اقامت خود را رزرو کنید
28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

سفر به دربند تهران

سفر به دربند تهران

دربند یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تهران میباشد. تهران جزو سیاسی ترین شهرهای ایران به عنوان پرجمعیت ترین شهر ایران است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری های زیادی میباشد که یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تهران دربند است. دربند به تنهایی دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که دلیل خوبی برای سفر به این منطقه در روزهای تعطیل میباشد. اگر قصد دارید یک روز خاطره انگیز را در تهران داشته باشید پیشنهاد میشوید حتما سری به دربند بزنید و یا در تور تهرانگردی از دربند دیدن نمایید.

شناخت دربند تهران

دربند در شمال تهران در منطقه شمیران و جزئی از منطقه زیبای سعادت آباد میباشد. این منطقه در ارتفاع نسبتا زیادی از سطح دریا یعنی ۱۷۰۰ متری واقع شده است. این منطقه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و بکری میباشد که اولین گزینه مورد نظر گردشگران خارجی برای دیدن جاذبه های تهران میباشد. دربند جزو مهمترین بخشهای تهران هم است و توجه ویژه ای به این منطقه از سمت مسئولین کشوری و شهری میشود.

جاذبه های گردشگری دربند

این منطقه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی میباشد که هر کدام از آنها میتواند دلیلی برای حضور گردشگران دراین مطنقه باشد.

مجسمه کوهنورد دربند

در اولین چیزی که در بدو برود به ورودی دربند خواهید دید مجسمه ای بزرگ و زیبا خواهد بود. این مجسمه در سال ۱۳۴۱ در این منطقه بنا شده است. به دلیل اینکه این منطقه مسیر کوهنوردی میباشد و اواخر هفته کوهنوردان زیادی به این منطقه سفر میکردند به همین خاطر این مجسمه درآن سال ساخته شد. مجسمه کوهنورد در طی سالهای گذشته مورد آسیب قرار گرفته است و بعدها توسط مسئولین مرمت و بازسازی شد و هم اکنون در شرایط خوبی به سر میبرد.

مجسمه کوهنورد

رستوران باغ بهشت دربند

یکی از مشهورترین رستوران های تهران و منطقه دربند، رستوران باغ بهشت میباشد. این رستوران به دلیل معماری و جایگاه عالی که در بین ساختمان های دربند دارد بسیار مورد توجه است. این رستوران دارای ویوی بسیار عالی به منطقه دربند است که حتما باید غذایی را در این رستوران میل نمایید. این رستوران دارای غذاهای محلی و ایرانی میباشد که بسیار مورد توجه است.  توجه کنید قیمت غذا در این رستوران نسبت به سایر رستوران های دربند بیشتر میباشد.

تله کابین دربند

تله کابین دربند یکی از جاذبه های توریستی بسیار عالی و منحصر به فرد این منطقه میباشد. اگر قصد دارید دربند را از بالاترین ارتفاع ببینید حتما از تله کابین استفاده نمایید. همچنین این تله کابین به عنوان جاذبه ای هیجان انگیز در دربند یاد مییشود و بخش های ترسناکی در آن وجود دارد. مسیر تله کابین به صورت رفت و برگشت میباشد و حدود ده دقیقه طول خواهد کشید تا به پایان برسد. قیمت بلیط این تله کابین برای هر نفر ۳۰ هزارتومان میباشد که میتوانید حضور از انجا خریداری نمایید.

دربند

دربند در زمستان و پاییز

همچنین این منطقه در زمستان بسیار زیبا میباشد و گردشگران زیادی جذب دربند میشود. به دلیل طبیعت فوق العاده دربند در زمستان و به ویژه هنگام بارش برف مورد توجه میباشد. اگر قصد داشته باشید تصاویر زیبایی را با برف تهران بگیرید پیشنهاد میشود اول به سمت دربند حرکت نمایید. همچنین دیگر فصل زیبای این منطقه پاییز است، زیرا به دلیل درختان و طبیعتی که این منطقه دارد در فصل پاییز بسیار زیبا خواهد بود که میتوانید از این زیبایی دیدن نمایید و در کوچه باغ های دربند راه بروید و لذت ببرید.

از دیگر جاذبه های دربند میتوانیم به آبشار دوقلو ، راه‌های کوهستانی در دربند، اشاره کنیم.

دربند ویژه کوهنوردان

به دلیل دسترسی دربند به البرز مرکزی باید گفت یکی از اصلی ترین مسیرهای صعود به این کوه در منطقه دربند قرار دارد. شما میتوانید از این مسیر برای پیاده روی و ورزش کردن استفاده نمایید زیرا افراد زیادی برای پیاده روی این مسیر را انتخاب میکنند. به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که در دربند وجود دارد پیشنهاد میشود هر ازگاهی به این منطقه سفر کنید.

راه های دسترسی به دربند

برای دسترسی به دربند شما چندین مسیر پیش رو خواهد داشت.

مسیر دربند با مترو، شما برای رفتن به دربند با مترو باید در خط یک به سمت ایستگاه تجریش بروید. در این ایستگاه پیاده شوید و در مقابل درب خروجی مترو تاکسی هایی وجود دارد که شمارا به سمت دربند خواهند برد. بلیط این تاکسی ها و ون ها حدود ۳ هزارتومان میباشد.

دسترسی به دربند با BRT : شما باید با اتوبوس btr ّه سمت ایستگاه تجریش حرکت نمایید و سپس در این ایستگاه به سمت تاکسی های دربند بروید.

دسترسی به دربند با ماشین شخصی : رفتن به میدان تجریش است. از میدان تجریش را خیابان فناخسرو و سپس خبابان دربند را در پیش بگیرید تا در نهایت به میدان سربند برسید.

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان