30

فروردین
1401

نوروز کجا بریم؟

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 21 0

سفر در نوروز ، با  فرا رسیدن نوروز ۹۸ حجم مسافرت ها هم بسیار بالا میرود.حال سوال اینجاست نوروز کجا بریم؟ این سوالی هست که قطعا از خود خواهید پرسید.شما در وحله اول به بودجه ای که دارید نگاه میکنید که به این بودجه کجا میتوان رفت و سپس مقصد خود را معلوم میکند.شما برای سفر دو انتخاب داخلی و خارجی دارید.ما در این مقاله گردشگری جدید آرامش سفر محبوبترین و بهترین مناطق برای سفرهای نورزی در داخل ایران را به شما معرفی خواهید کرد همراه ما باشید.

مقصد های داخلی

نوروز کجا بریم؟ کشورمان ایران قطعا آنقدر مکان های گردشگری دارد که شما فرصت نکنید همه جای این کشور را بگردید.با توجه به آمار شمال ایران محبوبتر از جنوب ایران و یا میانه های ایران در نوروز میباشد.شمال ایران با توجه به آب و هوای خوب و طبیعت فوق العاده اش و دریای خزر محبوبیت بالایی دارد.

نوروز در شمال ایران

شما میتوانید اگر قصد سفر به شما ایران را دارید به شهرهای نمک آبرود ، چالوس ، نوشهر ، رشت ، گیلان ، گرگان ، بابل و غیره بروید.این مقصد ها قطعا میتواند هر گردشگری را در ایام نوروز راضی نگه دارد.اما در این بین شهرهایی همانند محمود آباد کلاردشت و نمک آبرود و همچنین چالوس محبوبیت بالاتری دارد و بسیار شلوغ است به نوعی که ممکن است برای پیدا کردن مکانی برای استراحت به مشکل بر بخورید.

نمک آبرود

نوروز در قلب ایران

نوروز کجا بریم ؟ اگر از میانه های کشور ایران نوروز را آغاز کنید چند انتخاب دارید.به نوعی شما دارید تاریخ گردی میکنید.با توجه به حضور شهر های تاریخی در قلب ایران شما میتوانید با تاریخ دیرینه ایران به خوبی آشنا شوید.اگر قصد دارید نوروز را نه به شمال بروید و نه به جنوب میتوانید از شهرهای یزد ، اصفهان ، شیراز ، کرمان دیدن نمایید.قطعا رفتن به هر یک از این شهرها میتواند نوروزی خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.محبوبیت شهرهای اصفهان و شیراز در این بین در نوروز بیشتر بوده و گردشگران و حتی توریست های خارجی زیادی به این شهرها سفر میکنند.

شیراز

نوروز در جنوب ایران

قطعا در اولین مقصدی که ذهن شما میرسد در جنوب ایران سفر به جزیره کیش میباشد.قطعا کیش در جنوب ایران یکی از محبوبترین مقصد های گردشگری در ایام نوروز میباشد.نوروز در کیش بسیار شلوغ بوده اما بسیار خاطره انگیز و رویایی میتواند برایتان رقم بخورد.شما نیز در جنوب میتوانید به جزیره زیبای قشم ، چابهار ، بندعباس و غیره بروید و از این شهرهای فوق العاده دیدن نمایید و لذت ببرید.

چابهار

نوروز در شرق ایران

قطعا شرق ایران یعنی امام رضا (ع) ، اگر قصد دارید به بخش شرقی کشور ایران سفر کنید بی شک مشهد مقدس بهترین مکان برای شماست.مشهد مخصوصا در لحظه سال تحویل بی نهایت شلوغ بوده و مردمان زیادی به آنجا سفر میکنند و به نوعی میلیونها آدم در این یک الی دو روز در این شهر هستند.و در ایام نوروز هم همیشه شلوغ است.شما میتوانید از استان بیرجند هم دیدن نمایید و لذت ببرید.

مشهد مقدس

نوروز در غرب ایران

غرب ایران ، انتخاب های زیادی وجود دارد با توجه به فشردگی شهرها در منظقه غربی ایران شما میتوانید انتخاب های زیادی را داشته باشید.اما در این بین شهر تبریز و اردبیل از محبوبترین مقصد های گردشگری در غرب ایران میباشد.آب و هوا در این شهرها در ایام نوروز سرد میباشد.همچنین شما میتوانید به شهرهای سنندج و کرمانشاه هم بروید و این دو شهر زیبا هم دیدن نمایید و لذت ببرید.

تبریز

نتیجه گیری : بسیار خب تا به اینجا تا تمامی شهرها در پنج نقطه ایران آشنا شدیم.تمامی مناطق بسیار زیبا بوده و همه جای ایران یک جاذبه گردشگری محسوب میشود.حال میدانیم نوروز کجا بریم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید