19

فروردین
1401

راهنمای اخذ ویزای فنلاند

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 27 0

فنلاند یکی از زیباترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است که شرایط خوبی را برای تحصیل، کار و زندگی فراهم کرده­است. در عین حال بسیاری از گردشگران به ویژه ماجراجویان نیز برای تماشای شفق قطبی، گردش در کوهستان­های فنلاند و تماشای شهرهای مدرن به این کشور سفر می­کنند. برای برنامه­ریزی سفر و اخذ ویزای فنلاند، رزرو وقت سفارت و گردآوری مدارک می­توانید از همین حالا با تیم ما تماس گرفته و برای سفر به فنلاند زیبا و دیدنی آماده شوید.

ویزای فنلاند

انواع ویزای فنلاند

فنلاند کشوری در شمال اروپا و عضو حوزه یورو و پیمان شینگن است و شما با ویزای فنلاند می­توانید به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. دولت فنلاند برای سفرهای توریستی، تحصیلی، کاری و پیوست به خانواده در دو نوع ویزای C برای اقامت کمتر از ۹۰ روز و نوع D برای اقامت های بیش از ۹۰ روز ویزا صادر می­کند که معمولا بر اساس تعداد دفعات ورود ویزای صادر شده به صورت سینگل (یک بار ورود) و مولتی(چند بار ورود) می­باشد.

معمولا متقاضیان برای سفر اول بهتر است تقاضای ویزای سینگل کرده و برای جلوگیری از ریجکتی ویزا با تورهای گروهی سفر کنند. در سفرهای بعدی و با ارائه تمامی مدارک چک لیست متقاضی می­تواند درخواست ویزای مولتی داده تا برای بازه­های زمانی سه ماهه، شش ماهه و یک ساله به فنلاند سفر کند.

ویزای توریستی فنلاند

جاذبه­های شهرهای زیبایی چون هلسینکی، لاپرنتا و تورکو که در توریسم شمال اروپا به خوبی شناخته می­شود موجب شده تا بسیاری از گردشگران خواهان اخذ ویزای توریستی فنلاند باشند. ویزای توریستی فنلاند به صورت سینگل و برای اقامت­های کمتر از ۹۰ روز صادر شده و هزینه آن ۸۰ یورو است. معمولا نتیجه ویزای توریستی بعد از ۱۴ روز کاری اعلام شده و در صورت نیاز به مدارک بیشتر افیسر با شما تماس خواهد گرفت.

وقت سفارت ویزای توریستی فنلاند را باید از شرکت واسطه VFS بگیرید و برای این مهم باید جدولی را که شامل اطلاعات شخصی، تاریخ انقضا و شماره پاسپورت، تاریخ سفر و برنامه سفر، تاریخ مورد نظر جهت مراجعه را برای VFS ایمیل کنید. اعضای خانواده در صورتی که بخواهند با هم سفر کنند، می­توانند برای یک روز درخواست وقت دهند ولی هر فرد باید جدول اطلاعات شخصی خودش را داشته و فرم جداگانه را کامل کرده و تحویل دهد. تنها متقاضیان زیر ۱۸ سال هستند که فرمشان را باید والدین امضا کنند.

با توجه به آب و هوای سرد فنلاند و مناطق نوردیک بهتر است در بهار و تابستان به فنلاند سفر کرده و از هوایی خنک و معتدل لذت ببرید اما اگر بهانه سفر شما تماشای شفق­های قطبی است و تجهیزات سفر زمستانی را دارید، در فصول سرد سال هم می­توانید به فنلاند و نروژ رفته و از این شاهکار آسمان لذت ببرید. فراموش نکنید که در این سفر دوست داشتنی و خاطره­انگیز لباس های بافتنی، لوازم سونا و استخر، شکلات های فاتزر و شیرینی کارلیایی را به عنوان معروف ترین سوغاتی­های فنلاند می­توانید بخرید.

راهنمای اخذ ویزای فنلاند

مدارک ویزای توریستی فنلاند

مدارک لازم برای ویزای توریستی فنلاند علاوه شامل پاسپورتی با بیش از ۶ ماه اعتبار، پاسپورت ها و ویزاهای قبلی و تمام مدارک زیر می­شود. بخاطر داشته باشید که تمام مدارک زیر به انگلیسی ترجمه و به سفارت ارائه شود:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی فنلاند
 • عکس که از ۶ ما قدیمی تر نباشد با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و مدارک شناسایی
 • ترجمه سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار برای کارمندان در سربرگ شرکت
 • ارائه تمامی مدارک شغلی اعم از جواز کسب، پروانه بهره برداری، روزنامه رسمی و آگهی تغییرات برای صاحبان شرکت ها و کارفرمایان همراه با لیست پرداخت مالیات
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک، فیش حقوقی سه ماهه و گردش حساب شش ماهه
 • لیست بیمه تامین اجتماعی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت که نشان دهندۀ تاریخ ورود و خروج به اتحادیه اروپا است
 • رزرو و تائیدیه هتل محل اقامت
 • بیمه نامه سفر معتبر برای تمام کشورهای حوزه شینگن
 • دعوتنامه در صورت موجود بودن که حتما شامل محل اقامت، اطلاعات تماس و نسبت خانوادگی باشد
 • نامه هدف از سفر که شامل تاریخ سفر، محل اقامت و برنامه سفر باشد و به وابستگی های فرد در کشور مبدا باشد

ویزای تحصیلی فنلاند

موسساتی چون دانشگاه هلسینکی، دانشگاه واسا، دانشگه تورکو و دانشگاه اولو از معروف ترین مراکز آموزشی در فنلاند است که با شرایط تحصیل به زبان انگلیسی، اعطای فاندهای خصوصی و دولتی برای تمامی رشته­ها، اجازه کار پاره­وقت برای دانشجو، اخذ اقامت بعد از فارغ­التحصیلی در صورت پیدا کردن کار در حال حاضر فنلاند را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی و دانشجویی اروپا تبدیل کرده­است.

وقت سفارت ویزای تحصیلی فنلاند باید از سفارت رزرو شود و ارتباطی به شرکت VFS ندارد. نتیجه ویزا بعد از ۶۰ روز کاری اعلام می­شود و بهتر است حتما تا ۹۰ روز قبل از شروع ترم برای شروع پروسه اخذ ویزای دانشجویی فنلاند اقدام کنید. در ضمن اگر اسکولارشیپ و کمک هزینه تحصیلی ندارید، لازم است حتما تمکن مالی لازم برای تامین هزینه­های زندگی و پرداخت شهریه دانشگاه به یورو را به سفارت ارائه دهید. در ضمن ارائه مدرک آیلس برای پذیرش دانشگاه ضروری است و به مرور می­توانید با آموختن زبان فنلاندی شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی بیشتر کنید.

هزینه بررسی پرونده تحصیلی ۳۳۰ یورو است و باید به صورت نقدی به سفارت پرداخت شود. برای اطمینان از تضمین صدور ویزا (برای دانشجویان بدون فاند) بهتر است ۶۷۲۰ یورو را به عنوان تمکن مالی در حساب داشته باشید. بعد از صدور ویزا در صورتی که دانشجو متاهل باشد، می­تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالش درخواست ویزای همراه دهد.

ویزای فنلاند گرفتن

ویزای کاری فنلاند و انواع اجازه کار

برای کار در فنلاند متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید حتما برای ویزای کار درخواست دهند و این مسیر تنها با دعوتنامه کاری JOB OFFER  امکان­پذیر است. بر اساس اعلام رسمی سفارت فنلاند، رده­های شغلی مختلف در فنلاند هر کدام اجازه کار مخصوص خود را دارند و در زیر مجموعه های مختلف تعریف شده­اند. بر همین اساس، اولین گروه کاری دولت فنلاند آشپزها، پرستارهای بچه و نیروهای خدماتی هستند. گروه شغلی دوم شامل مدیران اجرایی، کارشناسان، پژوهشگران و کارآموزان هستند و سومین گروه هم کارگران فصلی برای کار درفستیوال­ها و کارهای کشاورزی هستند که تا ۹  ماه مجاز به کار در فنلاند هستند. در نتیجه متقاضیان کار در یکی از این ۳ کتگوری مجاز به درخواست ویزای کار هستند و پیش از آن باید دعوتنامه مخصوص از طرف کارفرما را دریافت کنند. برای اطلاع از آخرین تغییران این حوزه می­توانید وبسایت سفارت فنلاند را چک کرده و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید

ویزای کاری فنلاند مولتی صادر شده و برای سفر در تمام اروپا مجاز است. نیروی کار بعد از دریافت دعوتنامه رسمی اش باید برای ارائه مدارک، ارائه تمکن مالی برای تامین هزینه های دو ماه اول زندگی و پرداخت اجاره بها از سفارت وقت مصاحبه گرفته و در روز مقرر مراجعه کند.

اخذ ویزای فنلاند

ریجکتی ویزای فنلاند

در صورتی که متقاضی فرم درخواست ویزا را به صورت کامل پر نکرده و یا تمکن مالی مناسب برای سفر نداشته باشد، ممکن است درخواست ویزایش رد شود. همچنین در برخی موارد به دلیل ارائه نامناسب مدارک ممکن است آفیسر در مورد بازگشت متقاضی به کشور مبدا بعد از پایان اعتبار ویزا شک کند و همین مهم می تواند به رد درخواست منجر شود.

در صورت رد درخواست، نامه ریجکتی به متقاضی داده می شود که به زبان فنلاندی و انگلیسی دلیل ریجکتی را علامت زده و بر اساس قوانین اتحادیه اروپا ده بند به عنوان دلایل رد درخواست در این نامه درج شده که آفیسر هر کدام از این موارد را ممکن است انتخاب کند. متاسفانه دولت فنلاند شرایط رفع ریجکتی را برای گردشگران فراهم نکرده و اگر درخواست شما رد شد، تنها مجاز هستید که ۶ ماه بعد با ارائه مدارک تکمیلی و رفع مواردی که منجر به رد درخواست شده مجدد برای اخذ ویزای فنلاند اقدام کنید.

اگر شما هم برای سفر به فنلاند زیبا و دوست­داشتنی مشتاق هستید تنها کافیست تا مدارک خود را آماده کرده و با پرونده مناسب به سفارت بروید تا صدور ویزای شما تضمین شده­باشد. برای این مهم و نگارش نامه هدف از سفر، رزرو وقت سفارت و تکمیل فرم درخواست ویزا می­توانید با ما تماس بگیرید تا علاوه بر مشاوره­های بیشتر بتوانید برای سفری مناسب نیز برنامه­ریزی کنید.

 

20 / 100

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید