19

فروردین
1401

راهنمای اخذ ویزای آلمان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 27 0

آلمان به عنوان صنعتی ترین کشور جهان امروزه به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مدرن اروپا هم شناخته می­شود. بسیاری از گردشگران خارج از اتحادیه اروپا برای سفری متفاوت و خاس در عین حال با جاذبه های دیدنی به سراغ آلمان می روند، اما باید گفت که این کشور سخت گیری های خاصی در صدور ویزا دارد که اگر با راهنمایی مشاوران تیم ما تمامی مدارک خود را کامل کنید، می توانید به صدور ویزای آلمان و سفر به این کشور جالب مطمئن باشید. در ادامه ما انواع ویزای آلمان، مدارک لازم و دیگر شرایط سفر را توضیح داده ایم.

ویزای آلمان

نگاهی به انواع ویزای آلمان و هدف از سفر

دولت آلمان برای تمامی اهداف توریستی، تحصیلی، تجاری، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در دو نوع اقامت کوتاه مدت (ویزای C کمتر از ۹۰ روز) و اقامت بلند مدت (ویزای D بیشتر از ۹۰ روز) ویزا صادر می کند، که هر دو نوع این ویزاها بر اساس تعداد ورود مجاز به دو نوع ویزای سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) تقسیم می شود.

بر اساس موقعیتی که آلمان دارد علاوه بر ویزای توریستی، ویزاهای تجاری و تحصیلی هم طرفداران بسیاری دارد و با ارائه مدارک لازم به راحتی میتوان برای انواع ویزای آلمان درخواست داد. در این میان تنها به یک نکته مهم توجه داشته باشید که دریافت مدارک برای ویزای نوع C توسط شرکت واسطه ویزامتریک به نمایندگی سفارت آلمان انجام شده در نتیجه نیازی به مراجعه مستقیم به سفارت نیست. اما اگر برای ویزای ملی یا همان اقامت های بلند مدت که شامل کار و تحصیل، سرمایه گذاری و بیزینس، پیوست به خانواده می شود، درخواست دهید باید به صورت مستقیم به سفارت مراجعه کنید و دیگر ویزامتریک مسئول دریافت مدارک شما نیست.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان برای گشت و گذار و گردش در شهرهای زیبایی نظیر برلین، فرانکفورت، مونیخ، کلن، اشتوتگارت و هامبورگ صادر می­شود. بر اساس قوانینی که دولت آلمان دارد برای ویزای توریستی بهتر است که حتما از طریق تورهای گروهی مسافرتی اقدام کرده و دعوتنامه توریستی داشته باشید، به این ترتیب می توانید با خیال راحت بر اساس چک لیست ویزای توریستی مدارک را مرتب کرده، به سفارت تحویل داده و برای سفر آماده شوید.

ویزای توریستی آلمان ظرف ۱۴ روز کاری برای شما صادر شده و هزینه آن مانند دیگر کشورهای شینگن ۸۰ یورو به ازای هر نفر است، البته برای استفاده از خدمات VIP باید هزینه بیشتری بپردارید. ویزای توریستی معمولا برای ۷ تا ۲۰ روز به صورت سینگل صادر شده و به متقاضی اجازه می دهد تا از هرکدام از فرودگاه­های کشور آلمان به اتحادیه اروپا وارد شود. شما با این ویزا بعد از ورود به آلمان می توانید سفری هم به دیگر کشورهای شینگن داشته باشید.

