اقامت خود را رزرو کنید
28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

راهنمای اخذ ویزای لهستان

راهنمای اخذ ویزای لهستان

لهستان یکی از کشورهای اروپای شرقی و عضو اتحادیه اروپا است که علی­رغم ویرانی­های بعد از جنگ دوم جهانی توانست به خوبی مجدد زیرساخت های خود را بنا و تقویت کرده و در صنعت گردشگری با جاذبه­ها، موزه­ها و قلعه­های باشکوهش حرفی برای گفتن داشته باشد.

اگر می­خواهید به ورشو زیبا پایتخت لهستان و دیگر دیدنی های این کشور تاریخی سفر کرده و یا سرمایه خود را روانه بازار این کشور کنید، برای اخذ ویزای لهستان با تیم ما تماس گرفته و با اطمینان از روند صدور ویزا برای سفر، ترجمه و تحویل مدارک، رزرو وقت سفارت و سفری جذاب و دیدنی آماده شوید.

اخذ ویزای لهستان

انواع ویزای لهستان

ویزای لهستان برای سفرهای توریستی، تحصیلی، تجاری و پیوست به خانواده صادر می­شود. شما می­توانید بر اساس مدارک و هدف از سفری که دارید برای دو نوع ویزای سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) درخواست دهید. بر همین اساس معمولا ویزای سینگل برای سفرهای توریستی در کتگوری C برای اقامت های زیر ۹۰ روز صادر شده و سفرهای تجاری، تحصیلی و انواع اقامت های پیوست به خانواده که برای بالای ۹۰ روز صادر می شود در گروه ویزای ملی یا نوع D دسته بندی می­شود.

همچون دیگر کشورهای حوزه شینگن، مسئول دریافت مدارک برای صدور ویزای نوع C لهستان شرکت VFS است و بقیه ویزاهای بلند مدت مستقیم توسط سفارت بررسی می­شود.

ویزای توریستی لهستان

در صورتی که می­خواهید به ورشو زیبا سفر کنید، باید برای ویزای توریستی درخواست دهید که مدارک را مرکز واسطه VFS از شما تحویل گرفته و به سفارت تحویل می­دهد. بر همین اساس برای رزرو وقت هم باید جدولی را که شامل اطلاعات شخصی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت، هدف از سفر، تاریخ سفر و تاریخ مورد نظر برای مراجعه به VFS می­شود را ایمیل کنید. به این ترتیب، وقت مراجعه برای شما با تائیدیه ارسال خواهد شد. در صورتی هم که سفر خانوادگی باشد، در یک روز می­توانید به مرکز بروید ولی هر فرد باید جدول اطلاعات شخصی خودش را داشته باشد.

هزینه ویزای توریستی لهستان ۸۰ یورو برای هر نفر است و نتیجه آن معمولا بعد از ۱۴ روز کاری اعلام می­شود. شما می­توانید برای مشاوره­های بیشتر با تیم ما تماس گرفته و برای مرتب کردن مدارک، رزرو وقت سفارت و نگارش نامه ها از راهنمایی تیم ویزای ما استفاده کنید.

اخذ ویزای لهستان

مدارک ویزای توریستی لهستان

مدارک لازم ویزای توریستی لهستان باید در دارالترجمه های رسمی سفارت به انگلیسی ترجمه شده و همراه با عکس زمینه سفید که از ۶ ماه قدیمی­تر نیست، پاسپورت با بیش از ۶ ماه اعتبار و دیگر مدارک زیر به VFS تحویل داده شود:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی به انگلیسی
 • ارائه ویزاها و پاسپورت­های قبلی در صورتی که تا به حال به شینگن سفر داشته­اید
 • ترجمه شناسنامه و تمام مدارک شناسایی همراه با ترجمه سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش­آموزان (جدید باشد و خطاب به سفارت نوشته شود)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان در سربرگ شرکت با مهر و امضای مدیرعامل (جدید باشد و خطاب به سفارت نوشته شود)
 • ارائه تمام مدارک شغلی کارفرمایان اعم از ترجمه روزنامه رسمی، آگهی تغییرات، کارت نظام پزشکی، نظام، جواز کسب و پروانه بهره­برداری
 • اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک همراه با فیش حقوقی سه ماهه و گردش حساب شش ماهه
 • ترجمه لیست مالیات­های پرداختی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت برای مشخص شدن تاریخ ورود و خروج متقاضی
 • رزرو و تائیدیه هتل محل اقامت
 • بیمه نامه سفر معتبر برای تمام کشورهای حوزه شینگن
 • دعوتنامه که باید شامل تمام اطلاعات شخصی دعوت کننده، آدرس و تلفن باشد و اشاره به مدت زمان اقامت دعوت شونده داشته باشد
 • نامه هدف از سفر با اطلاعاتی نظیر تاریخ ورود و خروج، برنامه بازدیدها و محل اقامت

ویزای تحصیلی لهستان

لهستان به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن شرایط خوبی برای ارائه ویزای تحصیلی فراهم کرده و با دانشگاه­هایی نظیر دانشگاه ورشو، دانشگاه هنر پزنان، دانشگاه موسیقی کارول شیمانوسکی و دانشگاه موسیقی کراکوف، شرایط خوب تحصیل به زبان انگلیسی، فراهم کردن بورس­ها و فاندهای متنوع به مقصد محبوب دانشجویان ایرانی تبدیل شده­است.

برای تحصیل در لهستان باید مدرک زبان داشته باشید و در غیر این صورت مجاز به شروع پروسه ادمیشن نخواهید بود. با ارائه پروپوزال آموزشی، آخرین مدارک تحصیلی و پیشینۀ دانشگاهی باید با استاد مکاتبه کرده و درخواست پذیرش نامه داشته باشید. بعد از دریافت پذیرش باید به صورت مستقیم از سفارت وقت مصاحبه دریافت کرده و با تحویل مدارک آماده دریافت ویزا شوید.

صدور ویزای تحصیلی لهستان به ۶۰ روز کاری زمان نیاز دارد و در صورت موافقت آفیسر ویزای تحصیلی دانشجو به صورت مولتی و برای مدت زمان تحصیل صادر می شود.

اخذ ویزای لهستان

ویزای کار در لهستان

شرایط کار در لهستان در حال حاضر از موقعیت و ثبات خوبی برخوردار است و با توجه به ورود سرمایه­های خارجی و تاسیس شرکت­های چند ملیتی و بین المللی بسیاری از کارفرمایان در لهستان به نیروی کار خارجی متخصص و مسلط به زبان نیاز دارند.

دانشجویان دانشگاه­های لهستان بعد از فارغ التحصیلی به راحتی می­توانند وارد بازار کار شوند. در عین حال نیروهای متخصص و کار خارج از اتحادیه اروپا هم می توانند با کارفرمایان شرکت های بین المللی مکاتبه کرده و در صورت موافقت طرفین درخواست مجوز کار کنند. با مجوز کار می­توانید به سفارت مراجعه کرده و در ابتدا ویزای یک ساله کاری مولتی دریافت کرده و همراه همسر به لهستان بروید.

با پایان مدت قرارداد در صورت رضایت کارفرما ویزا تمدید شده و شما میتوانید همچنان در لهستان بمانید. برای اخذ مجوز کار و ویزای کار لهستان متقاضی باید حتما به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد و به عنوان نیروی متخصص درخواست ویزا دهد.

ریجکت شدن ویزای لهستان

لهستان به عنوان یکی از کشورهای حوزه شینگن از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت کرده و در صورت کامل بودن مدارک، مناسب بودن تمکن مالی و اعلام دقیق وضعیت شغلی از سوی متقاضی به راحتی ویزا را صادر می­کند. بخاطر داشته باشید که آفیسر اگر به هر کدام از مدارک ارائه شده شک کند، مدارک یا تکمیل فرم ناقص باشد، تامین مالی برای تامین هزینه های سفر مناسب نباشد و یا نسبت به بازگشت متقاضی به کشور اطمینان حاصل نکند، نتیجه ویزا را رد خواهد کرد.

ریجکتی ویزای لهستان در نامه­ای که ده بند دارد به متقاضی اعلام شده و بر اساس مواردی که آفیسر تیک زده شما حق اعتراض و درخواست تجدیدنظر دارید. درخواست تجدیدنظر باید حتما تا ۴ هفته بعد از اعلام نتایج ویزا باشد و در غیر این صورت باید مجدد پس از ۶ ماه درخواست ویزای لهستان دهید.

در صورتی که شما برای سفری تاریخی و فرهنگی به ورشوی زیبا آماده هستید و می­خواهید از تجربه­هایی جدید در لهستان لذت ببرید، برای شروع کارهای سفر و پروسه درخواست ویزای لهستان همین حالا با ما تماس بگیرید. ما از گام نخست و شروع برنامه ریزی سفر، جمع آوری و ترجمه مدارک، رزرو هتل و پرواز تا رزرو وقت سفارت کنار شما خواهیم بود تا با راهنمایی لازم سفر به ورشوی زیبا و تاریخی را امتحان کنید.

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان