31

فروردین
1401

معرفی پارک جنگلی سراوان رشت

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 67 0

پارک جنگلی سراوان رشت یکی از زیباترین پارک های جنگلی ایران میباشد که یک رودخانه منحصر به فرد را در دل خود جایی داد است.پارک جنگلی سراوان رشت جزو محبوبترین مناطق گردشگری این شهر محسوب میشود و گردشگران زیادی نیز از این منطقه دیدن میکنند.این پارک جنگلی جدا از جاذبه ها و زیبایی های طبیعی دارای جاذبه های گردشگری دیگری نیز میباشد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.در این مقاله گردشگری سایت آرامش سفر به معرفی جنگل سراوان رشت خواهیم پرداخت.

معرفی پارک جنگل سراوان رشت

پارک جنگلی سراوان رشت پارکی زیبا و منحصر به فرد که در شمال ایران جای گرفته است.این پارک جنگلی دارای ۱۴۷۸ هکتار وسعت و بزرگی میباشد.۲۱۰.۰۰۰ هکتار از این پارک محافظت شده است و زیر نظر مسئولین مدیریت میشود.باقی این وسعت به عنوان تفرجگاه آزاد در اختیار عموم قرار دارد.این پارک جنگلی ۵۰ تا ۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

این پارک جنگلی ۱۷ کیلومتری جاده رشت – تهران واقع شده است.باتوجه به اینکه این پارک جنگلی در مجاور جاده اصلی واقع شده است و دسترسی به آن آسان میباشد گردشگران بسیاری به این پارک می آیند لحظات خوبی را میگذرانند.جنگل سراوان جزو مهمترین جاذبه های گردشگری استان گیلان میباشد.

پارک جنگلی سراوان

جاذبه های دیدنی پارک جنگلی سراوان رشت

قایق سواری در دریاچه سراوان

قطعا یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری در جنگل سراوان قایق سواری در دریاچه این پارک میباشد.این دریاچه پوشیده از سبزه های جنگلی منظره ای بینظیر را رقم زده است.شما میتوانید با قایق در این دریاچه دور بزنید و لحظات فوق العاده ای را رقم بزنید و از آرامش موجود نهایت لذت را ببرید.

پارک جنگلی سراوان

جاده جنگلی

این پارک جنگلی دارای جاده ای زیبا در دل خود میباشد که برای رانندگی و پیاده روی و دوچرخه سواری مناسب است.شما اگر عاشق رانندگی و در جاده های جنگلی پوشیده از برگ درختان هستید قطعا این جاده بهترین پیشنهاد به شما میباشد.

عکاسی در پارک سراوان

با توجه به اینکه این جنگل پر میباشد از منظره هایی زیبا قطعا یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه محبوبیت عکاسی در آن میباشد.شما میتوانید در هر فصل از سال و به ویژه پاییز در این منطقه حضور پیدا کنید و تصاویر خاطره انگیز زیبایی را به ثبت برسانید.

پینت بال

دیگر جاذبه گردشگری محبوب پارک جنگلی سراوان رشت پینت بال این منطقه میباشد.تمامی امکانات لازم در این زمین پینت بال قرار دارد و از استانداردهای لازم برخوردار میباشد.زمین پینت بال رشت نخستین زمین پینت بال شمال کشور میباشد.

پارک جنگلی سراوان

بهترین زمان برای سفر به سراوان رشت

هر ۴ فصل در این پارک جنگلی زیباست.اما بهترین زمان برای سفر به این منطقه تفریحی سه فصل اپتدایی سال میباشد.محبوبیت این منطقه در فصل پاییز بیشتر است با توجه به زرد شدن برگ درختان افراد بشتری وارد این منطقه میشوند.از نظر آب و هوایی مشکلی برای رفت و آمد در این منطقه ندارید و به راحتی میتوانید رفت و آمد کنید.

پارک جنگلی سراوان

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید