30

فروردین
1401

راهنمای سفر زمینی با اتوبوس به مشهد

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 51 0

مشهد یکی از توریستی ترین شهرهای ایران میباشد و سالانه گردشگران زیادی برای زیارت به این شهر زیارتی سفر میکنند. شما برای سفر به مشهد میتوایند از چندین راه اقدام کنید: سفر با خودرو شخصی به مشهد، سفر با اتوبوس، سفر با قطار و در نهایت سفر با هواپیما، هر کدام از این روش ها لذت خاصی برای مسافرین خواهد داشت برای مثال در سفر زمینی میتوانید از زیبایی های مسیر را دیدن نمایید و یا اگر زمان برای شما خیلی مهم میباشد میتوانید با هواپیما به مشهد سفر کنید. حال اگر قصد دارید با اتوبوس به مشهد سفر کنید نیاز هست راهنمای سفر زمینی با اتوبوس به مشهد را بدانید که در این پست آرامش سفر به این موضوع خواهیم پرداخت.

فاصله مشهد از سایر شهرهای ایران

اولین موضوعی که زائرین باید بدانند این میباشد که فاصله این شهر نسبت به سایر شهرهای ایران چقدر بوده و چند ساعت در مسیر باشند. زیرا برخی از مسیرها طولانیست و ممکن است برخی از گردشگران توان تحمل این خستگی را نداشته باشند، در زیر فاصله مشهد نسبت به کلان شهرهای ایران را خواهیم دید:

راه های مشهد

فاصله تهران تا مشهد با اتوبوس: ۸۹۰ کیلومتر – ۹ ساعت ( جاده سمنان)

فاصله اصفهان تا مشهد با اتوبوس: ۱۲۴۵ کیلومتر – ۱۲ ساعت ( جاده سمنان)

فاصله شیراز تا مشهد با اتوبوس: ۱۳۴۵ کیلومتر – ۱۵ ساعت ( جاده جندق)

فاصله بندرعباس تا مشهد با اتوبوس: ۱۴۰۰ کیلومتر- ۱۶ ساعت ( جاده جندق)

فاصله کرمانشاه تا مشهد با اتوبوس: ۱۳۸ کیلومتر – ۱۴ ساعت ( جاده سمنان )

فاصله زنجان تا مشهد با اتوبوس: ۱۲۲۰ کیلومتر- ۱۲ ساعت ( جاده سمنان )

فاصله گرگان تا مشهد با اتوبوس: ۵۶۰ کیلومتر – ۷ ساعت ( جاده جنگل گلستان )

فاصله قم تا مشهد با اتوبوس: ۹۵۰ کیلومتر – ۹ ساعت ( جاده سمنان )

فاصله کرمان تا مشهد با اتوبوس: ۹۰۰ کیلومتر – ۹ ساعت ( جاده جندق )

فاصله سازی تا مشهد با اتوبوس: ۷۰۰ کیلومتر- ۱۲ ساعت ( جاده جنگل گلستان )

همچنین شما میتوایند با ورود به این سایت فاصله شهر مبدا خود را مشاهده کنید.

راه های دسترسی به مشهد

شما برای رسیدن به مشهد مقدس سه راه در پیش روی خود دارید « جاده جنگل گلستان، جاده سمنان و جاده جندق » با توجه به شهر مبدا خود یکی از بهترین مسیرها را باید انتخاب کنید. با انتخاب جاده جتگل گلستان شما میتوانید از شهرهای شمالی ایران عبور کنید از جاده های جنگلی بگذرید و طبیعت زیبایی را هم مشاهده کنید.البته این مسیر کمی برای شما طولانی خواهد شد زیرا شهرها در فاصله نزدیکی از هم قرار دارند و کمی از سرعت شما خواهد کاهید.مسیر بعدی جاده سمنان میباشد که بهترین مسیر برای دسترسی به مشهد میباشد. شما در مسیر جاده سمنان از راهی کویری به این شهر خواهید رسید. مسیر سوم جاده جندق بوده که بیشتر برای شهرهای جنوبی ایران مناسب میباشد و شما تمام مسیر را از کویر عبور خواهید کرد و شاید برای شما کمی خستگی زیادی را در پی داشته باشد.

سفر به مشهد با اتوبوس

توجه کنید شما نمیتوانیدمسیر را برای اتوبوس تغییر دهید و اتوبوس ها همگی از مسیری که برای آنها مشخص شده است خواهند رفت. اما اگر قصد از شهرهای جنوبی ایران به سمت مشهد بروید ولی هدف شما جاده شمال است باید چند مسیر را طی کنید یعنی اول به سمت تهران حرکت کنید سپس در تهران اتوبوس خود را عوض کرده به سمت گرگان بروید و سپس در گرگان اتوبوس خود را عوض کنید تا به مشهد برسید در این صورت شما جاده های زیبای شمالی ایران یعنی جاده هراز، جاده فیروزکوه، جاده جنگل گلستان را خواهید دید و لذت میبرید.

اتوبوس های مسیر مشهد

در ادامه مطلب راهنمای سفر زمینی با اتوبوس به مشهد و دانستن فاصله مشهد با سایر شهرهای ایران و راه های دسترسی به مشهد حال شما اتوبوس های این مسیر را خواهید شناخت. شما برای رسیدن به مشهد از دو مدل اتوبوس VIP و معمولی میتوانید استفاده کنید. اگر هزینه برای شما مهم میباشد و قصد دارید در هزینه های خود صرفه جویی کنید بهترین کار انتخاب اتوبوس معمولی ۴۴ نفر میباشد زیرا با این اتوبوس ها شما میتوانید نصب قیمت اتوبوس های VIP را پرداخت کنید. اما در اتوبوس های vip قطعا شما سفری راحت را خواهید داشت و سعی کنید اتوبوس های تخت شو را انتخاب کنید که به راحتی استراحت نمایید. اتوبوس های VIP چندین مدل دارند که یکی اتوبوس کلاسیک بوده، دیگری اسکانیا مارال، اتوبوس دورسا و در نهایت اتوبوس مان VIP میباشد که هر کدام راحتی خاص خودش را دارد که میتوانید بنا به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به مشهد با اتوبوس

شما برای انتخاب بهترین زمان سفر به مشهد با اتوبوس باید به ایام و مناسب ها توجه فرمایید اگر قصد دارید برای ایام نوروز و لحظه سال تحویل در مشهد باشید قطعا نباید یک روز قبل به مشهد سفر کنید زیرا با ترافیک جاده مواجه خواهید شد و شاید مشهد نرسید. بهترین کار این است که شما چندین روز قبل اقدام سفر به مشهد نمایید. همچنین نیاز هست شما هتل محل اقامت خود را زودتر از موعد رزرو نمایید زیرا هتل های مشهد در ایام نوروز تکمیل خواهد شد.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید