01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری مشهد مقدس

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 33 0

جاذبه های گردشگری مشهد مقدس ، شهر مشهد به جز حرم امام رضا که مهمترین و اصلی ترین دلیل مسافرت هر مسافرتی به این شهر میباشد مکان های گردشگری و معروف دیگری هم دارد که ما کمتر با آنها آشنا هستیم.در این مطلب تصمیم داریم مهمترین جاذبه های گردشگری مشهد مقدس را به جز حرم امام رضا (ع) که به شما کاربران معرفی کنیم در این تور مشهد گردی همراه آرامش سفر باشید.

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان مشهد زیباترین باغ پرندگان در استان خراسان رضوی میباشد.این باغ بسیار زیبا که چندین گونه مختلف پرنده را نگهداری میکند میزبان گردشگران زیادی در طی سال میباشد.این باغ در سال ۱۳۹۳ احداث شده است و در حال حاضر یکی از کاملترین باغ پرندگان در ایران میباشد.

باغ پرندگان سپاد مشهد دارای بیش از ۷۰۰ نوع پرنده مختلف است و در کنار این پرندگان شما میتوانید آبشار های مصنوعی زیبا و طبیعت زیبایی که برای آنجا ساخته شده است دیدن فرمایید.اگر یکی از مسافران تور مشهد گردی میباشید حتما از این باغ دیدن فرمایید.

باغ پرندگان مشهد

کوهسنگی مشهد

یکی از پارک های معروف مشهد پارک کوهسنگی میباشد.کوهسنگی مشهد یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری در مشهد میباشد که گردشگران زیادی را به خود جذب مییکند.این کوه که قدمت بسیار طولانی دارد مربوط به دوران شاه عباس میباشد،شاه عباس در کوهسنگی مشهد تاج گذاری کرده است.

کوهسنگی مشهد در مسیر اتوبان مشهد – بجنورد قرار دارد و دسترسی به آن راحت است و گردشگرانی که به صورت شخصی به مشهد میروند میتوانند از این مکان زیبا دیدن فرمایند و یا با تور مشهد گردی به دیدن این مکان معروف بروند.

کوهسنگی مشهد

آرامگاه فردوسی مشهد

یکی از مشهورترین مکان های دیدنی و جاذبه گردشگری در مشهد مقدس بعد از حرم امام رضا آرامگاه شاعر بزرگ ابولقاسم فردوسی میباشد.این آرامگاه که در ۲۰ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد یکی از توریستی ترین مکان های گردشگری در مشهد میباشد و گردشگران زیادی برای بازدید از این آرامگاه و دیدن زیبایی های آن به آنجا میروند.

در سال بیش از یک میلیون گردشگر از این مکان زیبا بازدید میکنند و تورهای مشهد گردی یک روزه زیادی با هدف معرفی آرامگاه فردوسی برگزار میشود اگر به مشهد سفر کردید بازدید از این مکان را در اولیت برنامه خود قرار دهید.

آرامگاه فردوسی مشهد

طرقبه مشهد

به جرعت میتوان گفت خوش آب و هواترین مکان مشهد طرقبه میباشد.این مکان توریستی که در ۱۸ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد به  دور از هیاهوی شهری یک مکان تفریحی بسیار زیبا و با طبیعتی عالی میباشد.شما در طرقبه مشهد شاهد کافه ها و رستوران های زیبادی هستید و میتوانید لحظات خوشی را در آنجا سپری کنید.

طرقبه مشهد پاییز زیبایی را هم دارد و آخر هفته ها مکان محبوب مردم مشهد میباشد و ترفیک زیادی در ورودی این مکان شاهد هستیم.در زمستان نیز سرمای شدیدی در اینجا حکم فرماست که باید بسیار گرم و پوشیده به آنجا بروید.

طرقبه مشهد

پارک ملت مشهد

بزرگترین پارک استان خراسان رضوی که در غرب مشهد قرار دارد.این پارک که محبوب تمام شهروندان مشهدی میباشد یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار مشهد نیز به شمار می آید.این پارک که در وسعت ۷۲ هکتار ساخته شده است یکی از زیباترین مکان های مشهد برای استراحت تفریخ و گردش است.در قلب این بوستان شهربازی بسیاز زیبایی وجود دارد که آخر هفته های شلوغی را در خود میبیند.

در این شهر بازی یک چرخ و فلک وجود دارد که بزرگترین چرخ و فلک خاورمینانه و هجدهمین چرخ و فلک مرتفع دنیا میباشد.ارتفاع آن ۸۰ متر است و میتواند ۴۵۰ نفر را بپرخاند.اگر به مشهد سفر کردید حتما از این بخش دیدن فرمایید.

پارک ملت مشهد

منبع : آرامش سفر

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید