01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری کرج

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 41 0

کرج شهری زیبا در نزدیکی پایتخت ایران که کمتر کسی به کرج به عنوان مقصدی برای گردش و تفریح نگاه میکند.کرج دارای جاذبه های گردشگری ناب و فوق العاده ای میباشد که در صورت شناخت آنها شما قطعا برای تفریح به این شهر زیبا سفر خواهید کرد.اگر در کرج و یا تهران زندگی میکنید حتما باید از این جاذبه ها دیدن نمایید و دیگران را ترغیب کنید که به شهر کرج بیاییند و از مناطق تفریحی این شهر زیبا دیدن نمایند.در این مقاله ایرانگردی و گردشگری سایت آرامش سفر قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری کرج بپردازیم همراه ما باشید.

کرج یکی از شهرهای مهم در ایران میباشد.این شهر به واسطه نزدیکی به تهران سبب شده است اکثر کارکنان تهرانی در این شهر اقامت داشته باشند و هر روز مسیر تهران به کرج را رفت و آمد کنند.این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که باید از آنها دیدن نمایید.جاذبه هایی تاریخی و منحصر به فرد که هر کدام از آنها دلیلی مبنی بر حضور گردشگران در این شهر میباشد.

کاخ مروارید کرج

یکی از زیباترین بناهای کرج بنایی تاریخی میباشد.این بنا که متعلق به دختر شاه به نام شمس بود در سال ۱۳۴۵ ساخته شد.کاخ مروارید به کاخ شمس هم مشهور میباشد.این کاخ توسط یک معمار خارجی و با بدوجه بسیار زیادی یک میلیون دلاری بنا شد.کاخ مروارید در منطقه ۱۲ کرج و در محله مهرشهر واقع میباشد.در کنار کاخ مروارید کرج یک رودخانه نیز قرار دارد.

کاخ مروارید کرج

حمام مصباح کرج

حمامی زیبا با معماری ایرانی مربوط به دوران قاجار.یکی از قدیمی ترین بناهای کرج که در مناطق قدیمی این شهر هم قرار دارد.این بنا حمامی عمومی برای مردمان زمان قاجاریه بوده است.بخش در بخش حمام این بنا یک گنبدی بزرگ قرار دارد که سقف آنجا میباشد و دورو بر ان ۴ گنبد کوچکتر دیگر قرار دارد.

حمام مصباح کرج

سد کرج

سد کرج و یا سد امیرکبیر کرج یکی از بسیار عظیم و مهم در ایران به شمار میرود که آب مردم کرج و تهران را تامین میکند.این سد زیبا در ۲۵ کیلومتری کرج و در جاده چالوس قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری کرج به شمار میرود.این سد در طی ۵ سال ساخته شد و در سال ۱۳۴۲ افتتاح گردید.از فشار آب این سد برای تولید برق هم استفاده میشود.

سد کرج

جاده چالوس

به نام چالوس به کام کرج ! جاده ای بسیار زیبا و منحصر به فرد که جاده ای است برای اتصال شهر کرج و چالوس که به جاده چالوس مشهور شده است.این جاده یکی از جاذبه های گردشگری کرج به شمار میرود.اگر اواخر هفته وارد این جاده شوید بسیار شلوغ است.با توجه به وجود رودخانه و جنگل در مسیر این جاده رستوران های زیادی ساخته شده است و تبدیل به پاتوقی برای جوانان و مردم کرج و حتی تهران میباشد.

جاده چالوس

روستای شهرستانک کرج

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کرج روستای شهرستانک میباشد.روستایی توریستی و به دور از هیاهوی شهری در در طبیعت که دارای منظره ای فوق العاده میباشد.یکی از محبوبترین زمانهای این روستا فصل پاییز است که مردمان زیادی برای عکاسی وارد این منطقه میشوند.ناصرالدین قاجار نیز قبل ها از این روستا برای استراحت و خوشگذرانی استفاده میکرد.این روستا در ۶۵ کیلومتری کرج واقع میباشد.

شهرستانک کرج

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید