30

فروردین
1401

خاص ترین جاذبه های گردشگری وان در ترکیه

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 16 0

وان ترکیه یکی از شهرهای توریستی در شرق ترکیه بوده که سالانه گردشگران زیادی برای تفریح به این شهر سفر میکنند.یکی از دلایل محبوب وان برای ایرانیان نزدیکی این شهر ترکی به ایران بوده  و این راحتی سفر میباشد. وان از جمله شهرهای ترکی میباشد که بیشتر تورهای این شهر به صورت زمینی اجرا میشود و شما با چند ساعت طی مسیر میتوانید به این شهر زیبا برسید. وان دارای جاذبه های گردشگری زیادی میباشد که یکی از مشهورترین آنها دریاچه وان است. شما پیش از سفر به وان باید با جاذبه های این شهر آشنا باشید تا بعد از ورود به این شهر طبق برنامه ای منظم از تمامی جاذبه ها دیدن نمایید.همراه آرامش سفر باشید تا خاص ترین جاذبه های گردشگری وان را بشناسید.

دریاچه وان

مشهوترین و قدیمی ترین جاذبه شهر وان دریاچه این شهر میباشد. دریاجه ای که مربوط به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد میباشد. این جاذبه به قدری مشهور و مهم میباشد که به تنهایی دلیل مبنی بر حضور گردشگران در وان میشود. جالب است بدانید که این دریاچه بزرگترین دریاچه کشور ترکیه است نماد شهر وان هم به حساب می آید. در اطراف دریاچه بناهای تاریخی زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها گویایی بخشی از تاریخ دیرینه این منطقه میباشد که حتما باید از آنها دیدن نمایید.

دریاچه وان

قلعه هوساپ وان

قلعه ای زیبا و خاص که مربوط به دوران قرون وسطی میباشد. این قلعه در نزدیکی دریاچه هوساپ در وان قرار دارد و یکی از جاذبه های مهم این منطقه به شمار میرود. لازم است بدانید فاصله این قلعه تا مرکز شهر وان حدود ۵۰ کیلومتر میباشد. این قلعه در سال ۱۶۴۳ به منظور امنیت منطقه بنا شده است. در اطراف و درون این قلعه برج های دیدبانی بسیاری وجود دارد که سربازان برای دیدبانی و تضمین امنیت منطقه در آن حضور داشتند.

قلعه-هوساپ

موزه وان

قطعا هر شهر تاریخی آنهم در کشور ترکیه دارای یک موزه میباشد. موزه وان یکی از موزه های مهم ترکیه به شمار میرود و دارای اقلام تاریخی زیادی است. این جاذبه بسیار مهم دارای کتیبه های با خط میخی و سنگ قبرهایی مربوط به دوران اورارتو مشاهده خواهید کرد. همچنین این موزه دارای طلا و سکه هایی مربوط به دوران های قدیمی میباشد که حتما باید آنها را ببینید. همچنین در این موزه بخش هایی مربوط به نسل کشی در این منطقه را مشاهده کنید.

جزیره آختامار وان

جزیره  آختامار وان یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های گردشگری وان میباشد. نام گذاری این جزیره داستان جالبی دارد، زمانی مرد عاشقی هر روز به این منطقه میرفت تا بتواند معشوقه خود را ببیند. یک روز قایق او در این دریاچه به واسطه امواج شدید قرق شد و او در حال قرق شدن بود نام دختری که عاشقش بود را فریاد میزد؛ نام این دختر اوه تامار بود که بعدها نام این جزیره به همین خاطر به آختامار مشهور شد. همچنین در این جزیره زیبا کلیسایی وجود دارد که مربوط به سال ۹۱۵ میلادی میباشد که بسیار زیبا بوده و حتما باید آن را مشاهده کنید.

جزیره-آختامار

آبشار مردایه وان

این شهر دارای جاذبه های طبیعی زیادی میباشد که خالی از لطف نیست از آنها دیدن نمایید. یکی از مشهورترین جاذبه های طبیعی شهر وان ترکیه آبشار مردایه این شهر میباشد. این آبشار در فاصله هشتاد کیلومتری تا مرکز شهر وان قرار دارد. یکی از نکات جالب این آبشار در فصل زمستان اتفاق می‌افتد، زمانی که هوا سرد شود این آبشار یخ میزد و منظره ای بسیار فوق العاده و زیبا را رقم خواهد زد که گردشگران زیادی را در این فصل و این ایام جذب میکند تا تصاویر زیبایی را به ثبت برسانند.

آبشار-مرادیه

پارک آبی وان

بعد از جاذبه های تاریخی و طبیعی حال یکی دیگر از جاذبه های این منطقه پارک آبی میباشد. شما در ادامه دیدن جاذبه های گردشگری وان باید از این جاذبه تفریحی و هیجان انگیز دیدن نمایید و ساعات بسیار خوبی را در این پارک سپری کنید. این پارک به نوعی طراحی شده است که شما میتوانید همراه با خانواده و دوستان خود در آنجا حضور پیدا کنید ولذت ببرید.

سفر زمینی به شهر وان

با توجه به نزدیکی این شهر به مرزهای غربی ایران شما میتوانید در تور زمینی وان شرکت کنید و از جاذبه های این شهر دیدن نمایید. فاصله تهران تا وان با اتوبوس حدود ۱۲ ساعت میباشد. که شما در این مسیر باید از تهران به تبریز بروید سپس از تبریز به سمت مرز رازی و سپس شهر وان حرکت کنید.این شهر به دلیل توریستی بودنش دارای هتل های زیادی میباشد که بنا به بودجه خود میتوانید یکی از این هتل ها و یا هتل آپارتمان هارا انتخاب نمایید و اقامتی راحت داشته باشید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید