30

فروردین
1401

معرفی اماکن زیارتی کربلا

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 34 0

اماکن زیارتی در کربلا و عراق را بشناسید.با انتخاب تور کربلا و رفتن به این شهر زیارتی شما نه تنها باید حرم سید الشهدا و حضرت ابولفضل (ع) را زیارت کنید بلکه باید سایر امان زیارتی این شهر را بروید و از آنجا هم دیدن نمایید و زیارت کنید.در این بخش از مقاله های گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم تا اماکن زیارتی شهر کربلا را به شما معرفی کنیم تا در تور کربلا توسط آرامش سفر بتوانید به همه مکان ها بروید همراه ما باشید.

برای رزرو و خرید تور کربلا با قیمت مناسب با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

قتلگاه

قتلگاه در کربلا مکان به شهادت رسیدن امام حسین علیه السلام میباشد.بعدا به جایگاه کنونی منتقل شد و حرم سیدالشهدا آنجا ساخته شد.شما نیز میتوانید از قتلگاه در کربلا دیدن نمایید.

قتلگاه

خیمه گاه

خیمه گاه در جنوب صحن مطهّر امام حسین در فاصله ۲۵۰ متری واقع است.بنا به نقل بزرگان این مکان ، محل برافراشته شدن خیمه ها و چادرهای سیدالشهدا بوده است. امروزه جایگاه خیمه ها را با ساختمانسازی به تصویر کشیده اند.

آرامگاه سید ابراهیم مجاب

سید الراهیم مجاب مقامی والا دارد، ابراهیم فرزند محمّد العابد فرزند امام موسی بن جعفر(علیه السلام) است که در این بقعه مطهّر دفن شده است به گفته بزرگان سادات و امامزادگان زیادی در کنار او دفن شده اند.

طفلان مسلم

طفلان مسلم از نوادگان حضرت موسی بن جعفر(ع) میباشد. این آرامگاه در کویری در شمال غربی کربلا می باشد. قبر او دارای صحن و سرای بزرگی است و در میان اعراب بیابان گرد بسیار معروف است .

آرامگاه طفلان مسلم

آرامگاه ابن حمزه

ابن حمزه از نوادگان حضرت علی میباشد و مقامی بسیار والا را داراست.اگر با تور کربلا وارد این شهر شدید حتما از این آرامگاه دیدن نمایید.این آرامگاه در اوایل بزرگاه کربلا به طویریج قرار دارد.

حسینیه های کربلا

همانطور که میدانید شهر کربلا دارای حسینیه های بسیاری میباشد.با توجه به اینکه کربلا یکی از محبوبترین شهرهای زیارتی در نزد ایرانیان میباشد و سالانه میلیون ها زائر وارد این شهر میشوند شما نیز میتوانید از این حسینیه ها دیدن نمایید و ساعاتی را در آنجا سپری کنید.

تل زینبیه

اتاقی بر روی تپه ای ۵ متری در فاصله ۲۰ متری از صحن مطهر سیدالشهدا. این تپه به نام تل زینبیه مشهور است و بنا به نقل مورخان، تپه ای بوده است که در روز عاشورا حضرت زینب بر روی آن می رفته و از سیر وقایع جنگ آگاهی می یافته اند.

آرامگاه حبیب بن مظاهر اسدی

یکی از پیران و بزرگان روز عاشورا که در کنار امام حسین جنگید و به شهادت رسید.حبیب بن مظاهر در سن ۸۰ سالگی به شهادت رسید آرامگاه او  در فاصله ۱۰ متری از ضریح مطهر و در رواق جنوب غربی مدفون است و دارای ضریح کوچکی است

آرامگاه حبیب بن مظاهر.

مقام دستان حضرت ابولفضل علیه السلام

مقام کف دست راست بین محله باب بغداد و باب الخنان و نزدیک باب العلقمی صحن مطهر حضرت واقع است.مقام کف دست چپ حضرت در فاصله پنجاه متری باب القبله کوچک و در مدخل بازار باب الخان واقع است.این دو مقام محل دفن شدن دستان مبارک حضرت ابولفضل میباشد.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید