30

فروردین
1401

بهترین شهرهای مینیاتوری در دنیا

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 61 0

قطعا ماکت های شهری و ساختمانی را دیده اید.یا پروژه های عمرانی که قرار است ساخته شود اول در طرحی مینیاتوری (ماکت) ساخته میشود در صورت تایید به صورت واقعی وارد عمل میشوند برای ساخت آنها.

در این مطلب ویژه آرامش سفر ما ۶ ماکت فوق العاده در دنیا که به صورت عالی با تمامی جزئیات ساخته و طراحی شده است را به شما معرفی خواهیم کرد و با آنها آشنا خواهیم شد همراه ما در این مقاله مینیاتوری باشید.

مینیاتور مینی تورک ، ترکیه (Miniatürk)

ماکت مینی ترک بزگترین تابلو مینیاتوری در جهان میباشد که ۱۶۰ هزار فوت مربع از ساحل شمال شرقی استانبول را پوشش میدهد.با استفاده از این ماکت فوق العاده که تمامی جزئیات دنیای واقعی نیز در آن ثبت شده است میتوانید شمال شرقی استانبول را کاملا زیر نظر قرار دهید و ببینید.

شاید در دید اول با تصاویر فکر کنید واقعا دارید یک شهر واقعی را تماشا میکنید اما این یک مینیاتور بینظیر میباشد که در استانبول قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری استانبول به شمار میرود.

مینی تورک

مینیاتور بکانسکات ، انگلستان (Bekonscot Model Village)

ساخت این پرژه بسیار زیبا توسط یک حسابدار به نام رولاند در سال ۱۹۲۰ آغاز شد.این ماکت زیبا که در مورد یک روستای رویایی میباشد به زیبایی هرچه تمام طراحی شده است،در این ماکت شما میتوانید سرآشپزان و باغبانهارا مشاهده کنید و استخر های همچون واقعیت را ببینید.

ماکت Bekonscot قدیمی ترین مدل طراحی شده یک روستا در دنیا میباشد و هم اکنون قیمت بسیار بالایی دارد.در مینیاتور بکانسکانت شما میتوانید معدن زغال سنگ با تمامی جزئیات را مشاهده کنید و آنها را ببینید.

مینیاتور بکانسکات

مینیاتور شانگهای چین (Shanghai Urban Planning Exhibition Center)

این ماکت بینظیر از شهر شانگهای چین میباشد که ساخته شده است.شما در این مینیاتور زیبا از شانگهایی میتوانید در یک نما تمامی شهر شانگهای را مشاهده کنید و جزییات آنرا ببینید.گفته میشود این ماکت از شانگهایی مربوط به آینده این شهر میباشد در سال ۲۰۲۰ شانگهایی به این صورت در می آید.

هم اکنون این ماکت فوق العاده شانگهای در نمایشگاه شانگهای قرار دارد که آرامش سفر تور اختصاصی نمایشگاه شانگهایی را نیز برگزار میکند و میتوانید از این ماکت در این تور شانگهای دیدن فرمایید.

مینیاتور شانگهای چین

مینیاتور مادورودام هلند (Madurodam, The Netherlands)

شهر مینیاتوری مادروردام در شهر لاهه که یکی از واقعی ترین مینیاتور های شهری در دنیا میباشد که در هلند قرار دارد.این مینیاتور فوق العاده به قدری زیبا ساخته شده است که میتوانید در آن قدم بزنید و شهر را ببینید.ماکت Madurodam شامل فرودگاه و تمامی بخش های یک شهر زیبا میباشد که طراحی شده است.

شما در این مینیاتور با جزییات شهری کاملا آشنا خواهید شد و به خوبی میتوانید مادورودام را ببینید و از دیدن آن لذت ببرید اگر به تور هلند سفر میکنید حتما از این جاذبه هم دیدن فرمایید.

مینیاتور مادورودام

مینیاتور مینی سیام تایلند (Mini Siam, Thailand)

این مینیاتور فوق العاده که در مرکز پاتایا تایلند قرار دارد یکی از زیباترین ماکت های دنیا میباشد که به واقعیت بسیار شباهت دارد.در مینی سیام تایلند شما میتوانید تمامی جاذبه های گردشگری معروف دنیا را در یک بخش کنار هم مشاهده کنید.ماکت هایی از برج ایفن ، کولوسئوم رم و خیلی از آثار فوق العاده که بسیار زیبا ساخته شده است.

این مینیاتورهای زیبا تا کمر بلندای آن میباشد که انگار شما وارد جهانی شده اید که میتوانید همه چیز را کناره هم ببینید.شب های این مجموعه هم بسیار زیباست و گردشگران زیادی به آنجا میروند.همچنین با تور پاتایا آرامش سفر هم نیز میتوانید از این جاذبه زیبا دیدن فرمایید.

مینیاتور مینی سیام

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید