31

فروردین
1401

راهنمای سفر به تهران

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 53 0

تهران یکی از شهرهای توریستی و البته بزرگترین شهر ایران می‌باشد که سالانه گردشگران بسیار زیادی وارد این شهر می‌شود. با توجه به فعالیت های سیاسی و فرهنگی بسیار زیادی که در پایتخت ایران یعنی تهران انجام می‌شود  باعث شده است که گردشگران خارجی نیز  به صورت مرتب به شهر تهران سفر کنند. اگر قصد سفر به تهران و دیدن جاذبه های گردشگری تهران را دارید باید راهنمای سفر به تهران را بدانید. این شهر قدیمی دارای  تعداد بسیار زیادی جاذبه های تاریخی فرهنگی و البته تفریحی می باشد که هر کدام به نوبه خود گردشگران زیادی را جذب می کند. در این پست جدید آرامش سفر راهنمای سفر به تهران را برای شما توضیح میدهیم که در سفر خود به تهران مشکلی برای شما پیش نیاید.

سفر به تهران با ماشین شخصی

اگر قصد دارید با ماشین و خودروی شخصی خود همراه با خانواده و دوستان خود به تهران سفر کنید  باید بدانید سفری سخت پیش روی شما خواهد بود. زیرا تهران شهری می باشد که دارای ترافیک زیادی است و شما باید زمان زیادی را در ترافیک بگذرانید. به همین دلیل تا میتوانید از سفر با ماشین شخصی به تهران خودداری کنید یا نقشه بسیار دقیق از شهر تهران را همراه خود داشته باشید تا بتوانید به نوعی ترافیک را دور بزنید تا به مقصد مورد نظر خود برسید. اگر از سمت شمال ایران به تهران سفر کنیم یعنی از استان‌های گلستان و مازندران ۲ جاده پیش روی شماست که یک جاده فیروزکوه و دیگری جاده هراز می باشد. که شما باید یکی از این دو مسیر را برای رسیدن به تهران انتخاب کنید همچنین از سمت قم هم شما می توانید از بزرگراه قم به تهران به این شهر برسید و سمت کرج جاده مخصوص کرج راه دسترسی شما به تهران می باشد.

ترافیک تهران

سفر به تهران با اتوبوس

یکی از روش های دیگر که می توانید به شهر تهران سفر کنید با اتوبوس می باشد. اگر از سمت شمال ایران به سمت تهران سفر کنید میتوانید از دو جاده هراز و فیروزکوه برای رسیدن به تهران استفاده کنید. لازم است بدانید عموما اتوبوسهای که به شهر آمل میرود مسیر آنها جاده هزار است و اگر اتویوسی به سمت آمل نرود قطعا مسیر انتخابی آنها جاده فیروزکوه بوده و شما از این جاده زیبا به تهران میرسید. همچنین اگر قصد دارید از سمت مشهد به تهران بیاید دو مسیر پیش روی شماست. باید بدانید اکثر اتوبوس های مشهد به تهران از جاده شاهرود و سمنان به سمت تهران حرکت می کنند. زیرا این مسیر دسترسی آنها به تهران نزدیک تر و هموارتر است و مسیر دیگر جاده بجنورد و جنگل گلستان می باشد که شما در این مسیر راه نسبتاً زیادی را باید طی کنید تا به تهران رسید.

ترمینال تهران

قیمت بلیط اتوبوس از از گرگان تا تهران آن ۳۰ هزار تومان می باشد و قیمت بلیط اتوبوس از مشهد تا تهران ۸۰ هزار تومان است. حال اگر قصد دارید از مناطق جنوبی به سمت تهران حرکت کنید مسیر پیش روی شما مسیری زیبا از شهرهای توریستی ایران میباشد که می توانید از آنها دیدن نمایید و به شهر تهران برسید. برای سفر با اتوبوس شما دو انتخاب خواهید داشت یک اتوبوس وی آی پی و دیگری اتوبوس معمولی می باشد که طبیعتاً قیمت اتوبوس وی آی پی بیشتر بوده و  البته راحتی سفر با اتوبوس وی آی پی هم بهتر می باشد.

سفر به تهران با قطار

راه سوم برای دسترسی به شهر تهران  قطار می باشد شما با قطار به نوعی سفری بسیار راحت به شهر تهران خواهید داشت البته باید توجه کنید که شهر مبدا شما ایستگاه راه آهن داشته باشد تا راه دسترسی به تهران باز باشدو در غیر این صورت باید خود را به نزدیک‌ترین ایستگاه قطار در نزدیکی شهر خود برسانید تا بتوانید به سمت تهران حرکت کنید. لازم است بدانید برخی از مسیرهای ریلی ایران به سمت تهران هر روز حرکت نداشته و بعضی روزهای خاص به سمت تهران حرکت می کنند که شما باید برنامه خود را به حرکت آنها هماهنگ کنید.

راه آهن تهران

 سفر به تهران با هواپیما

یکی از راحت ترین و بهترین  راه های دسترسی به تهران سفر با هواپیما می باشد که شما از طریق پرواز از شهر مبدا خود می توانید به تهران برسید. البته هزینه سفر با هواپیما به تهران کمی گران می باشد ولی  راحتی سفر برای شما بسیار زیاد است. اگر قصد دارید با هواپیما به تهران سفر کنید و قیمت بلیط هواپیما برای شما کم باشد باید شما بهترین زمان یعنی لحظه آخری برای خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید و اقدام نمایید تا بتوانید  با قیمتی ارزان بلیط تهران را خریداری کنید.

فرودگاه تهران

بهترین زمان برای سفر به تهران

بهترین زمان برای سفر به تهران قطعاً ایام نوروز میباشد زیرا ساکنین تهران در این ایام به مسافرت رفته و از حجم ترافیک تهران بسیار کاسته می شود. و شما به راحتی می توانید از جاذبه های گردشگری تهران دیدن نمایید پیشنهاد می شود سعی کنید در ایام امتحانات به تهران سفر نکنید زیرا حجم ترافیک بسیاری در تهران وجود دارد و شما عموماً باید وقت خود را در ترافیک سپری کنید. اگر هم در تهران حضور دارید بهتر است از وسایل نقلیه عمومی همانند بی آر تی و مترو برای رفت و آمد در این شهر استفاده کنید که وقت خود را ذخیره کرده و برای دیدن جاذبه های گردشگری تهران به وقت بگذارید .

مترو تهران

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید