30

فروردین
1401

کاملترین راهنمای سفر به مشهد ✔️ همراه با عکس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 216 0

راهنمای سفر به مشهد ، راهنمای سفر به مشهد یکی از بخش های مورد نظر هر مسافری برای سفر به مشهد میباشد.شما برای سفر به مشهد نیاز به راهنما دارید و کلیه خرج هایی که قرار است انجام دهید باید یک لیست داشته باشید که برای شما این لیست را آماده کرده ایم تا قبل از سفر به مشهد هزینه این سفر زیارتی را بدانید.مشهد مقدس قطعا یکی از توریستی ترین شهرهای ایران میباشد که سالانه میلیونها گردشگر و مسافر و زائر امام رضا (ع) برای زیارت از شهرهای داخلی ایران و کشورهای دیگر به مشهد سفر میکنند.

مشهد مقدس

برای سفر به مشهد راه های مختلفی وجود دارد شما میتوانید با ماشین شخصی خود یا با قطار ، هواپیما و یا با تورهای مشهد به این شهر زیبا سفر کنید.اما در یک راهنمای سفر به مشهد در یک سفر دو الی سه روزه به مشهد مقدس میتوانید بفهمید چقدر هزینه بر میباشد؟ما در این پست آرامش سفر قصد داریم کاملترین راهنمای سفر به مشهد را در اختیارتان بگذاریم تا راحت تر بتوانید بهترین کار را انجام دهید و در هزنیه سفر به مشهد مدیریت مالی داشته باشید.در این پست راهنمای سفر به مشهد همراه آرامش سفر باشید.

فاصله تهران تا مشهد

ما برای مثال فاصله شهر تهران تا مشهد را کامل برسی میکنیم (با توجه به اینکه تهران پایتخت میباشد اکثر مردم فاصله شهر خود تا تهران را میدانند) برای رفتن از تهران به مشهد با ماشین شخصی خود دو مسیر وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید یکی جاده قدیمی شاهرود یا گرمسار میباشد که فاصله تهران تا مشهد از جاده شاهرود ۹۰۰ کیلومتر میباشد.

مشهد مقدس

شما در سفر به مشهد از جاده شاهرود از شهرهای « گرمسار ، سرخه ، سمنان ، دامغان ، شاهرود ، سبزوار و نیشابور » عبور میکنید و سپس به مشهد مقدس میرسید.این جاده بیشتر کویری و خشک بوده و اتوبان میباشد و راحت میتوانید به مشهد برسید.میانگین زمانی رسیدن به مشهد از این جاده ۹ ساعت میباشد.

اما دیگر مسیری که میتوانید انتخاب کنید جاده استان مازندران میباشد البته در اپتدای این مسیر هم شما با دو جاده تا شهر آمل رو به رو هستید یکی جاده هزار و یکی هم جاده فیروزکوه میباشد که جاده هراز حدود ۲۰ دقیقه نزدیکتر است نیست به جاده فیروزکوه اما در زمستان رانندگی در جاده هراز بسیار خطرناک بوده.اما ما جاده هراز را مدنظر داریم فاصله این مسیر ۹۵۰ کیلومتر بوده و حدود ۹ نیم ساعت زمان میبرد تا به مشهد مقدس برسید.شما در این مسیر از شهرهای معروف « آمل ، بابل ، قائم شهر ، ساری ، بهشهر ، گلوگاه ، گرگان ، گالیکش ، آشخانه ، بجنورد ، قوچان ، چناران » عبور کرده و سپس به مشهد مقدس میرسید.

مشهد مقدس

جاده آمل بسیا زیبا بوده و ترافیک در این جاده به دلیل اینکه مسیرهای شمالی ایران است بیشتر بوده و از شهرهای زیبادی عبور خواهید کرد و همین امر ممکن است زمان رسیدن شما به مشهد مقدس را کمی طولانی تر کند.لازم است بدانید این مسیر دارای ماموران راهنمایی و رانندگی بیشتری بوده و در طول مسیر هم دوربین های زیادی وجود دارد.میانگین سرعت از این جاده با سواری ۱۱۰ کیلومتر برساعت میباشد.

مشهد مقدس

نکته : در سفر با اتوبوس به مشهد لازم است بدانید که اتوبوس های تهران به مشهد از مسیر جاده سمنان و شاهرود رفته و از شهرهای شمالی ایران عبور نخواهند کرد.

برای دانستن مسیر شهر خود تا مشهد اینجا کلیک کنید

سفر به مشهد با ماشین شخصی

اکثر خانواده هایی که دارای ماشین شخصی میباشد در اولین انتخاب به این نتیجه میرسند که با ماشین شخصی خود به مشهد سفر کنند دلایل آن هم کاملا مشخص میباشد که میتوانند راحت تر باشند هرجا بخواهند توقف میکنند و از مسیری که مدنظرشان باشد میروند.

مزایا و معایب سفر به مشهد با ماشین شخصی را در این بخش به شما خواهیم گفت؛

خوبی های سفر با ماشین شخصی به مشهد ، شما وقتی با سواری خود به مشهد سفر کنید میتوانید از هر مسیری که مدنظرتان هست رفته و از زیبایی های مسیر لذت ببرید و توقف نمایید.پیشنهاد آرامش سفر به زائرین ماشین شخصی به مشهد مسیر جاده شمال یعنی آمل میباشد.قطعا با انتخاب این مسیر شما میتوانید نهایت لذت را برده  از زیبایی های این شهر ها هم استفاده کنید و البته در بین راه میتوانید دریا هم بروید و در شهرهای استان گلستان هم میتوانید از طبیعت و جنگل های بکر انجا لذت ببرید.

اگر شلوغی مسیر و یا زمان برای شما مهم نباشد یک روز خود را به گشتن در این شهرها اختصاص دهید.در بین راه جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که میتوایند از آنها دیدن کنید و تصاویر خاطره انگیز خود را ثبت نمایید.

مشهد مقدس

معایب سفر به مشهد با ماشین شخصی : باید در نظر داشته باشید اگر قرار است به مشهد سفر کنید و یک راننده بیشتر همراه شما نیست و عجله دارید بهترین گزینه جاده سمنان میباشد با توجه به اینکه این مسیر بیشتر کویری بوده توقف کمتری خواهید داشت و زودتر به مقصد خواهید رسید.اما در جاده های شمالی باید حداقل دو راننده باشید تا در مسیری ۱۰۰۰ کیلومتری همراه شما باشد.

هزینه سوخت برای ماشین به مشهد را باید مدنظر داشته باشید برای مثال اگر خودروی شخصی شما سمند باشد و مشکل فنی نداشته باشد میانگین صدی ۸ بسوزاند در این مسیر چیزی حدود ۸۰ الی ۹۰ لیتر باید بنزین به ماشین بزنید تا به مقصد برسید.

سفر به مشهد با اتوبوس

یکی دیگر از گزینه های سفر به مشهد اتوبوس میباشد.شما اگر از تهران به مشهد با اتوبوس بخواهید بروید باید بدانید که اتوبوس ها از مسیر جاده سمنان به مشهد میروند و چیزی حدود ۱۲ تا ۱۵ ساعت در راه هستید تا به مشهد برسید.شما با اتوبوس دو انتخاب دارید میتوانید با اتوبوس vip به مشهد سفر کنید یا اتوبوس های معمولی که هزینه اتوبوس معمولی نصب هزینه اتوبوس vip میباشد.

مشهد مقدس

اتوبوس ها در این مسیر در دو الی سه جا توقفی یک ربعه خواهند داشت و باقی مسیر را بدون توقف حرکت میکنند.میانگین سرعت اتوبوس نیز ۹۰ کیلومتر بر ساعت میباشد.اگر شما مشکل خستگی راه و یا کمر درد را ندارید که چندین ساعت را بر روی صندلی بنشینید از اتوبوس استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است سفر بدی را تجربه کنید.

قیمت بلیت اتوبوس تهران به مشهد نسبت به انتخاب اتوبوس مورد نظر شما متفاوت میباشد

قیمت بلیت اتوبوس تهران به مشهد (معمولی) : ۵۰.۰۰۰ تومان

قیمت بلیت اتوبوس تهران به مشهد (وی ای پی) : ۸۰.۰۰۰ تومان

برای خرید بلیت اتوبوس هم میتوانید به پایانه های مسافربری یا ترمینال های تهران مراجعه نمایید.

سفر به مشهد با قطار

گزینه بعدی سفر به مشهد با قطار میباشد.یکی از راه های راحت رسیدن به مشهد به صورت ریلی و با قطار میباشد. شما در سفر به مشهد با قطار میتوانید راحت در بخش مورد نظرتون استراحت کنید.در سفر به مشهد با قطار هنگام خرید بلیت سه انتخاب دارید یا میتوانید کوپه مخصوص آقایان یا بانوان و یا معمولی را انتخاب کنید و یا میتوانید اگر به صورت خانوادگی هستید یک کوپه را کامل بگیرید و راحت سفر کنید.

قیمت بلیت قطار از تهران به مشهد متفاوت میباشد.بسته به انتخاب شما و نوع قطاری که با آن مسافرت میکنید دارد برای مثال قطار های فدک ، لوکس و گران قیمت بوده و قطار های رجا و یا جوپار قیمت های مناسبتری دارند.قیمت بلیت قطار مشهد هم از حدود ۱۰۰.۰۰۰ تومان شروع شده تا ۵۰۰.۰۰۰ تومان متفاوت میباشد.البته شما میتوانید لحظه آخری هم خریداری کنید شاید با ۶۰.۰۰۰ تومان به مشهد بروید که قیمت بسیار مناسبی میباشد.

سفر به مشهد

تمامی قطار ها دارای سرویس های بهداشتی و امکانات رفاهی بوده که در طول مسیر مشکلی نداشته باشید و پذیرایی هم انجام میشود.میانگین زمانی سفر با قطار به مشهد هم ۱۲ ساعت میباشد.

برای خرید بلیت قطار با قیمت مناسب نیز میتوانید با کانتر های فروش آرامش سفر تماس بگیرید : ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰

سفر به مشهد با هواپیما

یکی دیگر از گزینه های سفر به مشهد به صورت هوایی میباشد.شما در سفر هوایی به مشهد مقدس شاید هزینه بالایی را پرداخت کنید اما راحتترین سفر ممکن را خواهید داشت و در عرض چند ساعت به مشهد خواهید رسید.در سفر به مشهد با هواپیما شما در حدود ۱ساعتو نیم طی مسیر به مشهد خواهید رسید و یکی از ویژگی های خوب سفر هوایی به مشهد لحظه ای میباشد که در فراز مشهد در حال پرواز هستید و حرم امام رضا از ارتفاع بالایی مشاهده میکنید که برای هر مسافری لذت بخش میباشد.

شما برای رفتن به مشهد با هواپیما باید به فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید و قیمت بلیت هواپیما تهران به مشهد از ۲۵۰.۰۰۰ تومان شروع میشود تا ۷۰۰.۰۰۰ تومان.البته شما اگر به صورت لحظه آخری مراجعه کنید میتوانید قیمت های خیلی مناسبتری را خریداری کنید اما ریسک پیدا نکردن بلیت را هم باید در نظر بگیرید.

سفر به مشهد

برای خرید بلیت هواپیما با قیمت مناسب نیز میتوانید با کانتر های فروش آرامش سفر تماس بگیرید : ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰

سفر به مشهد با تور مسافرتی

و آخرین و شاید بهترین گزینه مسافرت به مشهد سفر با تور باشد.شما با انتخاب تور مشهد بدون هیچ دردسری فقط با پرداخت هزینه میتوانید به مشهد سفر کرده و اتاق شما رزرو شده و در مشهد اقامتی چند روزه را داشته باشید و مشکلی از بابت کارهای لازمه نداشته باشید.تورهای مشهد نیز متفاوت میباشد تور هوایی مشهد ، تور ریلی مشهد و تور زمینی مشهد که هر کدام دارای امکانات و قیمت های متفاوتی میباشد که شما میتوانید انتخاب کنید.

برای خرید تور مشهد با قیمت مناسب نیز میتوانید با کانتر های فروش آرامش سفر تماس بگیرید : ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰

برای رزرو آنلاین تور لحظه آخری مشهد اینجا کلیک کنید.

برای رزرو انلاین تور زمینی مشهد اینجا کلیک کنید.

برای رزرو انلاین تور ریلی مشهد اینجا کلیک کنید.

برای رزرو انلاین تور هوایی مشهد اینجا کلیک کنید.

سفر به مشهد

قیمت تور مشهد

قیمت های مشهد بسته به روزهای و مناسب های سال و ایام مشخص میشود کاملا معلوم است که در ایام عادی شما با هزینه ای بسیار مناسب و شاید ارزانتر از هزینه سفر شخصی بتوانید به مشهد بروید.اما در ایام خاص همانند ولادت ها و یا شهادت ها قیمت تورهای مشهد بالا بوده و البته بازهم شما ضرر نمیکند چون اگر در ایام خاص به صورت شخصی به مشهد سفر کنید هزینه های اتاق و خوراک در مشهد بالا بوده و شاید مکانی را به سختی برای استراحت پیدا کنید.

هزینه خوراک در سفر به مشهد

یکی از مهمترین بخشهایی که هر مسافری در مسافرت به مشهد در نظر باید داشته باشد هزینه خوراک میباشد.جدا از هزینه هایی که برای خوراک در طول را انجام میدهید ما هزینه خوراک در شهر مشهد را برای شما جویا شده و بیان میکنیم.در نظر میگیریم اگر خیلی خوب خرج نمایید و دو وعده غذایی خود را به رستوران بروید و هر وعده میانگین ۲۰ هزارتومان خرج شود روزانه ۴۰ تومان هزینه ناهار و شام شده و ۲۰ هزار تومان هم هزینه متفرقه خوراک شما در طول روز شود.یعنی روزی ۶۰.۰۰۰ تومان را باید برای خوراک خود کنار بگذارید.

البته آشپزخانه هایی هم در مشهد وجود دارد که با هزینه های بسیار مناسب غذا به فروش میرسانند.برای مثال در راسته خیابان شیرازی در مسیر غربی حرم میتوانید این آشپزخانه هارا بیابید و با هزینه ای بین ۶ الی ۱۲ هزارتومان غذای خود را تهیه نمایید این هزینه برای غذاهایی همچون جوجه و کوبیده میباشد.اما با این هزینه انتظار یک غذای درجه یک با برج ایرانی را نداشته باشید.

سفر به مشهد

فست فود های مشهد

گزینه بعدی برای خوراک شما فست فودی های مشهد میباشد.شاید یکی از مقرون به سرفه ترین ها رفتن به ساندویچی باشد شما با هزینه های حدود ۵ الی ۲۵.۰۰۰ تومان میتوانید ساندویچ خود را خریداری کرده و میل نمایید.توجه داشته باشید ساندویچ های اطراف هم همگی عالی نیستند پس به جایی بروید که حداقل از نظر ظاهر مناسب باشد.

سفر به مشهد

هزینه رزرو اتاق در مشهد

اساسی ترین بخش در مسافرت به مشهد رزرو اتاق و تهیه مکانی برای استراحت میباشد.با توجه به اینکه مشهد شهری توریستی و زیارتی میباشد مملو از مهمانسرا و هتل و سوئیت برای اجاره میباشد.اگر شما بخواید در نزدیکی حرم اقامت داشته باشید و اتاقی را رزرو کنید طبیعتا باید هزینه بیشتری را نسبت به هتل هایی که از حرم دورتر میباشند را پرداخت کنید.اما با این وجود بازهم میتوانید اتاق های مناسبی را پیدا کنید.

یکی از راحترین راه ها برای رزور اتاق بدون درنظر نگرفتن هزینه رفتن به بهترین هتل های نزدیک حرم بوده که هزینه ای بین ۳۰۰.۰۰۰ تا ۱ میلیون تومان به بسته به روزهای سال پرداخت میکنید برای هر شب اقامت در این هتل ها.اما هزنیه هتل در مشهد به صورت میانگین از ۱۰۰.۰۰۰ تومان تا ۵۰۰.۰۰۰ تومان میباشد.

سفر به مشهد

مهمانسراهای مشهد

شما نیز میتوانید به مهمانسرا بروید یکی از مقرون به سرفه ترین بخش ها میباشد که با هزینه ای بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزارتومان برای هر شب میتوانید یک اتاقی برای استراحت خود داشته باشید.

و مورد بعدی اجاره سوئت در مشهد میباشد.شما اگر توجه کنید در دور میدان های نزدیک حرم و یا چهار راه های نزدیک حرم افرادی با در دست داشتن پلاک کارت هایی به دنبال مسافر برای اجاره سوئیت خود هستند.شما اگر در روز های عادی سال در مشهد باشید میتوانید با هزینه ای بسیار مناسب بین ۷۰ تا ۳۰۰ هزارتومان یک سوئیت کاملا در اختیار داشته باشید.

سفر به مشهد

نکاتی در مورد رزرو اتاق در مشهد :

  • برخی از هتل ها دارای صبحانه ، ناهار و شام میباشند.
  • قبل از اجاره هزینه اتاق خود اول آن را بازدید نمایید.
  • مسافت هتل تا حرم خود را در نظر داشته باشید در ایام سرد سال.
  • اگر به صورت خانوادگی به مشهد میروید برای استراحت پیشنهاد میشود به مهمانسرا مراجعه نکنید.
  • بهداشت تمامی مکان هایی که برای استراحت به آنجا میروید را در نظر داشته باشید.

بهداشت در مشهد

یکی از بخش های دیگر در سفرگردی به مشهد در نظر داشتن بهداشت این شهر میباشد.در کل مشهد دارای بهداشت مناسبی بوده و مشکلی از این بابت نمیباشد.اما چیزی که مد نظر ماست بهداشت در خوراک مشهد و بهداشت در مکانی برای خواب در مشهد میباشد که شما باید توجه کنید اول به رستوران و یا فست فودی بروید که بهداشت خوبی داشته باشید برای تشخیص این که بهداشت کدام رستوران در مشهد مناسب میباشد میتوانید از ساکنین خود مشهد و یا مغازه دارهایی که در مسیر راه شما وجود دارد جویا شوید و یا به مکانی بروید که عملا شلوغ باشد این مکان ها عموما دارای بهداشت خوبی هستند.

بهداشت در اتاق های مشهد مورد بعدی است که همانطور گفتیم باید قبل از اینکه هزینه اتاق را پرداخت میکنید بازدیدی از انجا داشته باشید اگر اتاق مناسبی بود برای شما هزینه را پرداخت کنید.یکی از بخش های مهم هر اتاق سرویس های بهداشتی آنها میباشد که دارای بهداشت مناسبی باشد.و پیشنهاد میشود حتما همراه خود ملافه هایی را داشته باشید تا روی بالش و تخت خود پهن کنید و سپس استراحت نمایید.

سفر به مشهد

امنیت در مشهد

با توجه با اینکه مشهد شهری توریستی بوده و بسیار بزرگ است و از تمامی نقاط ایران و سایر نقاط جهان و کشور های همسایه به این شهر سفر میکنند ممکن است سوالاتی مبنی بر امنیت در این شهر پیش آید.امینت شهر مشهد در حالت کلی خوب بوده هیچ مشکلی وجود ندارد اما بازهم باید توجه و دقت داشت که به هر کسی در این شهر نباید اعتماد کنید یا ماشین های خود را در خیابان های خلوت پارک نفرمایید.اما بازهم نگرانی از این بابت وجود ندارد خوشبختانه مشهد مخصوصا در اطراف حرم دوربین های بسیاری وجود دارد و جرم کمتری صورت میپذیرد.

حمل و نقل در مشهد

با توجه به اینکه مشهد شهر بزرگی میباشد هزینه حمل و نقل و کرایه های تاکسی در این شهر همانند تهران بوده.البته مشهد هم دارای مترو میباشد که میتوانید از آنها استفاده کنید.و هزینه کرایه های تاکسی در مسیر های کوتاه ارزان میباشد اما کرایه های تاکسی به صورت دربست گران بوده و حتما دو نکته را در نظر داشته باشید قبل از اینکه تاکسی را دربست کنید کرایه مقصد را با راننده طی نمایید و نکته بعدی برای سفر خود در مشهد به راننده تاکسی بگویید از تاکسی متر استفاده نکند چون با توجه به اینکه شما مسیرهای مشهد را بلد نیستید ممکن است شمارا از مسیرهای طولانی برده و هزینه بالایی از شما دریافت کنند.

سفر به مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

مشهد به جز حرم امام رضا (ع) که مهمترین جاذبه گردشگری این شهر میباشد ، جاذبه های گردشگری فروان دیگری دارد که اکثر مسافران این شهر از ان غافل شده و به آنجا نمیروند.شما میتوانید از جاذبه های گردشگری مشهد هماننده « کوهسنگی مشهد، باغ پرندگان مشهد ، باغ وحش وکیل آباد مشهد ، طرقبه مشهد ، خانه داروغه مشهد ، حمام شاه مشهد ، موج های آبی مشهد ، چهارباغ مشهد ، باغ ملی مشهد ، پارک ارم مشهد ، دریاچه چشمه سبز مشهد ، آرامگاه فردوسی مشهد ، آرامگاه نادرشاه مشهد ، هفت حوض مشهد ، بازار رضا مشهد و غیره … بازدید نمایید.

سفر به مشهد

آب و هوای مشهد

مشهد دارای آب و هوای خشک میباشد.این شهر در روز دارای هوایی گرم و در شب دارای هوایی سرد است.زمستان های مشهد بسیار سرد بوده مخصوصا شب ها پس اگر در زمستان به این شهر سفر میکنید لباس های گرمی بپوشید.تابستان های مشهد نیز بسیار گرم بوده و آفتابی گرم دارد اما خوبی این آفتاب این میباشد که شرجی نبوده و اذیت کننده نیست.

سفر به مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد در فصل بهار و پاییز میباشد که دارای هوایی مناسب و لذت بخش بوده و روزهای گرمی ندارد و شب های سردی هم ندارد.اما بهترین زمان برای سفر نسب به ایام سال اگر برای شما روز خاصی مد نظر نمیباشد بهتر است در ایام عادی به مشهد سفر کنید چون هم خلوت میباشد هم به راحتی میتوانید زیارت کنید.اما اگر میخواهید ایام خوبی را انتخاب کنید پیشنهاد ما چهار مناسبت میباشد « ولادت امام رضا (ع) ، شهادت امام رضا (ع) ، اربعین حسینی در محرم و لحظه سال تحویل » این ۴ ایام یکی از شلوغترین روزهای مشهد میباشد.

سفر به مشهد

سوغات مشهد

قطعا همه ما مشهد را با نخود و کشمش محبوب آن میشناسیم.سوغات مشهد نخود و کشمش ، نبات ، زعفران ، سجاده تسبیح و مهر و زرشک و غیره میباشد که این سوغات را در تمامی فروشگاه های مشهد میتوانید پیدا کنید و خریداری نمایید.اما توجه داشته باشید به جز نخود و کشمش شما سوهان هم و غیره را میتوانید خریداری کنید چیزهایی که در مشهد محبوب بوده و به عنوان سوغات خریداری میشود.

سفر به مشهد

منبع : آرامش سفر

سفر به مشهد، مسیر تهران مشهد از جاده فیروزکوه، فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس، مسافرت به مشهد، فاصله مشهد تا تهران با اتوبوس، رفتن به مشهد، مسیر تهران تا مشهد با اتوبوس چند ساعت است،

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید