31

فروردین
1401

طبیعت خلخال

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 44 0

خلخال یکی از زیباترین شهرستان های ایران که دارای طبیعت های فوق العاده زیبا و بکری میباشد.طبیعت خلخال جزو خاصترین طبیعت های ایران میباشد که سالانه گردشگران داخلی  و خارجی زیادی برای بازدید از جاذبه های خلخال و طبیعت خلخال به استان اردبیل سفر میکنند.خلخال قدمتی ۴ هزارساله دارد.در این مطلب جدید آرامش سفر قصد داریم در مرود طبیعت خلخال با شما صحبت کنیم تا در تور اردبیل بتوانید از بخش های این طبیعت دیدن نمایید.

جاده اسالم به خلخال

قطعا یکی از زیباترین جاده های کوهستانی ایران جاده اسالم به خلخال میباشد که به جاده خلخال مشهور است.این جاده به قدری زیباست که شاید نتوان زیبایی های آن را در چند جلمه بیان کرد.با ورد به جاده خلخال-اسالم شما وارد جاده ای بهشتی خواهید شد.جاده ای رویایی که شاید شبیه به این مسیر را در تصاویر گرافیکی بیشتر دیده باشید.نمیتوان گفت چه زمانی و یا چه فصلی زیباتر از همه میباشد زیرا هر زمانی که وارد این مسیر شوید لذت خاص خودش را دارد.اما فصل پاییز به دلیل رنگ زرد برگ ها و فصل تابستان یکی از بهترین زمان ها برای ورود به این مسیر میباشد.

جاده خلخال

دریاچه نئور خلخال

یکی دیگر از بخش های طبیعت خلخال دریاچه نئور این منطقه میباشد.این دریاچه زیبا در مرز استان اردبیل و گیلان قرار دارد.در اواخر هفته این منطقه بیسار شلوغ است و مسافران زیادی به اینجا می آیند.یکی از شلوغترین زمانهای دریاچه نئور سیزده به در میباشد که به شدت محبوب میشود.

دریاچه نئور

روستای کزج خلخال

روستایی توریستی و بسیار زیبا که جزو جاذبه های گردشگری خلخال به شمال میرود.این روستا که در دل طبیعت خلخال واقع شده است جزو روستاهای مهم ایران و خلخال میباشد.روستای کزج با توجه به قدمت دیرینه اش دارای معماری منحصر به فردی میباشد.این روستا بسیار به ماسوله در گیلان شباهت دارد.

روستای کزج

تفرحگاه اندبیل خلخال

یکی دیگر بخشهای تفریحی خلخال تفریحگاه اندبیل میباشد.این مجموعه فوق العاده زیبا که جزو طبیعت خلخال محسوب میشود در دامنه کوه های تالش قرار دارد.اگر به خلخال سفر کردید حتما از طبیعت اندبیل دیدن نمایید و تصاویر زیبایی را به یادگار ثبت نمایید.

اندبیل خلخال

آبشار نوده خلخال

آبشاری مشهور در شهرستان خلخال به نام آبشار نوده یکی از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا میباشد.شما اگر طبیعت خلخال حضور دارید حتما از آبشار نوده دیدن نمایید.این آبشار در کوه آق داغ واقع شده است و ارتفاع آن به بیش از سی متر میرسد که از مسیری سنگی به پایین سرازیر میشود.

آبشار نوده خلخال

ییلاق دشته خلخال

محبوبترین ییلاق استان اردبیل و شهرستان خلخال ییلاق دشته میباشد.این ییلاق تمام توریستی مکانی بسیار بکر برای آخر هفته ها میباشد که بسیار شلوغ است.جالب است بدانید به دلیل اینکه راه دسترسی به این ییلاق از سمت خلخال سخت و از سمت استان گیلان راحت میباشد بیشتر این ییلاق را به استان گیلان ربط میدهند.

ییلاق دشته خلخال

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید