01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری مادرید

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 56 0

مادرید پایتخت کشور اسپانیا یکی از توریستی ترین شهرهای اروپا میباشد.شناخت جاذبه های گردشگری مادرید شهری که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سرتاسر دنیاست.این شهر با واسطه داشتن تیم فوتبال مشهور خود به نام رئال مادرید در طی سال توریست های بسیاری را به اسپانیا و مادرید جذب میکند.بزرگترین شهر کشور اسپانیا شهری شاد و زیباست که تمامی جاذبه های تاریخی و طبیعی را در خود دارد.اگر با تور اروپا وارد شهر مادرید شدید از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن نمایید.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر به معرفی جاذبه های گردشگری مادرید خواهیم پرداخت همراه ما در ادامه باشید.

کاخ سلطنتی مادرید

یکی از زیباترین بناهای تاریخی شهر مادرید کاخ سلطنتی این شهر میباشد.کاخی زیبا و منحصر به فرد که دارای انواع بخش های در خود میباشد.این کاخ دارای موزه ای کامل از آثار و هنر ، هنرمندان مشهور اسپانیاست.کاخ سلطنتی مادرید میزبان مراسمات سلطنتی در این شهر میباشد.کاخ سلطنتی بزرگترین کاخ اروپا از نظر زیربنا میباشد و دارای ۳۴۱۸ اتاق است.این کاخ در قرن نهم ساخته شده است.

کاخ سلطنتی

میدان پلازا ماریو مادرید

معروفترین میدان مادرید میدان پلازا ماریو میباشد.این میدان با معماری زیبای خود که دارای آجر های قرمز رنگ میباشد میتواند ساعتها چشم شمارا به خود خیره کند.مجسمه شاه فیلیپ در این میدان قرار دارد. یک ساختمان ۳ طبقه مسکونی با ۲۳۷ بالکن که رو به این میدان است.

میدان پلازا ماریو

پارک رتیرو مادرید

یکی از بهترین و بزرگترین پارک های مادریک پارک شهری رتیرو میباشد.این پارک که جزو جاذبه های گردشگری مادرید میباشد بسیار در نزد گردشگران و مردم این شهر محبوب میباشد.اگر شما در ساعات اپتدایی صبح وارد این پارک شوید خواهید دید که تعداد بسیاری در این پارک مشغول پیاده روی هستند.پارک رتیرو متعلق به خاندان سلطنتی اسپانیا میباشد.

پارک رتیرو مادرید

خیابان گران ویا مادرید

خیابانی جهانی و مشهور در مادرید به نام گران ویا.خیابان گران ویا یکی از شلوغترین خیابان های شهر مادرید میباشد که شرق و غرب این دو شهر را از هم جدا میکند.گران ویا یکی از خیابان های توریستی مادرید میباشد که دارای بخش های متنوعی همچون سینما ، تئاتر ، مراکز خرید و رستوران است.ساختمان متروپولیس یکی از مشهورترین ساختمان های مارید در این خیابان قرار دارد.برای گشت در این خیابان باید ساعتها وقت بگذارید تا بتوانید تمامی بخش های آنرا تماشا کنید.

خیابان گران ویا

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو مادرید

ورزشگاهی که مملو از خاطرات فوتبالی برای شهر مادرید میباشد.سانتیاگو برنابئو یکی از قدیمی ترین و زیباترین استادیوم های فوبتال دنیاست که محبوبیت فوق العاده ای در نزد مردم این شهر دارد.ورزشگاه ملی اسپانیا دارای موزه و چندین بخش است که میتوانید از آن دیدن نمایید.اگر طرفدار فوتبال هستید حتما ساعاتی وارد این ورزشگاه شوید که بازی تیم رئال مادرید در آن در حال اجرا باشد تا با شکوه و زیبایی این ورزشگاه آشنا شوید و لذت ببرید.

سانتیاگو برنابئو

معبد دیباد مادرید

معبدی با معماری منحصر به فرد شبیه به معابد مصری در شهر مادرید.معبد دیباد که یکی از زیباترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری مادرید میباشد در قرن دوم پیش از میلاد ساخته شد.طبقه دوم این معبد دارای یک موزه زیبا میباشد که تمامی اطلاعات درباره معبد دیباد در آنجا نوشته و قرار داده شده است.یکی از نکات جالب معبد دیباد تنها حضور ۳۰ نفر گردشگر به صوت همزمان در این مکان میباشد و تنها سی دقیقه میتوانند از این مکان بازدید کنند.

معبد دیباد مادرید

دروزاه آلکالا مادرید

نمادی از شهر مادرید اسپانیا دروازه آلکالا میباشد.این دروازه که با معماری تمام ایتالیایی ساخته شده است مربوط به ۳ قرن پیش میباشد که توسط معمار ایتالیایی ساخته شده است و مشهور به طاق پیروزی مادرید میباشد.خیابان الکالا هم یکی ازخیابان های اصلی مادرید میباشد.این طاق ۱۹.۵ متر ارتفاع دارد و از جنس گرانیت میباشد.

آلکالا

میدان پوئرتا دل سل مادرید

دیگر میدان مشهور مادرید میدان پوئرتا دل سل میباشد.این میدان میزبان جشن های سالانه شهر مادرید میباشد که جمعیت بسیاری در هنگام آغاز سال میلادی در میدان میدان پوئرتا دل سل حضور دارند.در این میدان چند جاذبه گردشگری خاص همجون مجسمه چارلز سوم سوار بر است و مجسمه خرس قرار دارد.شما در این میدان میتوانید از رستوران ها و فروشگاهایی که در آن قرار دارد دیدن نمایید و استفاده کنید.

میدان پوئرتا دل سل مادرید

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید