31

فروردین
1401

سفر به اصفهان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 32 0

سفر به نصف جهان ، اصفهان یکی از توریستی ترین شهرهای ایران میباشد.شهری که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر و توریست های کشور های دیگر میباشد.این شهر تاریخی دارای جاذبه های گردشگری فروانانی است جاذبه هایی که هر کدام گویایی بازه زمانی خاصی از تاریخ کهن ایران میباشد.اگر قصد سفر به اصفهان را دارید و یا با تور اصفهان قصد دارید به این شهر رویایی سفر کنید حتما این مقاله زیبا را مطالعه کنید تا این شهر زیبا را بهتر بشناسید.در این بخش سفری کوتاه خواهیم داشت به نصف جهان اصفهان.

چرا سفر به اصفهان

چرا باید به اصفهان سفر کرد؟ چرا اصفهان یکی از زیباترین شهرهای ایران میباشد؟ این سوالهایی میباشد که هر کسی که قصد سفر به این شهر را دارد ممکن است از خود بپرسد.اصفهان شهری است که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است جاذبه هایی که در سازمان جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. اصفهان در مرکزیت کشور ایران و در فاصله ۴۳۵ کیلومتری جنوب پایتخت ایران قرار دارد.اصفهان سومین شهر شلوغ ایران است. این شهر آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری دارد که بعضی از آن ها در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.جالب است بدانید اصفهان در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شد.

سفر به اصفهان

سفر به اصفهان و دیدن از جاذبه های گردشگری

قطعا اولین هدف هر گردشگری که به این شهر زیبا سفر میکند دیدن جاذبه های گردشگری این شهر میباشد.حال مهشورترین جاذبه های گردشگری اصفهان را به شما معرفی خواهیم کرد جاذبه هایی که قطعا باید از آنها دیدن نمایید.

میدان نقش جهان اصفهان

یکی از مشهورترین و محبوبترین جاذبه های گردشگری اصفهان میدان نقش جهان میباشد.میدانی که قبل از انقلاب به نام میدان شاه شناخته میشد و بعد از انقلاب به میدان امام تغییر نام پیدا کرد و امروزه آنرا به نام میدان نقش جهان میشناسند.این میدان به تنهایی دارای جاذبه های گردشگری مختلفی در اطراف خود است جاذبه هایی از جمله « عالی‌قاپو، مسجد(مسجد امام)، مسجد شیخ لطف‌الله و سردر قیصریه میباشد.

سفر به اصفهان

چهل ستون اصفهان

اگر بار اول است به چهل ستون اصفهان سفر میکنید قطعا شما شروع به شمارش ستون های این عمارت زیبا خواهید کرد اما بیست ستون را بیشتر نمیتوانید پیدا کنید.ورودی این عمارت زیبا بیست ستون دارد و انعکاس این بیست ستون در استخر می افتد که به چهل ستون مشهور شده است. باغ چهل ستون اصفهان نمونه ‌ای از یک باغ سلطنتی از دوره صفوی میباشد که روزانه هزاران گردشگر از آن بازدید میکنند.

سفر به اصفهان

پل خواجو اصفهان

مگر میشود اصفان رفت و از دو پل مشهور این شهر دیدن نکرد پل خواجو و سی و سه پل نماد های شهر اصفهان میباشند.پل خواجو با ۲۴ دهانه در سال ۱۰۶۰ هجری در زمان حکومت شاه عباس دوم ساخته شد.این پل زیبا ۱۳۳ متر طول دارد که و در وسط آن یک خانه ای قرار دارد که مربوط به شاه عباس دوم بود.

سفر به اصفهان

بهترین زمان سفر به اصفهان

اگر قصد سفر به اصفهان را دارید این را بدانید این شهر در اکثر روزهای سال شلوغ میباشد اما برخی از تاریخ های خاص است که بسیار شلوغ است و گردشگران زیادی در این شهر حضور دارند.یکی از این ایام شلوع در تعطیلات نوروز میباشد.در این مدت شاید شما به سختی حتی بتوانید محلی برای اقامت و استراحت خود پیدا کنید.اما بهترین زمان سفر به اصفهان فصل بهار و پاییز میباشد.زیرا تابستان در این شهر گرم و زمستان سرد است.

اگر قصد سفر به اصفهان با تور اصفهان را دارید با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید