01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری کاشان

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 29 0

شناخت جاذبه های گردشگری کاشان ، کاشان یکی از شهرهای استان اصفهان جزو معروفترین شهرهای ایران میباشد.این شهر تاریخی که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی میباشد سالانه توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود جذب میکند.شهر گلاب ایران دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری بوده که هر کدام از آنها گویای بازه زمانی خاصی از تاریخ و قدمت دیرینه کشور ایران و شهر کاشان میباشد.در این بخش از مقاله های گردشگری شما را به کاشان خواهیم برد تا جاذبه های گردشگری کاشان را بشناسید تا در تور کاشان به دیدن این جاذبه ها بروید.

باغ فین کاشان

باغی بینظیر و سرسبز که در کویر شکل گرفته است.  وسعت باغ بالغ بر ۳۳۷۰۰ مترمربع است. نام باغ فین کاشان در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از ۹ باغ ایرانی قرار دارد.باغ فین کاشان جزو جاذبه های گردشگری کاشان میباشد که بسیار محبوب بوده و دوره های مختلفی از تاریخ را تجربه کرده است.این باغ محل قتل امیرکبیر میباشد.

باغ فین کاشان

مسجد جامع کاشان

مسجدی با قدمت ۸۰۰ سال در قلب کاشان.مسجد جامع کاشان اوایل در اختیار زرتشتیان بود و این افراد در آن عبادت میکردند اما پس از گسترش اسلام بعدها به عبادتگاه مسلمانان تبدیل شد.این مسجد مربوط به دوران سلجوقیان میباشد که در سال ۱۳۱۵ به عنوان اثر ملی به ثبت رسید.

مسجد جامع کاشان

حمام سلطان امیراحمد کاشان

حمام سلطان امیر احمد مشهور به سلطان احمد جزو جاذبه های گردشگری کاشان میباشد که نمونه ای خاص از حمام های ایرانی با معماری منحصر به فرد میباشد.این حمام ۱۱۰۲ متر وسعت دارد. تعداد ۱۷ لایه مرمتی در این بنا شناسایی شده که حکایت از قدمت آن دارند

خانه سلطان امیراحمد

خانه بروجردی های کاشان

این خانه مشهور که در لیست جاذبه های گردشگری کاشان قرار دارد مربوط به خانواده حاج سیدحسن نطنزی معروف به حاج آقا حسن بروجردی از بازرگانان نامی شهر کاشان میباشد.دلیل مشهور شدن و به ثبت ملی رسیدن این خانه معماری زیبای آن میباشد که یک معماری ایرانی و با قرینه های زیبا میباشد.

خانه بروجردیها

آبشار نیاسر کاشان

یکی از جاذبه های گردشگری کاشان که جاذبه گردشگری طبیعی میباشد آبشار نیاسر است.نیاسر یکی از شهرهای نزدیک به کاشان بوده که گردشگران تور کاشان میتوانند از این آبشار فوق العاده زیبا و ۵۳ متری دیدن کنند.این آبشار در بهار و تابستان بسیار شلوغ میباشد و گردشگران زیادی به آنجا میروند.

آبشار نیاسر

خانه طباطبایی های کاشان

عروس خانه های ایران! این لقبی میباشد که خانه طباطبایی ها یدک میکشد،پس بدانید چقدر میتواند این خانه زیبا و منحصر به فرد باشد که همین لقبی به آن داده اند.این خانه با وسعت ۴۷۳۰ متر در جوار بقعه مطهر امامزاده سلطان امیر احمد(ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) قرار دارد.مالک این خانه یکی از تاجران بین المللی فرش از اهالی نظنز و مقیم کاشان بود که به نام حاج سید جعفر طباطبایی نام داشت.

خانه طباطبایی ها

شهر زیرزمینی نوش آباد کاشان

شهرزیرزمینی نوش آباد بزرگترین نمونه ی معماری دست کن جهان که در سه طبقه و در عمق ۴ تا ۱۸ متری زمین ساخته شده است.اگر به کاشان سفر میکنید حتما از این جاذبه گردشگری منحصر به فرد دیدن نمایید.یکی از نکات جالب این شهر زیرزمینی به این صورت میباشد اگر آنجا قرار داشته باشید هیچ صدایی از بالای شهر به گوش شما نخواهد رسید و سکوت کامل خواهد داشت.

شهر زیرزمینی نوش آباد

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید