01

اردیبهشت
1401

پارک ملت مشهد

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 47 0

شهربازی و پارک ملت مشهد را بشناسید.مشهد یکی از توریستی ترین شهرهای ایران میباشد. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی دارند یکی از بهترین جاذبه های گردشگری و تفریحی مشهد پارک ملت مشهد میباشد.این پارک بزرگترین پارک ایران است که در آن بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه هم قرار دارد.اگر با تور مشهد وارد این شهر شدید حتما برنامه ای را برای گشت و گذار در پارک ملت مشهد اختصاص دهید.در این مطلب قصد داریم سفری داشته باشیم به پارک ملت مشهد همراه ما باشید.

معرفی پارک ملت مشهد

پارم ملت مشهد در سال ۱۳۴۲ در زمان حکومت رضا شاه پهلوی و توسط مهندسان انگلیسی ساخته شد.به دلیل اینکه شهر مشهد توسعه پیدا کند او دستور داد تا پارک ملت در داخل شهر مشهد ساخته شود.وسعت پارک ملت مشهد بیش از ۷۲ هکتار میباشد که از ایم حیث با اختلاف بسیار کمی نسبت به پارم ارم تهران در رتبه اول و به عنوان بزرگترین پارک ایران شناخته میشود.

شهربازی مشهد

معرفی شهربازی پارک ملت مشهد

پارک ملت دارای یکی از بزرگترین و بهترین شهربازی های ایران میباشد.حدود ۹ سال بعد از ساخت این پارک تصمیم گرفته شد تا یک شهربازی منحصر به فرد به این پارک اضافه شود.در نهایت در سال ۱۳۵۱ شهربازی پارک ملت که اولین شهربازی مشهد هم میباشد احداث شد.وسعت این شهربازی ۳۰ هکتار میباشد.

شهربازی مشهد

چرخ و فلک شهربازی پارم ملت

اگر حداقل یک بار به مشهد سفر کرده باشید و از نزدیکی های پارک ملت عبور کرده باشید قطعا یک چرخ و فلک بسیار بزرگ را خواهید دید.چرخ و فلک مشهد با ارتفاع ۸۰ متر بزرگترین و بلندترین چرخ و فلک خاورمیانه میباشد.جالب است بدانید که این چرخ و فلک در دنیا در رتبه هجدهم قرار دارد.ورزن این چرخ و فلک ۲۵۰ تن میباشد که در سال ۱۳۸۴ افتتاح شد و میتواند همزمان ۴۵۰ نفر را بچرخاند.

شهربازی مشهد

سایر بخش های پارک و شهربازی ملت مشهد

این مجموعه تفریحی زیبا دارای چندین بخش میباشد که به اختصار به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

بوسان پارک ملت : این بوستان فوق العاده زیبا جزو مهمترین بخش های پارک ملت میباشد که دارای ۳۵ هزار درخت است.

دریاچه پارک ملت : در ضلع شرفی این پارک یک دریاچه بزرگ قرار دارد.

استخر رو باز : در ضلع غربی این پارک یک استخر با وسعت ۱۲۵۰ متر مربعی قرار دارد که بزرگترین استخر روباز مشهد هم میباشد.

زمین بازی : در بخشی دیگر از این مجموعه تفریحی زمین شاهد زمین های بازی برای فوتبال ، بسکتبال ، اسکی و غیره خواهید بود.

شهربازی کودکان : بخشی در شهربازی پارک ملت قرار دارد که مخصوص کودکان میباشد که همراه با والدین خود میتوانند ساعتها در این مکان خوش بگذرانند.این مجموعه برای کودکان دارای چرخ و فلک ، جامپینگ ، تاب کودک ، قطار و کلی بازی سرگرمی دیگر را داراست.

تاب چرخشی : یکی از هیجان انگیزترین بازیهای شهربازی ملت تاب پرخشی میباشد که تا ارتفاع ۲۴ متر و با سرعت۱۰ کیلومتر حرکت میکند.

اسکیت بورد : سوار بر اسکیت بوردی میشوید که با سرعت ۸۵ کیلومتر در ارتفاع ۳۵ متری حرکت میکند.

ترن هوایی : یکی از محبوبترین بخش های بازی در شهربازی مشهد ترن هوایی میباشد که با ۶۰ کیلومتر در ساعت در ارتفاع ۱۸ متری حرکت میکند.

سایر بازیهای شهربازی مشهد شامل : فانفار ، گردباد ، صندلی فضایی ، کشتی دوقلو ، سورتمه ، تاپ اسپین ، کشتی صبا ، تاب گردان ، ماشین برقی و موتور سواری میباشد.

شهربازی مشهد

آدرس پارک ملت مشهد

مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید