اقامت خود را رزرو کنید
28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

شرایط اخذ ویزای نروژ

شرایط اخذ ویزای نروژ

نروژ در شمال اروپا منطقه اسکاندیناوی واقع شده و یکی از کشورهای حوزه شینگن و یورو است که در حال حاضر نیز نه تنها به عنوان کشوری ثروتمند بلکه به عنوان سرزمینی با مردم صلح طلب و آرام شناخته می­شود. اگر برای تماشای شفق قطبی در زمستان، جاذبه­های طبیعت کوهستانی و شهرهای زیبا و تاریخی نروژ می­خواهید به این کشور زیبا سفر کنید، برای اخذ ویزای نروژ و آگاهی از قوانین اخذ ویزا با کارشناسان تیم ما تماس گرفته و مسیر رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای خود را شروع کنید.

اخذ ویزای نروژ

انواع ویزای نروژ

دولت پادشاهی نروژ برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا با اهداف توریستی، تجاری، تحصیلی و پیوست به خانواده ویزا صادر کرده و این ویزا بر اساس تعداد دفعات ورود به دو دسته سینگل (یک بار ورود) و مولتی( چند بار ورود) تقسیم می­شود. بخاطر داشته باشید که شما بر اساس هدف از سفری که دارید، مجاز هستید تا برای کمتر از ۹۰ روز و یا بیشتر از این بازه زمانی درخواست ویزای نروژ بدهید. ویزای کمتر از ۹۰ روز با عنوان ویزای نوع C شناخته شده و معمولا شامل ویزای توریستی و برخی ویزاهای توریستی تجاری می­شود. اقامت بیشتر از ۹۰ روز هم با عنوان ویزای نوع D یا همان اقامت ملی شناخته شده و برای اهداف تحصیلی، کاری و تجاری صادر می­شود.

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ برای گردش و بازدید جاذبه­های نروژ صادر شده و هزینه درخواست آن ۸۰ یورو به ازای هر نفر است. نتیجه ویزای توریستی معمولا بعد از ۱۴ روز کاری به متقاضی اعلام شده و شما می­توانید به سرعت برای سفر آماده شوید. با توجه به اینکه ویزای توریستی نروژ در زیر مجموعه ویزای C است، متقاضی باید برای تحویل مدارک و رزرو وقت با شرکت واسطه VFS تماس بگیرد و نیازی به مراجعه به سفارت نروژ ندارد.

برای رزرو وقت سفارت تنها کافیست ایمیلی را برای سفارت ارسال کنید که شامل روز مورد نظر برای مراجعه، تاریخ و هدف سفر، نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای آن باشد. معمولا شرکت VFS بعد از دو روز کاری تائیدیه تاریخ مراجعه را برای شما ارسال می کند و می­توانید با همراه داشتن تائیدیه در روز مقرر به شرکت VFS مراجعه کنید. در ضمن، اتباع غیر ایرانی اگر اقامت معتبر ایران داشته باشند در تهران می­توانند برای درخواست ویزای نروژ اقدام کرده و به VFS مراجعه کنند.

خوب است بدانید که متوسط هزینه­های سفر توریستی نروژ از ۵۰۰ کرون برای هر روز شروع می­شود. باید در نظر داشت که نروژ یکی از کشورهای گران اروپا است و با خدمات کوچ سرفینگ، حمل و نقل با مترو و اتوبوس های شهری، خدمات رایگان اینترنت هتل و استفاده از کارت گردشگری از میتوانید از هزینه­های سفر کم کنید. بهترین زمان برای اخذ ویزای توریستی نروژ و سفر به این کشور دیدنی بهار و تابستان است و شما در این سفر جذا می­توانید لباس سنتی بوناد، پلیورهای پشمی، زیورآلات با طرح وایکینگ­ها را به عنوان سوغاتی بخرید.

اخذ ویزای نروژ

مدارک ویزای توریستی نروژ

درخواست ویزای توریستی نروژ نیازمند ارائه تمامی مدارک ضروری است و شما می­توانید برای تکمیل فرم درخواست ویزا، ترجمه مدارک، رزرو وقت سفارت و مرتب کردن پرونده درخواست ویزا با تیم کارشناسان ویزا تماس گرفته و بدون نگرانی بابت سورت و چیدن مدارک تنها برای روز مصاحبه آماده شوید. به این ترتیب لازم است که در پرونده تمامی مدارک زیر ضمیمه شود:

 • اصل پاسپورت با بیش از ۶ ماه اعتبار همراه با ارائه پاسپورت ها و ویزاهای قبلی در صورت موجود بودن
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی نروژ به زبان انگلیسی
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • عکس نیست با زمینه سفید که از ۶ ماه قدیمی­تر نباشد
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش­آموزان (برای محصلان زیر ۱۸ سال اجازه محضری والدین اجباری است)
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان روی سربرگ شرکت با مهر و امضای مدیر عامل (این گواهی تائیدیه مرخصی متقاضی و لزوم بازگشت وی به کشور است)
 • تمامی مدارک شغلی برای کارفرمایان که می­تواند شامل جواز کسب، پروانه بهره­برداری، آگهی تغییرات و روزنامه رسمی شرکت و مدارک مشابه باشد
 • اصل و ترجمه اسناد ملکی
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک (تمکن مالی ۱۰۰ میلیون به ازای هر نفر)
 • گردش حساب ۶ ماهه و فیش حقوقی ۳ ماهه
 • تمامی مدارک مالی اعم از برگه­های سهام یا اوراق بهادار که نشان دهنده وضعیت مالی فرد باشد
 • سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • نامه هدف از سفر که حتما به تاریخ ورود و خروج، هتل محل اقامت، برنامه سفر اشاره کند
 • دعوتنامه در صورت موجود بودن که به نحوه تامین هزینه های سفر و اطلاعات تماس دعوت کننده اشاره کند
 • بیمه نامه سفر برای کشورهای حوزه شینگن و مدت زمان سفر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت همراه با تائیدیه هتل محل اقامت

بخاطر داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و در دارالترجمه­های رسمی ترجمه و تائید شود.

ویزای تحصیلی نروژ

دانشگاه­های نروژ شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده و مدرک زبان آیلس آکادمیک را قبول دارد، از سوی دیگر با ارائه فاندهای بین المللی متعدد مراکز آموزشی نروژ توانسته به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل تبدیل شود. از معروف­ترین مراکز آموزشی نروژ میتوان به دانشگاه اسلو، دانشگاه آگدر، دانشگاه ترومسو و دانشگاه استونگر اشاره کرد که همگی از رنک بالایی در بین دانشگاه­های جهان نیز برخوردار هستند.

دانشجویان بین المللی در زمان تحصیل در نروژ اجازه دارند تا بیست ساعت به صورت پاره­وقت کار کنند. خوب است بدانید که میانگین هزینه­های زندگی دانشجویی در نروژ بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ یورو است و اگر بدون فاند و بورسیه­های دانشگاهی ادمیشن بگیرید باید حتما معادل ۱۱۵ هزار کرون نروژ در حساب بانکی را به عنوان تمکن مالی جهت پرداخت شهریه و تامین هزینه های سفر به سفارت ارائه دهید.

ویزای تحصیلی نروژ به صورت مولتی صادر شده و تنها برای مدت زمان تحصیل اعتبار دارد، در نتیجه دانشجو بعد از فارغ التحصیلی باید بلافاصله ویزای خود را به ویزای کار تغییر داده و یا برای اخذ اقامت درخواست دهد. ویزای تحصیلی زیر مجموعه ویزای ملی نوع D است و باید از طریق سفارت نروژ پیگیری شود در نتیجه تحویل مدارک آن ارتباطی با شرکت VFS ندارد.

اخذ ویزای نروژ

ویزای کاری نروژ

دانشجو بعد از فارغ­التحصیلی می­تواند کار مناسب پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به اجازه کار تغییر دهد. در عین حال حقوق بالا و موقعیت اقتصادی خوب نروژ موجب شده تا بسیاری از نیروهای کار خارج از اتحادیه اروپا نیز خواهان کار در نروژ باشند. برای درخواست مجوز کار در نروژ متقاضی باید دعوتنامه JOB OFFER داشته باشد و بر اساس نیاز بازار کار نروژ به سفارت رفته و درخواست ویزا دهد.

شرایط اقتصادی کلی نروژ معمولا خواهان نیروهای کار در زمینه مهندسی نفت، توریسم و گردشگری، رشته های IT و فناوری، صنایع کشتی سازی و ماهیگیری، آموزش و پرورش است. بعد از ارائه تمام مدارک چک لیست و دعوتنامه کاری در صورت موافقت اداره کار نروژ ویزای کار به صورت مولتی برای متقاضی صادر می­شود. در ضمن متقاضی می­تواند همسر و فرزند زیر ۱۸ سالش را نیز همراه ببرد. ویزای کار ابتدا برای یک سال صادر شده و در صورت موافقت طرفین به ویژه کارفرما و پرداخت به موقع مالیات این ویزا تمدید خواهد شد. در ضمن برای درخواست دعوتنامه کاری تسلط به زبان انگلیسی ضروری است و در بسیاری موارد تسلط به زبان نروژی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

ویزای توریستی تجاری نروژ

در صورتی که تجار و سرمایه گذاران، صاحبان کسب و کار و بیزینس­های مختلف شرکای نروژی داشته و یا برای بازدید کارخانه و شرکت، حضور در کنگره و نمایشگاه  و یا ارائه مقاله در کنفرانس قصد سفر به نروژ را دارند باید برای ویزای توریستی تجاری درخواست دهند.

ویزای توریستی تجاری باید حتما همراه با ارائه دعوتنامه از سوی طرف نروژی باشد و به اطلاعات تماس دعوت کننده نیز اشاره کند. در ضمن فراموش نکنید که با ویزای توریستی تجاری تنها اجازه مذاکره و بازدید داشته و نمی­توانید برای کسب درآمد وارد بازار کار نروژ شوید.

اخذ ویزای نروژ

ریجکتی ویزای نروژ

در صورتی که مدارک خود را مطابق چک لیست سفارت ارائه داده، تمکن مالی خوبی برای سفر به نروژ و تامین هزینه های سفر داشته باشید، بتوانید به آفیسر ثابت کنید که بعد از پایان ویزا به کشور بازخواهید گشت و حتما محل اقامت مشخصی در طول سفر دارید، ویزای شما ریجکت نخواهد شد. در عین حال اگر ویزای شما رد شد، می­توانید بر اساس قوانین اتحادیه اروپا به مدت ۴ هفته درخواست تجدید نظر داده و نامه­ای را به سفارت همراه با مدارک تکمیلی ارائه دهید. بخاطر داشته باشید که در صورت ریجکتی ویزا، نامه ای را سفارت به شما خواهد داد که ده بند داشته و مواردی که انتخاب شود به عنوان دلایل ریجکتی شناخته می­شود.

متقاضی در تجدید نظر باید حتما بر اساس موارد انتخاب شده مدارکش را تغییر داده و یا با ارائه مدارک تکمیلی نسبت به ریجکت شدن ویزای نروژ اعتراض کند.

اگر می­خواهید به نروژ زیبا سفر کرده و یا شانس خود را برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور ثروتمند امتحان کنید، بهتر است برای سفری چن روزه با ما همراه شده و به نروژ بیایید. شما می­توانید برای اطمینان از صدور ویزا و برنامه ریزی دقیق سفر، رزرو وقت سفارت، تکمیل فرم و نگارش نامه­ها، رزرو بلیط و تائیدیه رزرو هتل با تیم کارشناسان ویزای ما تماس گرفته و نسبت به صدور ویزای خود مطمئن باشید. ما از ابتدای مسیر سفر نروژ تا روز مراجعه به سفارت و آماده شدن شما برای این سفر فراموش نشدنی همراهتان خواهیم بود.

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان