان صدای ناقوس ساعت میباشد برای مثال هر شب ساعت ۱۲ صدای ناقوس این میدان به گوش میخورد.

میدان ساعت ساری

سد شهید رجایی ساری

یکی از جاذبه های زیبای ساری سد شهید رجایی این شهر میباشد. این سد یکی از جاذبه های گردشگری ساری میباشد که بسیار مهم بوده و گردشگران زیادی برای دیدن این سد به سمت ساری حرکت میکنند. شما برای مشاهده این سد از نزدیک باید بلیط خریداری نمایید تا بتوانید ورود داشته باشید. سد شیهد رجایی ساری در ۴۵ کیلومتری شهر ساری واقع شده است و یکی از نکات جالب حضور این سد در طبیعت بسیار زیبایی میباشد که شما میتوانید از دیدن آن لذت ببرید.

سد شهید رجایی

بازار سنتی ساری

جاذبه ای بسیار محبوب در شهر ساری که حتما باید از آن دیدن و البته خرید نمایید بازار سنتی این شهر است. قطعا باید بدانید بازارهای سنتی شمالی ایران همیشه رنگ و بوی خاصی دارد و اقلام خاصی در این بازارها به فروش میرسد که میتواند برای شما جذاب باشد. این بازار دارای بافتی قدیمی میباشد که از اوایل صبح تا عصر هر روز باز میباشد و میتوانید از آن دیدن نمایید.

پارک ملل ساری

جاذبه ای تفریحی در شهر ساری مشهور به پارک ملل میباشد. این پارک جزو محبوب ترین پارک های شهر ساری برای مردم این شهر بوده و در اواخر هفته جزو شلوغترین مکان های این شهر میباشد و افرادی زیادی برای ورزش و پیاده روی وارد این پارک میشود. این پارک دارای امکانات بسیار خوبی میباشد و که در صورت نیاز میتوانید از آنها استفاده نمایید.

پارک ملل ساری

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید