لوکزامبورگ زیبا و ثروتمند یکی از کشورهای مرفه­ و دوک نشین اروپا در مرکز قاره سبز است که با سیستم سلطنتی اداره شده و به فرمانروای آن گراند دوک می ­گویند. با توجه به اینکه دولت لوکزامبورگ در ایران سفارتخانه ندارد و گردشگران برای این سفر باید راهی کشورهای همجوار شوند، برای تسریع برنامه­ریزی سفر و اطمینان از تکمیل مدارک درخواست ویزای لوکزامبورگ می­توانید با تیم کارشناسان ویزای ما تماس گرفته و برای سفری لوکس و گران­قیمت به قلب اروپا آماده شوید.

ویزا لوکرامبورگ

انواع ویزای لوکزامبورگ

دولت لوکزامبورگ برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا با هدف توریستی، تجاری، تحصیلی و دیدار با دوستان و خانواده ویزا صادر می­کند. با توجه به اینکه لوکزامبورگ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است، گردشگران با ویزای شینگن اروپا می­توانند به تمام کشورهای حوزه پیمان شینگن آزاده سفر کرده و بر همین اساس ویزای لوکزامبورگ به دو دسته نوع C و نوع D تقسیم می­شود. ویزای C برای اقامت کمتر از ۹۰ روز است و ویزای D برای اقامت­های بالای ۹۰ روز صادر می­شود. بر همین مبنا گردشگران ایرانی با هدف از سفری که دارند مجازند تا برای ویزای سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) درخواست ویزا دهند.

در صورتی که ویزای شما نوع C باشد، باید مدارک خود را به شرکت واسطه VFS در کشورهای همجوار تحویل دهید و برای ویزای ملی، اجازه اقامت تحصیلی و مجوز کار وقت مصاحبه را از سفارت لوکزامبورگ در کشورهای همسایه بگیرید.

ویزای توریستی لوکزامبورگ

برای گشت و گذار در شهر لوکزامبورگ پایتخت این کشور کوچک و زیبا و دیگر شهرهای توریستی، گردشگران ایرانی باید درخواست ویزای توریستی بدهند. هزینه ویزای توریستی لوکزامبورگ ۸۰ یورو است و باید به صورت نقدی پرداخت شود. معمولا نتیجه ویزا با توجه به ترافیک و حجم پرونده­ها به ۳۰ روز کاری و یا بیشتر نیاز دارد.

با توجه به اینکه لوکزامبورگ در ایران سفارتخانه ندارد، گردشگران ایرانی برای اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ باید از مرکز VFS در ترکیه یا دیگر کشورهای همجوار درخواست وقت کنند. برای رزرو وقت باید با مرکز تماس VFS در کشور مورد نظرتان تماس گرفته و برای رزرو وقت مراجعه از سکشن لوکزامبورگ درخواست وقت دهید. اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ نیاز به مصاحبه ندارد و گردشگران تنها برای بیومتریک و تحویل دادن مدارک باید به مرکز VFS بروند.

با توجه به آب و هوای معتدل ، تابستان های گرم و زمستان­های خنک بهترین زمان سفر به این کشور از ماه می تا اکتبر (اردیبهشت تا مهر) است. در این سفر می­توانید انواع ساعت، شکلات، مجسمه و جواهرات دست­ساز را به عنوان سوغاتی بخرید.

در ضمن با توجه به قیمت­های گران سفر و اقامت لوکزامبورگ، سفر به این کشور لوکس محسوب شده و هزینه­های آن روزانه از ۱۴۸ تا ۳۰۰ یورو در روز است. البته گردشگران با سفر در ماه­های خلوت سال، خدمات کوچ سرفینگ و بازدید جاذبه­های رایگان میتوانند هزینه­های سفر به لوکزامبورگ را کاهش دهند.

Luxembourg

مدارک درخواست ویزای توریستی لوکزامبورگ

بر اساس چک لیست ویزای توریستی لوکزامبورگ که از VFS قابل دریافت است، متقاضیان و گردشگران باید پاسپورت معتبر با بیش از ۶ ماه اعتبار را همراه با ترجمه تمامی مدارک (به زبان انگلیسی) برای تحویل به سفارت آماده کنند:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی لوکزامبورگ
 • دو قطعه عکس زمینه سفید که از ۶ ماه قدیمی­تر نباشد
 • ترجمه و اصل شناسنامه، کارت ملی و دیگر مدارک شناسایی
 • گواهی اشتغال به تحصیل دانش­آموزان و دانشجویان
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان با مهر و امضای مدیرعامل
 • تمام مدارک شغلی اعم از جواز کسب، پروانه بهره برداری، روزنامه رسمی و آگهی تغییرات برای صاحبان بیزینس
 • حکم کارگزینی و لیست بیمه تامین اجتماعی
 • گواهی بازنشستگی برای بازنشستگان
 • اصل و ترجمه تمام اسناد ملکی که ضمانت بازگشت متقاضی به کشور مبدا است
 • تمکن مالی با مهر و امضای بانک. بهتر است تمکن مالی در حساب بانک­های خصوصی باشد و نشان دهنده تامین هزینه ­های سفر باشد
 • گردش حساب ۶ ماهه اخیر و فیش حقوقی ۳ ماهه
 • هرگونه اوراق سهام، اوراق بهادار و بورس که نشان دهنده وضعیت مالی متقاضی و لزوم بازگشت به کشور مبدا باشد
 • بیمه نامه سفر معتبر برای تمام کشورهای حوزه شینگن
 • رزرو بلیط رفت و برگشت که نشان دهندۀ تاریخ ورود و خروج به حوزه شینگن رباشد
 • تائیدیه هتل محل اقامت برای مشخص بودن محل اقامت گردشگران
 • دعوتنامه در صورت موجود بودن که به اطلاعات شخصی، وضعیت مالی، وضعیت اقامتی و آدرس دعوت کننده اشاره دهد.
 • نامه هدف از سفر که شامل تاریخ ورود و خروج، محل اقامت و برنامه های سفر باشد

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

مراکز آموزشی معتبر و بین­المللی در لوکزامبورگ از جمله دانشگاه دولتی لوکزامبورگ، دانشگاه تجارت لوکزامبورگ و دانشگاه بین المللی بهداشت و ورزش معروف ترین موسسه­های آموزشی لوکزامبورگ است که شرایط تحصیل را برای دانشجویان بین­المللی را هم فراهم کرده است.  شهریه دانشگاه­های لوکزامبورگ از ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو برای هر ترم است و برای تامین بودجه زندگی دانشجویی نیز باید بین ۱۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال به عنوان تمکن مالی در حساب دانشجو و یا اسپانسر وی باشد. اگر این تمکن مالی را در حساب بانکی داشته باشید و برای تامین هزینه های تحصیل به سفارت ارائه دهید، ویزای تحصیلی با درصد بالایی صادر خواهد شد.

برای تحصیل در لوکزامبورگ و شروع پروسۀ ادمیشن و ثبت نام، دانشجو باید مدرک زبان داشته و تا قبل از انقضای مدرک زبان از دپارتمان و استاد موردنظر درخواست پذیرش تحصیلی کند. بعد از صدور پذیرشنامه تحصیلی، متقاضی مجاز به درخواست ویزای تحصیلی و رزرو وقت سفارت در ترکیه یا دیگر کشورهای همجوار است.

ویزای کار لوکزامبورگ

برای اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ، شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نیاز به دعوتنامه کاری Job offer دارند. این دعوتنامه باید حتما به موارد مهمی چون میزان حقوق پرداختی و درصد مالیات، موقعیت شغلی، تاریخ شروع و پایان قرارداد اشاره کند. متقاضیان اخذ ویزای کاری باید از سفارت لوکزامبورگ در کشورهای همجوار درخواست ویزای D کرده و با ارائه دعوتنامه ویزای خود را دریافت کنند.

ویزای کاری لوکزامبورگ به صورت مولتی و تنها برای مدت زمان قرارداد صادر می­شود. تمدید ویزای کاری هم تنها با قرارداد جدید از سوی کارفرما امکان­پذیر است. متقاضی لازم است که چک لیست درخواست ویزای کار را از سایت سفارت دریافت کرده و حتما تمکن مالی جهت تامین هزینه­های سه ماه اول زندگی در حساب باشد.

ریجکت ویزای لوکزامبورگ

با توجه به اینکه لوکزامبورگ در ایران سفارتخانه ندارد معمولا به امور اعتراض به ریجکتی ویزا رسیدگی نکرده و برای پیشگیری از رد درخواست ویزا بهتر است تا متقاضیان، گردشگران و دانشجویان ایرانی حتما برای تکمیل مدارک درخواست ویزا با کارشناسان ما تماس گرفته و پرونده­ای کامل را برای ارائه به سفارت آماده کنند.

آفیسر پرونده­های گردشگران خارج از اتحادیه اروپا را معمولا با دلایلی چون ناقص بودن مدارک ارائه شده، شک در بازگشت متقاضی به کشور و یا تمکن مالی ضعیف برای سفر به اروپا و تامین هزینه­های سفر ریجکت می­کند.

در صورت ریجکت شدن ویزا سفارت این کشور، نامه دو صفحه­ای با ده بند که دلایل ریجکتی را توضیح داده به متقاضی می­دهد که آفیسر موارد اصلی رد درخواست ویزا را در این نامه مشخص کرده است. متاسفانه دولت این کشور به دلیل نداشتن سفارتخانه در ایران هیچگونه نامه اعتراض و درخواست تجدیدنظر را قبول نکرده و گردشگران تنها با برطرف کردن مشکلات پرونده و ارتقای مدارک ارائه شده بعد از ۶ ماه می­توانند مجدد درخواست ویزا از لوکزامبورگ و یا دیگر کشورهای حوزه شینگن داشته باشند.

با توجه به شرایط کلی در زمینه صدور ویزای لوکزامبورگ، گردشگران می­توانند با مراجعه و تماس با تیم کارشناسان ویزای ما بابت سفر به این کشور و صدور ویزا اطمینان داشته باشند. تیم مشاوران ویزای ما از همان ابتدای آماده کردن و ترجمه مدارک در دارالترجمه­های رسمی تا رزرو وقت سفارت لوکزامبورگ در کشورهای همجوار، تکمیل فرم درخواست ویزا، رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و یا هرگونه محل اقامت در طول سفر در کنار گردشگران است تا با اطمینان از صدور ویزا و گروسه سفر برای سفر به لوکس­ترین کشور اروپا آماده شوند.