جاذبه های گردشگری لبنان ، لبنان عروس خاورمیانه یکی از زیباترین کشورهایی که در منطقه خاورمیانه قرار دارد.این کشور بی دلیل لقب عروس خاورمیانه را یدک نمیکشد.لبنان که در مدتی درگیر جنگهای داخلی  خارجی بود اما مشکلی برای جاذبه های گردشگری این کشور زیبا پیش نیامده است و همچنان یکی از زیباترین کشور های منطقه میباشد.تور لبنان در این مدت درخواست های زیادی را دریافت میکند و در حال محبوب شدن میباشد.در این پست قصد داریم مهمترین و بهترین جاذبه های گردشگری لبنان را به شما معرفی کنیم همراه آرامش سفر باشید.

جاذبه گردشگری لبنان ، غار جیتا (Jeita grotto)

یکی از زیبانرین و خاص ترین جاذبه های گردشگری لبنان این غار جیتا میباشد.این غار مشهور که در خارج از شهر بیروت قرار دارد فاصله ای ۲۰ کیلومتری با این شهر دارد و با باید با تاکسی خود را به این غار برسانید.در غار جیتا لبنان شما میتوانید جلوه های زیبایی از سنگهای خاص را مشاهده کنید این غار بیشتر شبیه به غار علیصدر جاذبه گردشگری همدان میباشد.

غار لبنان

غار جیتا چندین سال پیش به دلیل جنگل های به وجود آمده در لبنان بسته شده بود و اجاره ورود به کسی را نمیداند اما از چند سال پیش بعد از آرام شدن شرایط در این کشور این غار هم فعالیت خود را آغاز کرد و گردشگران زیادی برای بازدید از غار جیتا وارد لبنان میشوند.

غار لبنان

جاذبه گردشگری لبنان ، آبشار باتارا (Baatara)

آبشار فوق العاده زیبای Baatara که یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری لبنان به شمار میرود.این آبشار که به طول ۱۰۰ متر در داخلی غاری قرار دارد و شما میتوانید از بالا آنرا مشاهده کنید یکی از خاص ترین آبشار های خاورمیانه میباشد. این که و آبشار باتارا توسط دانشمند فرانسوی در سال ۱۹۵۴ کشف شد.

آبشار لبنان

در دید اول از این آبشار ممکن هست ترسی عجیب به بدن شما بیوفتد و طاقت نگاه کردن به پایین آبشار را نداشته باشید اما این آبشار به قدری زیبا و شکوهمند است که نباید فرصت دیدن آنرا حتی با ترس از دست بدهید.در اطراف این آبشار سنگها و صخره هایی زمخت قرار دارد که برای عکسای یکی از بهترین مناطق میباشد.

آبشار لبنان

جاذبه گردشگری لبنان ،بعلبک (Baalbek)

رفتن به گذشته دنیایی قدیم جنگل های رومی خرابه های ستون های عظیم در بالبک لبنان ، این جاذبه گردشگری خاص لبنان را حتما در برنامه های خود قرار دهید و از آن دیدن نمایید. منطقه Baalbek دارای خرابه هایی میباشد که مربوط به دوران رومی بوده و شمارا وارد دنیا و جوی خاص میکند.

بلبعک لبنان

در اینجا معبد بسیار زیبایی ژوپیتر قرار دارد که دورتادور آن را ستون هایی عظیم فرا گرفته است.این منطقه در فهرست آثار جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است و سالانه هنرمندان و افراد مشهوری از سرتاسر دنیا برای برگزازی مراسماتی در اینجا گرد هم جمع میشوند.

بلبعک لبنان

جاذبه گردشگری لبنان ، حریصا ( Harissa )

یکی از مذهبی ترین مکان در لبنان حریصا میباشد.مهمترین مکان مذهبی در لبنان که دارای مجسنه بسیار زیبا و بزرگی مشهور به مجسمه بانوی لبنان بوده و این مکان را با این مجسمه میشناسند.این مکان زیبا در ۲۰ کیلومتری شمال بیروت قرار دارد و شما را به بالای شهر جونیه مروید و ویویی بسیار فوق العاده از این شهر و دریای مدیترانه را میبینید.

حریصا لبنان

در این مکان تله کابین هم وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید و بر فراز این منطقه زیبا رفته و تصاویری فوق العاده را با شهر جونیه و مجسمه مادر و بگیرید و به یادگار ثبت کنید.

حریصا لبنان

جاذبه گردشگری لبنان ، شهر جونیه (Jounieh)

درست است که لبنان را با شهر بیروت میشناسد اما یکی دیگر از زیباترین شهرهای لبنان به جرعت میتوان گفت شهر Jounieh است.این شهر بیسار زیبا دارای ساحلی فوق العاده و نمایی عالی میباشد شهر Jounieh به نوعی شبیه به شهر ریو دو ژانیرو بزریل میباشد دلیل آن هم وجود مجسمه مادر در بالاترین نقطه این شهر است.

جونیه لبنان

شهر جونیه لبنان در امتداد دریای مدیترانه قرار دارد و با بیروت پایتخت لبنان ۱۵ کیلومتر فاصله دارد.جونیه دارای مراکز خرید خوب  هم میباشد و شما میتوانید در این شهر یک روز فوق العاده را داشته باشید و سپس به سمت بام شهر رفته و در هنگام غروب آفتاب منظره ای بینظیر از این شهر را مشاهده کنید.

جونیه لبنان

منبع : آرامش سفر