ویزای آلمان

مدارک ویزای توریستی آلمان

برای این سفر خاص و متفاوت می توانید با تیم ویزای ما تماس گرفته و تمامی سوالات خود را در رابطه با مدارک بپرسید. در عین حال بر اساس آخرین اعلام های سفارت آلمان علاوه بر پاسپورتی که بیشتر از ۶ ماه اعتبار دارد باید تمامی مدارک زیر را برای درخواست ویزای توریستی آلمان ترجمه کرده و تحویل دهید:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • عکس با زمینه سفید که قدیمی تر از ۶ ماه نباشد
 • ترجمه شناسنامه و تمامی مدارک شناسایی
 • اسناد ملکی
 • تمکن مالی که باید حتما به یورو و یا دلار آمریکا باشد و توسط بانک مهر و امضا شود
 • گردش حساب ۶ ماهه همراه با فیش حقوقی ۳ ماهه
 • گواهی های بورس، برگه سهام، اوراق بهادار و یا عضویت در هیئت مدیره ها که حکم توانایی مالی و بازگشت متقاضی به کشور مبدا را دارد
 • نامه اشتغال به کار در سربرگ برای تمامی کارمندان
 • مدارک شغلی برای کارفرمایان که می تواند شامل جواز کسب، پروانه بهره برداری، اسناد شغلی، مالیات های پرداختی و موارد مشابه باشد
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای تمامی دانشجویان و دانش آموزان (این گواهی حتما باید خطاب به سفارت نوشته و به تازگی صادر شده باشد)
 • بیمه نامه سفر به حوزه شینگن که در تمام کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است
 • رزرو بلیط رفت و برگشت برای اطمینان سفارت از زمان ورود و خروج متقاضی به اتحادیه اروپا
 • رزرو تائیدیه هتل
 • نامه هدف از سفر ( نامه باید شامل توضیح برنامه سفر، محل اقامت، تاریخ ورود و خروج، اطلاعات پاسپورت و اطلاعات تماس باشد. همچنین بهتر است در این نامه یک پاراگراف درباره لزوم بازگشت به کشور و وابستگی هایی که درایران دارید بنویسید تا آفیسر از بازگشت شما بعد از اتمام اعتبار ویزا مطمئن شود)
 • دعوت نامه معتبر از سوی آژانس یا یکی از دوستان که برای سفری ۷ الی ۲۰ روز شما را به آلمان دعوت کند

ویزای آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

با توجه به موقعیت صنعتی آلمان و دانشگاه هایی که در زمره معتبر ترین مراکز آموزشی جهان هستند، آلمان را باید یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی دانست. دانشجویان ایرانی این شانس را دارند که در دانشگاه های آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی درس خوانده، از بورسیه ها و فاندهای مختلف این مراکز آموزشی برخوردار شوند. بعد از پایان تحصیل هم می توان با پیدا کردن شغلی مناسب ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرده و با برخورداری از حقوقی مناسب نسبت به اخذ اقامت مرفه ترین کشور اروپا اقدام کرد. برای شروع برنامه ریزی ویزای تحصیلی آلمان باید مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی داشته و نمره شما نیز از حداقل مورد قبول دانشگاه ها کمتر نباشد. در زمانی که فاند ها و بورسیه های هر ترم اعلام می شود، می توانید با دانشگاه شروع به مکاتبه کرده و برای اخذ فاند و پذیرش تحصیلی آماده شوید. البته گاهی هم می توانید بدون فاند برای پذیرش درخواست دهید. در این صورت اگر پیشینۀ تحصیلی و آموزشی خوبی داشته باشید، معمولا پذیرش می شوید تنها باید تمکن مالی که مناسب تامین هزینه های سفر باشد را به سفارت ارائه دهید.

ویزای تحصیلی آلمان مولتی صادر شده و مسئول دریافت مدارک سفارت آلمان است. در نتیجه با تهیه چک لیست دقیق مدارک بر اساس اعلام رسمی سایت سفارت باید وقت مصاحبه را رزرو کرده و با همراه داشتن تمامی مدارک و اصل پذیرش دانشگاهی به سفارت مراجعه کنید.

فراموش نکنید که مدارک شما باید حتما در دارالترجمه های مورد تائید سفارت ترجمه شود و در صورتی که نیاز به تائید سفارت دارد، در زمان مناسب به سفارت مراجعه کنید.

ویزای آلمان

ویزای کار در آلمان

کار در آلمان یکی از اهداف بسیاری از متخصصان و مهندسانی است که سالهای سال با پشتکار درس خوانده و تجربه کاری خوبی دارند. شما برای اخذ ویزای کاری آلمان دو انتخاب مناسب دارید. اولین انتخاب شما مراجعه مستقیم به کارفرمایان و آگهی ها بین المللی است. به این ترتیب می توانید با شرکت در مصاحبه و شروع مکاتبه های کاری از کارفرما دعوتنامه کاری یا همان جاب آفر را بگیرید.

با اخذ جاب آفر باید از سفارت وقت مصاحبه کرفته و مدارک خود را تکمیل کنید. فراموش نکنید که تسلط به زبان آلمان یکی از شروط اصلی کار در آلمان است. مدت زمان ویزای کاری شما بر اساس قرارداد کاری تان مشخص می شود و در بدو ورد به سفارت باید تمکن مالی مناسب برای حداقل سه ماه زندگی در آلمان و پرداخت هزینه های جانبی را داشته باشید.

ویزای جست و جوی کار یا جاب سیکر آلمان

دومین روش برای پیدا کردن شغل مناسب و اخذ ویزای کار مسیر جاب سیکر است. البته فراموش نکنید که به دلیل حجم بالای تقاضا شما باید حداقل ۱۲ ماه منتظر وقت سفارت باشید که در این مدت می توانید رزومه خود را تقویت کنید. در نتیجه اگر در زمینه های شغلی مرتبط با مهندسی متخصص هستید، سابقه کار لازم را دارید، مدارک دانشگاهی شما کامل است و می توانید به خوبی به زبان آلمانی صحبت کنید شانس خوبی برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان دارید.

اگر موفق به دریافت ویزای جاب سیکر آلمان شدید، ویزای ۶ ماهه مولتی برای شما صادر شده و این امکان را می دهد تا در این مدت با ارسال رزومه به کارفرمایان دنبال کار باشید. اگر نتوانید کاری مناسب با درآمد لازم برای زندگی در آلمان پیدا کنید، ویزای شما تمدید نخواهد شد ولی با پیدا کردن کار مناسب و بستن قرارداد کاری حداقل یک سال که در آن میزان حقوق دریافتی درج شده می توانید اجازه کار گرفته و برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود تقاضای ویزای همراه کنید.

ریجکتی ویزای آلمان

آلمان قوانی خاصی در صدور ویزا دارد و اگر هر کدام از مدارک درخواست ویزا را نداشته، فرم را ناقص پر کرده، مدارک جعلی ارائه داده و یا منابع مالی مناسب برای این سفر را نداشته باشید بدون شک ویزای شما صادر نخواهد شد. اما علی رغم کامل بودن مدارک اگر نتوانستید ویزای خود را بگیرید، بازهم نگران نباشید زیرا سفارت ۴ هفته به شما مهلت داده تا برای درخواست تجدید نظر اقدام کرده و نامه اعتراض بنویسید. دراین نامه می توانید به مدارک خود و لزوم بازگشت به کشور اشاره کرده و وابستگی های خود را بگویید. همچنین این نامه بهتر است با مدارک تکمیلی همراه شده و به زبان آلمانی نوشته شود. با تحویل این نامه به سفارت آلمان اگر درخواست تجدید نظر ویزای شما مثبت باشد، سفارت با شما تماس خواهد گرفت.

بدون شک آلمان را باید یکی از مرفه ترین کشورهای اتحادیه اروپا دانست که شرایطی فوق العاده را برای زندگی و مهاجرت فراهم کرده است. آرامش و ثبات، رفاه زندگی و قانون مداری همگی از دلایل اصلی مردم برای زندگی در آلمان شناخته می شود. اگر شما هم با خواندن این متن میخواهید سفر به آلمان را تجربه کنید اصلا نگران نباشید، فقط باید مدارک لازم را داشته باشید و بعد از آن با تیم ما تماس بگیرید.

ما از همان مرحله اول و مرتب کردن مدارک، تا نگارش نامه های ضروری و رزرو وقت سفارت و یا وقت ویزا متریک در کنار شما هستیم تا با دریافت ویزای آلمان بتوانید سفر و تجربه های بی­نظیر و خارق العاده را تجربه کنید. برای مشاوره بیشتر و شروع برنامه ریزی های سفر با ما همین حالا تماس بگیرید.

21 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید