اقامت خود را رزرو کنید
29
Nov, 2022
30
Nov, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

نکات سفر هوایی در دوران بارداری

نکات سفر هوایی در دوران بارداری

سفر هوایی یکی از سفرهای میباشد که در مواقع خاص و مطابق با شرایط باید تجربه کنیم.اما برخی از افراد همانند زنان باردار در این شرایط خاص قرار دارند که خطراتی در سفرهای هوایی برای زنان باردار وجود دارد که در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر خواهیم خواند و با مراقبت های ویژه و مورد نیاز برای این نوع سفرها آشنا خواهیم شد همراه ما در این بخش باشید.

مشورت با پزشک متخصص

دستگاه ها و گیت های بازرسی در فرودگاه ها هیچ آسیبی به جنین شما وارد نمی کنند. اما بیاد داشته باشید که اگر قصد سفر با هواپیما را دارید بهتر است که با یک دکتر متخصص در مورد بهداشت مواد غذایی و ایمنی آب، اقدامات پیشگیرانه و بیماری های ممکن مشورت کنید

سفرهوایی در دوران بارداری

زمان مناسب سفر کنید

در اواسط بارداری و در هفته ۱۴ تا ۲۸ بارداری، بهترین زمان برای سفر هوایی می باشد. در این زمان خطر زایمان زودرس و سقط جنین کمتر است.مسافرت با هواپیما در اوایل بارداری بی خطر است. با این حال در طول پرواز ممکن است حالت تهوع بارداری بدتر شودبنابراین بهتر است چندین کیسه نایلونی همراه خود داشته باشید.

تحرک داشته باشید

در طول پرواز پیاده روی کرده و کمی حرکات کششی انجام دهید، پای خود را روی زمین نگه دارید و از روی هم انداختن پاها جلوگیری کنید. دکتر جنت استراتی (Janette Strathy) می گوید: «زنان باردار می توانند به سرماخوردگی و ویروس ها حساس باشند. با تنظیم دریچه هوا روی صندلی، درست جلویشان، باید امیدوار باشند که ویروس های افرادی که در هواپیما هستند، از آن ها دور بماند»

نزدیک به سرویس های بهداشتی بنشینید

در دوران بارداری خیلی بیشتر از قبل به دستشویی نیاز دارید. هرجایی که دست‌شویی تمیز پیداکردید استفاده‌کنید! ممکن است دست‌شویی‌های هواپیما خیلی تمیز نباشند. در سفرهای جاده‌ای در هر توقف‌گاهی پیاده شوید، هم به قصد کمی استراحت و هم دست‌شویی. می‌توانید کیفی مخصوص دست‌شویی در سفر همراه داشته باشید و در آن دستمال کاغذی جیبی (یا از همین دستمال‌های رولی که مقوای آن را بیرون کشیده‌اید تا جای کم‌تری در کیف بگیرد)، دستمال مرطوب، مایع یا ژل پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده دست (آنتی‌باکتریال) قراردهید. در هواپیما نزدیک‌ترین صندلی‌ها به دستشویی را انتخاب کنید. همان‌طور که در بالاتر هم اشاره شد، صندلی‌های راهرویی، ردیف‌های خیلی جلو یا خیلی عقب هواپیما مناسب‌ترند

سفرهوایی در دوران بارداری.

با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید

اهمیت این نکته در این است که برخی از شرکت های هواپیمایی قوانین متفاوتی برای ورود خانم های باردار به هواپیما دارند. پس پیش از خرید بلیط هواپیما با ایرلاین انتخابی خود تماس بگیرید. حتی ممکن است برای سفر خود نیاز به یک نامه از پزشکی متخصص داشته باشید. چرا که این مورد نیز یکی نکات مهم سفر با هواپیما برای زنان باردار است.

تغییرات فشار هوا

کاهش فشار هوا در طی پرواز ممکن است باعث کاهش مقدار اکسیژن در خون شما شود، اما اگر شما بارداری سالمی دارید، هیچ‌گونه مشکلی برایتان به‌وجود نخواهد آمد. البته به یاد داشته باشید در طول پرواز، در معرض امواج رادیویی در ارتفاعات بالا قرار می‌گیرید، ولی اگر شما دارای بارداری سالمی باشید، مشکلی ایجاد نمی‌شود.

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29
Nov, 2022
30
Nov, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان