01

اردیبهشت
1401

شناخت غذاهای محلی قشم

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 23 0

جزیره‌ قشم

قشم، جزیره‌ای زیبا در ایران عزیزمان است و بزرگترین جزیره در خلیج‌فارس ایران به‌شمار می‌رود. جنگل‌های حرا از یک سمت و دریای آبی بی‌پایان ازسوی دیگر، زیبایی این جزیره را دوچندان کرده است. شاید عجیب به‌نظر برسد، ولی جزیره  قشم در کنار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، با آن ساختمان‌های بلند و سر به فلک کشیده، هنوز جذابیت و ساده‌بودن خود را حفظ کرده است. بومیان منطقه هنوز همان سبک زندگی قدیمی خود را دارند و همچنان مثل آبا و اجدادشان لباس می‌پوشند.

اگر قصد سفر به قشم را دارید، پس از سیرکردن نگاه‌تان از دیدنی‌ها، حتما نوبت به شکم‌تان که رسید، غذاهای محلی قشم را نیز تجربه کنید. غذاهای سنتی قشم بسیار پرتنوع بوده و غنی از مواد مفید برای بدن هستند. بیشتر غذاهای محلی قشم از ماهی‌های مختلف تهیه و پخته می‌شوند. شما قطعا طعم‌های متفاوتی از ماهی را در غذاهای محلی قشم تجربه خواهید کرد و شاید هم وسوسه شده و بخواهید پس از بازگشت به منزل خودتان هم آن را تهیه کنید. ما در اینجا تعدادی از غذاهای پرطرفدار و بومی قشم و مواد تشکیل‌دهنده‌ آن‌ها را ذکر می‌کنیم. شما می‌توانید با تهیه‌ این غذاها در منزل، قشم را به خانه خودتان بیاورید.

غذاهای محلی قشم

ماهی کبابی برشته یا ذغالی

این یک غذای خوشمزه کم کالری؛ به‌نوعی یک غذای رژیمی برای افرادی است که رژیم دارند. اگر به قشم می‌روید، ولی همچنان می‌خواهید رژیم لاغری خود را حفظ کنید، این غذا برای شما بهترین خواهد بود. طرز تهیه آن نیز بسیار راحت است. بومی‌های قشم ماهی سنگسر یا سرخو و غیره را تمیز می‌کنند، شکم‌شان را خالی کرده و آن را از انواع سبزی‌های معطر مثل گشنیز و پیاز و‌ سیر پر می‌کنند؛ البته ابتدا به آن نمک می‌زنند. سپس روی ذغال قرار می‌دهند و آن را برشته کرده و با نان یا برنج سرو می‌کنند.

ماهی کباب‌شده روی ذغال

غذای محلی قش-ماهی کباب‌شده روی ذغال

زیبون

زیبون یکی دیگر از غذاهای سنتی قشم است. طرز پخت آن به این صورت است که بومی‌های قشم ماهی را طعم‌دار کرده و آن را سرخ می‌کنند. سیب‌زمینی را به‌صورت خلال‌های درشت برش زده و در روغن نیز سرخش می‌کنند. پیاز و گوجه‌فرنگی را هم جداگانه تفت می‌دهند. بعد از آبکش‌کردن برنج، در قابلمه روغن گذاشته و کف آن را با نان محلی قشم به‌نام توموشی می‌پوشانند. روی نان‌ها را هم از موادی که آماده کرده بودند می‌پوشانند و برنج را روی مواد می‌ریزند و اجازه می‌دهند دم بکشد.

غذای محلی قشم - زیبون

غذای محلی قشم – زیبون

کلمبا

یکی دیگر از غذاهای سنتی قشم، کلمبا نام دارد. کلمبا از گندم و سبزی‌های معطر و ماهی آب‌پزشده تهیه می‌شود. ماهی را به‌همراه ادویه‌ها آب‌پز می‌کنند تا بتوانند راحت‌تر گوشت را از استخوان جدا کنن. گندم را که پرک شده است، در آب می‌جوشانند تا غلیظ شود. سپس گوشت ماهی را با سبزی‌ها مخلوط می‌کنند و روی گندم پخته‌شده می‌ریزند.

هواری

یکی از خوشمزه‌های قشم هواری نام دارد که در میهمانی‌ها و مراسم، حکم زرشک‌پلو با مرغ را برای مردم قشم دارد. سبزیجات معطر در روغن سرخ می‌شود؛ گوشت ماهی به آن اضافه شده تا سرخ شود. ادویه هم اضافه می‌شود. بعد برنج خیس‌خورده با بقیه مواد مخلوط شده تا دم بکشد‌‌. نوعی دیگر از هواری نیز در قشم تهیه می‌شود که به آن هواری میگو می‌گویند. این غذا با لارو خشک‌شده‌ میگو تهیه می‌شود.

غذای سنتی قشم - هواری

عنکاس یا ماهی مرکب

عنکاس یکی از غذاهای سنتی قشم است که شما آن را هرجایی تجربه نمی‌کنید. در این غذا ماهی مرکب قطعه قطعه و با خرما و آب پخته می‌شود. بعد از پخت، ماهی‌ها به پیاز تفت‌داده‌شده اضافه می‌شوند. سیب‌زمینی و فلفل و رب‌گوجه هم به مواد اضافه می‌شوند؛ البته با مقدار زیادی ادویه مخصوص و بعد اجازه می‌دهند غذا آرام‌آرام پخته شود. عنکاس خشک‌شده هم نوع پخت دیگر عنکاس در جزیره زیبای قشم است. ماهی مرکب را بعد از تمیزکردن لایه‌لایه برش زده و در فضای باز آویزان می‌کنند تا بخشکد. ۱۰روز زمان برای خشک‌شدن کامل آن نیاز است. بعد لایه‌های خشک‌شده را روی ذغال کباب می‌کنند. برای بازشدن بافت ماهی، روی آن را می‌کوبند.

غذای محلی قشم - عنکاس

برنج دیشو

برنج دیشو نه‌تنها غذای محلی قشم، بلکه یکی از غذاهای سنتی جنوب نیز هست. جنوبی‌ها به آن محمر یا به‌عبارتی قرمزشده می‌گویند. این غذا با ذائقه عوام سازگار نیست. برنج خیس‌خورده با شیره‌ خرمای رقیق‌شده دم داده می‌شود. سپس با ماهی سرخ‌شده یا برشته و کبابی سرو می‌شود.

غذای سنتی قشم - برنج دیشو

پودینی کوسه یا سفره‌ماهی

با خوردن این غذای محلی قشم، خوردن کوسه را تجربه کنید. گوشت کوسه با آب و ادویه پخته شده و استخوان‌های آن جدا می‌شود. در ظرفی پیاز و سبزیجات معطر به‌همراه ادویه سرخ می‌شود. گوشت کوسه پس از له‌شدن و آب‌گیری کامل، به مواد اضافه شده تا سرخ شود و درنهایت رب گوجه‌فرنگی و لیموعمانی را هم اضافه می‌کنند و بعد اجازه می‌دهند تا آرام‌آرام پخته شود.

 پودینی کوسه

مهیاوه یا ماهی آبه

این غذای محلی با ماهی‌های کوچک ازجمله ساردین تهیه می‌شود. مهیاوه یک وعده اصلی نیست و آن را در کنار وعده‌ اصلی میل می‌کنند. ماهی ساردین پخته و کوبیده می‌شود. جو پرک برشته‌شده پخته می‌شود و به ماهی کوبیده شده اضافه می‌شود. بعد هم سس خردل به مواد اضافه می‌شود. گفته می‌شود این غذا نوعی غذای طبی و به‌دستور ابن‌سینا برای درمان بیماری‌های پوستی تهیه شده است.

کوکوی ماهی شیر

برای تهیه این غذای محلی قشم، ماهی شیر چرخ می‌شود و با پیاز و سیر رنده‌شده ورز داده می‌شود. سیب‌زمینی آبپز می‌شود، ولی کاملا پخته نمی‌شود؛ سپس له شده و به ماهی و پیاز اضافه می‌شود. تخم‌مرغ هم برای قوام کوکو اضافه می‌شود و بعد در روغن سرخ می‌شود.

رنگینک

یکی دیگر از غذاهای محلی که با جنوب کشور مشترک است، نوعی دسر به‌نام رنگینک است. این میان‌وعده در شیراز هم تهیه می‌شود، ولی با تهیه آن در قشم متفاوت است. در قشم رنگینک از خرما و دارچین و آرد تفت‌داده‌شده با روغن و خاک قند تهیه می‌شود. هسته خرماها جدا شده و در ظرفی خرماها چیده می‌شوند. آرد و روغن تفت داده می‌شود و روی خرماها ریخته می‌شود. بعد با دارچین و خاک قند تزئین می‌شود.

کباب بز

یک غذای محلی قشم که در آن از ماهی استفاده نمی‌شود. کباب بز غذای رایج مسافران در قشم است؛ زیرا که گوشت بز تقریبا باب سلیقه همه است. این غذا بیشتر در رستوران‌ها تهیه می‌شود تا در منزل.

نان توموشی

یک نان متفاوت در قشم را تجربه کنید. نان توموشی از غذاهای سنتی قشم است و توسط زنان محلی و با تخم‌مرغ و پنیر پخته می‌شود. مهیاوه را با این نان سرو می‌کنند. نان توموشی تنها یک نوع نان، از انواع نان در قشم است.

نان توموشی

میوه‌های استوایی، این‌بار در قشم

بعد از خوردن غذاهای سنتی قشم، نوبت به تجربه میوه‌های آن می‌رسد. میوه‌هایی که استوایی هستند، ولی سر از قشم درآورده‌اند. این میوه‌ها در همه جای ایران یافت نمی‌شوند یا اگر هم باشند، بسیار گران هستند و هرکسی نمی‌تواند آن‌ها را تست کند. آووکادو، کنار هندی، میوه‌ ستاره، میوه‌ اژدها، پاپایا و گوآوا از همین میوه‌های عجیب هستند.

به غیر از غذاهایی که معرفی شد، غذاهای محلی دیگری نیز در قشم وجود دارد. آنقدر تنوع غذایی قشم بالا است که حتی نمی‌توانید تصورش را هم بکنید. غذاهایی مثل موفلک و چاردویی یا انواع کاتوغ‌ها مثل کاتوغ تخم‌مرغ و کاتوغ سورپیار و غیره… . پس در سفر به قشم تا جایی که می توانید غذا های متنوع آن را امتحان کنید و لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید