31

فروردین
1401

معرفی برج های پتروناس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 44 0

شناخت برچ های دوقلو کوالالامپور مالزی ، مالزی یکی از پیشرفته ترین شهرهای دنیا میباشد که همه ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر وارد کوالالامپور میشود.اگر شما نیز با تور مالزی وارد این کشور میشوید قطعا میدانید این مالزی دارای جاذبه های گردشگری فرواوانی میباشد ، یکی از این جاذبه های گردشگری مشهور در مالزی برج های پتروناس مشهور به برج های دوقلو میباشد که در دنیا مشهور است.در این مقاله جدید سایت آرامش سفر قصد داریم تا به معرفی برج های پتروناس بپردازیم همراه ما در این مقاله جذاب باشید.

تاریخچه برج های پتروناس

در سال ۱۹۹۴ استارت کار ساخت برج های پتروناس کولالامپور کلید خورد و در طی یک برنامه ۸ ساله باید این برج ها آماده تحویل داده میشد که به درخواست دولت مالزی برای تحویل زودتر از موعد این برج ها در سال پنچم آماده  افتتاح گردید.هم اکنون برج های پتروناس نماد کشور مالزی و کوالالامپور میباشد.

برج های پتروناس

معماری برج های پتروناس

سزار پلی معمار و طراح مشهور آرژانتینی طرح اولیه این برج را تحویل دولت مالزی داد که در طرح اولیه ارتفاع برج ۴۲۷ متر بود اما نخست وزیر وقت مالزی این طرح را رد کرد و به درخواست وی مبنی بر اینکه این برج به عنوان بلندترین برج دنیا شناخته شود ارتفاع آن به ۴۵۲ متر رسید و سپس طرح فعلی تایید گردید.

معماری برج های دوقلو مالزی از فرم‌های هندسی اسلامی و فرم‌هایی مثل مربع و ستاره میباشداستفاده از چنین فرم‌هایی به اصول معماری اسلامی از جمله وحدت، هارمونی و پایداری اشاره دارد. زیربنای این برج‌ها ۳۹۵۰۰۰ مترمربع است. یک پل مستحکم دو برج پتروناس را به یکدیگر متصل می‌کند. سرانجام برج‌های فوق‌العاده‌ی پتروناس را در تاریخ ۳۱ آگوست سال ۱۹۹۹ میلادی افتتاح کردند.جالب است بدانید هزینه ساخت برج های پتروناس حدود ۱.۶ میلیارد دلار آمریکا شد.

برج های دوقلو

نکات جالب از برج های پتروناس

هر طبقه از برج های پتروناس در ۴ روز ساخته شده است.برج اول را کره ای ها ساختند و برج دوم توسط ژاپنی ها ساخته شد.یکی از نکات جالب برج دوم این است که برجی که توسط ژاپنی ها ساخته شد دارای ۲.۵ سانتی متر خطا میباشد اما برج کره ای ها بدون خطاست.برج دوم چند ساعت دیرتر از برج اول ساختش به پایان رسید.

این برج‌ها دارای ۸۸ طبقه هستند و بالاترین طبقه‌ی آنها نیز در ارتفاع ۳۷۵ متری از سطح زمین واقع شده است. برج‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند تا در صورت آتش‌سوزی در هر یک از آن‌ها، امکان فرار افراد و رفتن به برج دوم فراهم شود.این برج های دارای ۳۲ هزار پنجره میباشد که تمیز کردن آنها حدود ۲ ماه طول میکشد.

در زمان ساخت برج های پتروناس تا سال ۲۰۰۴ بلندترین برج های دنیا بودند که سپس از سال ۲۰۰۴ برج های ۱۰۱ ژاپن افتتاح گردید دیگر برج های پتروناس بلندترین برج دنیا نبودند اما بعد از آن برج های بزرگی در دنیا ساخته شد و در نهایت هم اکنون برج پتروناس سیزدهمین برج بلند دنیا میباشد.

برج های دوقلو

معروفیت برج های پتروناس

برج های پتروناس بعد از زمان به سرعت در دنیا مشهور شدند و گردشگران زیادی به سمت خود جذب کردند.این برج ها به قدری مشهور شدند که برند های بزرگ و به نام دنیا در آن دارای شعبه هستند.این برج تجاری دارای واحدهایی از جمله شرکت ملی نفت، کاری گالی هس بلومبرگ، آی بی ام، مک کینسی، شرکت تی سی اس، مایکروسافت میباشد.

جاذبه های گردشگری اطراف پتروناس

در نزدیکی برج های پتروناس جاذبه های گردشگری زیادی یافت میشود یکی از این جاذبه ها بزرگترین مرکز خرید کوالالامپور به نام مرکز خرید سوریا میباشد که در ۶ طبقه میباشد.این مرکز خرید دارای بهترین و گرانترین اجناس میباشد که گردشگران میتوانند از آن دیدن نمایند.از دیگر جاذبه های اطراف برج های دوقلو پارکی بزرگ و فروشگاه های مشهور سونی و آکواریومی در طبقه زیرین این برج میباشد.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید